Serwis Sacred Plus i Podziemia Sacred 2 Sacred 3 Citadel
Serwis

Logowanie
Login:
Hasło:
Zarejestruj się!
Zapomniałem hasła!

Historia Sacred


 Ikarion |  Armalion |  Ascaron |  Ascaron a Sacred |  Koch Media/Deep Silver |  Deep Silver a Sacred 

IKARION


Historia Kingsoft

W roku 1983 powstała niewielka firma o nazwie Kingsoft GmbH (z siedzibą w niemieckim Aachen w zachodnich Niemczech), założona przez późniejszego prezesa, Fritza Schäfera. W latach 80. firma stała się jednym z najbardziej znanych niemieckich producentów oprogramowania i gier. Była dobrze znana jako wydawca i producent dobrych i wysoko budżetowych gier w niemieckich sklepach takich jak: Toys'R'Us i Vobis. Stworzyła wiele gier (m.in. Space Pilot 1 & 2 (1985), Pinball Wizard (1987), Locomotion (1992) itd) na komputery Amiga oraz Commodore (VC-20 i C-64). Kingsoft był również jednym deweloperów, który wówczas przeniósł wiele swoich projektów na serię Commodore 264 (C-16, C-116, Plus4).


Wykupienie firmy i powstanie Ikarionu

W 1993 właściciel firmy, Fritz Schäfer, wpadł na pomysł, aby rozpocząć podbijanie rynku komputerów osobistych (PC) oraz powiększyć wpływy na rynku Amigi. Jednak pomysł nie do końca odniósł zamierzony sukces, gdyż 2 lata później, w lutym 1995 roku firma - w której wówczas pracowało 19 pracowników - została wykupiona przez jednego z największych producentów gier na świecie, znanego pod nazwą Electronis Arts, w celu umożliwienia sobie bezpośredniej dystrybucji oprogramowania i gier na terenie Niemiec. 8 marca 1995 roku EA przejęła również prawa do wszystkich marek i gier, wydawanych uprzednio przez Kingsoft. Zaś 5 lat później, na początku 2000 r. firma Kingsoft została w pełni zintegrowana z Electronics Arts i od tej pory istniała jako jeden z oddziałów [ze zmienioną nazwą].

Wracając do kwestii „jak powstał Ikarion”, musimy cofnąć się do roku 1995, gdy Kingsoft został wykupiony przez Electronic Arts. Po wykupieniu uprzedniej firmy, większość pracowników - z Fritzem Schäferem na czele - została zwolnionych z Kingsoft, gdyż został on obsadzony pracownikami zatrudnionymi przez EA. Dlatego też jakiś czas potem, Fritz Schäfer wpadł na pomysł, aby założyć nową firmę i w ten sposób narodziła się większa firma o nazwie Ikarion Software GmbH. Firma miała na celu kontynuowanie planów Fritza z 1995 roku. Niedługo potem Ikarion stał się jednym z największych i bardziej udanych twórców gier komputerowych w Niemczech. Firma osiągnęła największy handlowy sukces na światowym rynku gier komputerowych po wydaniu gry [w której wcielamy się w managera piłki nożnej] o nazwie Hattrick!.


W 1998 roki Fritz Schäfer zrezygnował z zarządzania Ikarionem i przekazał firmę 3 nowym prezesom: Norbertowi Beckers, Franzowi Stradal i Marcowi Oberhauser. W 1999 roku niemiecki wydawca DTP Neue Medien GmbH zakupił część udziałów w firmie Ikarion w celu sfinansowania kilku projektów, w tym Armalionu.

Upadek Ikarionu

Jednak w sierpniu 2001 r. zaczęły się kłopoty finansowe DTP, przez co nie mogło dalej finansować projektów Ikarionu. Jakiś czas potem problemy finansowe dotknęły również Ikarion, przez które nie był w stanie podpisać ostatecznego porozumienia o produkcję nadchodzącego cRPG "Mroczne Oko - Armalion", nawet mimo tego, że było sporo zainteresowanych ów projektem (m.in Eidos, JoWood czy Ubisoft). Lecz dla gotowego w 60-70% RPG Armalion nie udało się ostatecznie znaleźć inwestora, aby dalej pociągnąć deweloping tej gry. Niedługo potem firma została oficjalnie zamknięta, w dniu 18 grudnia 2001 roku.

Powstanie Studia II

Jednak w 2002 roku zespół liderów (prezesów) upadłego Ikarionu dalej pracował nad projektem "Armalion", a w maju 2002 r. Franzowi Stradal udało się podpisać umowę z niemieckim deweloperem Ascaron Entertainment GmbH. Ascaron tym samym nabył prawa do wszystkich produkcji Ikarionu (w tym również do przyszłego Sacred, które pod naciskiem Ascaronu zostało dość nieźle przebudowane) oraz przejął sporą część byłych pracowników projektu o nazwie "Armalion". Na podstawie Armaliona niemiecki deweloper opracował udane cRPG Sacred [1].


Później resztkę Ikariończyków, którzy pracowali nad Armalionem przekształcono w Spółkę Akcyjną o bardziej znanej później nazwie Studio II Software GmbH, nad którą trzymał pieczę Ascaron. Tym samym nowo powstałe studio kontynuowało dopracowywanie Armalionu, które nie długo przed premierą przechrzczono w Sacred. Samo zaś Sacred zostało wydane w 2004 roku i do chwili obecnej sprzedano w ponad 1,8 mln egzemplarzy (dane z dnia 3 sierpnia 2007).

Dalsze losy Studio II

Dalsze wydarzenia Studia II (byłego Ikarionu), to praca nad drugą częścią Sacred – Fallen Angel oraz dodatkiem do tej gry o nazwie Sacred 2: Ice & Blood. Podczas robienia drugiej odsłony Sacred, Ascaron nabawił się poważnych problemów finansowych, co wkrótce dotknęło również Studio II.

Po wydaniu S2 w 2008 roku sam Ascaron zbankrutował (więcej info w kategorii "Ascaron a Sacred"), a drugie studio zajęło się produkcją dodatku do Sacred 2, który został wydany 28 sierpnia. Po wydaniu add-onu Studio II zostało zamknięte, a prawa do marki Sacred przeszły w ręce Deep Silver, które przejęło również cześć pracowników Studia II, którzy będą zajmować się również produkcją Sacred 3. Co będzie dalej zobaczymy za kilka lat.
W tym o to miejscu - na razie - kończy się historia studia, które było strasznie poniewierane przez los - ciągłe upadki, przetasowania w firmie, problemy finansowe itd. - ale jakby nie patrzeć jest ona ojcem i w różnym stopniu twórcą wszystkich Sacredów. Co prawda pod różnymi nazwami pracowncy Ikarionu pracowali nad Sacredem, ale jak widać wyszło to na dobre, jest to jedna z dość znanych gier na świecie.

Wydane gry i produkcje Ikarionu

 • Armalion (2001, nie ukończone)
 • Demo World 2 (2000)
 • Hattrick! Zwycięstwa (1999)
 • Bonn Ouvert (1998)
 • Demo World (1997)
 • Project Paradise (1997)
 • Battle Race (1995)
 • Katastrofa Karaiby (1995)
 • Hattrick! (1995)
 • Mad News (1994)
 • Zeppelin - Giants of the Sky (1994)
 • Mad News: Special Edition (1994)

Pełna lista produkcji Ikarionu w latach 1993-2001 można znaleźć pod TYM adresem.

W grze Sacred jest mały EasterEgg związany z tymi grami, a informacje o nim można znaleźć w dziale EasterEggs.

I to by było na tyle jeśli o historię Ikarionu i Studia 2.


CiekawostkiCzy wiesz, że w karczmie "Zew Ascaronu" możesz spotkać Królową Wampirów?
Drogowskaz
Cenega

Cenega Sklep

Ascaron Fansite

Imperium Diablo

gry RPG, cRPG, recenzja, solucja


Insimilion

Insimilion

Fable

Wiedźmin 2

Dragon Age


HackSlashSite

Fabryka SnówValid HTML 4.0 Transitional

Copyright by www.sacred.pl team 2004-2017
All rights reserved.
Wykonano 2 zapytań do bazy podczas generowania strony.