Serwis Sacred Plus i Podziemia Sacred 2 Sacred 3 Citadel
Sacred Plus i Podziemia

Logowanie
Login:
Hasło:
Zarejestruj się!
Zapomniałem hasła!

Sacred: Easter Eggs i ciekawostki


Sacred Plus Easter Eggs

Sacred Podziemia Easter Eggs

Krwawe króliki
Szybki Miecz Elfów
Pacman
Topór Thaine'a
Maj-Ork-A
Zaginiona Serafia
Jason
Maczuga Thorwyna
Tristram
Królowa Wampirów
Groby
Pudełka Gier
Instrumenty
Stadion
ZOO w Mystdale
Straszne Drzewa
Broń ze Star Wars
Magiczna Harpia
Tawerna „Zew Ascaronu”
Arogarn
Jacquire i demo
Set X-MAS
Osobisty grób
Statek z Babilon V
Pong Sports
Nieumarły Gladiator
Ukryty kupiec
Jaskinia Bohaterów
Smoczy skarb
Mini komiks
Funny Messages
Tajemnicze Serafie
Szkielet smoka
Nazwy setówBroń ze Star Wars


Jest to „czystej krwi” (standardowy) Easter Egg w grze. Jak każdy z graczy wie, w Sacred 1 można mieć miecz świetlny i można go zdobyć za zadanie „Zaginiona Serafia”, będące samym w sobie także wielkanocnym jajkiem. Ten miecz jednak przeznaczony jest jedynie dla Serafii.

Wiadomo również powszechnie, że takie miecze świetlne można wydropić poprzez Rozbrajanie na Lodowych Elfach, atakujących Równiny Tyr-Hadaru - taka broń może być używana przez wszystkie postacie. Jednak ten EE nie kończy się tylko na mieczach świetlnych. Być może niewiele osób wie, że w uniwersum Gwiezdnych Wojen są również różne wariacje (rodzaje) mieczy świetlnych, ale o tym trochę później.

Na początek warto poruszyć kwestie, jak ową broń zdobyć. Są na to 2-3 sposoby. Jeden z nich, jak już zostało wspominane wcześniej, to zdobycie takiego miecza poprzez wykonanie dwuczęściowego zadania. Druga opcja to posiadać dość wysoko rozwiniętą umiejętność Rozbrajanie u postaci, udać się do Tyr-Hadaru i modlić się, żeby podczas walki z Lodowymi coś wypadło.

I trzeci sposób - moim zdaniem najłatwiejszy - to wziąć jakąś względnie dobrze rozwiniętą postać (czy to z single czy multiplayera), która posiada bonus „Śmierć wrogów na sam widok”. Wtedy odpalamy singla na brązie lub srebrze – takim poziomie, aby przeciwnicy mieli szare kółka pod nogami. Wtedy powyższy wymagany bonus zadziała w ten sposób, że każdy wróg będzie się przewracał/ginął sam i tym samym wypadnie mu broń trzymana w ręce. Gdy posiadamy ów bonus, udajemy się więc do Tyr-Hadaru i wbiegamy w tłum Lodowych Elfów – będziemy mieli tyle broni świetlnej, że nie będzie gdzie tego pomieścić. :P Jednakże trzeba wspomnieć, że owa broń jest zwykłym białym itemem i na dodatek jest słaba, gdyż była zdobywana na niskim poziomie trudności.

Przejdźmy teraz do rodzajów świetlnej broni dostępnej w Sacred. Mianowicie są jej 2 rodzaje, są to wszystkim znane miecze świetlne oraz bicze świetlne. Na początek warto przedstawić owe bronie, opisać oraz kto je posiada.

Miecz Świetlny - „to broń do walki wręcz będąca niemal symbolem Jedi, używana przez nich przez tysiąclecia. Typowy miecz miał około trzydziestocentymetrowej długości rękojeść, emitującą metrowej długości ostrze energetyczne, zdolne przeciąć niemal każdy znany materiał.” (źródło ossus.pl)

W Sacred są 2 podrodzaje miecza świetlnego. Mianowicie standardowy ze zwykłym ostrzem energetycznym, które bardziej przypomina filmowy oryginał oraz drugie „masywniejsze”, gdyż jest to ostrze energetyczne z domieszką magicznej aury [z gry]. Te pierwsze posiadają przeciwnicy o nazwie Kapitan Lodowych Elfów i nie są one możliwe do zdobycia przez postać. Drugie zaś noszą szeregowe Lodowe Elfy biegające po całym Tyr-Hadarze.
Powyżej: Kapitan Lodowych Elfów z oryginalnym mieczem świetlnym i Lodowy Elf z mieczem, posiadającym magiczną aurę.

Bicz Świetlny - „znany również jako bicz energetyczny lub bicz laserowy (zależnie od źródła nazwy). Bicz świetlny (lightwhip) był czymś w rodzaju miecza świetlnego, lecz ostrze było giętkie niczym bicz.” (źródło ossus.pl)

W Sacred możemy spotkać taki bicz u co drugiego Lodowego Elfa w Tyr-Hadarze. Taka broń w Sacred posiada niebieskie „ostrze”, które faluje (rusza się) podczas poruszania się postaci. Poniżej: Lodowy Elf z biczem świetlnymI to by było na tyle, jeśli chodzi o opis broni, która przywędrowała z Gwiezdnych Wojen do Sacred 1. Na koniec prezentuje jak przedstawia się taka broń u przykładowego Gladiatora oraz na dowód, że taką broń bez problemu można zdobyć w Sacred:
CiekawostkiCzy wiesz, że po wykonaniu zadania Posłaniec i powrocie do Sandry oprócz doświadczenia często można dostać posążek?
Drogowskaz
Cenega

Cenega Sklep

Ascaron Fansite

Imperium Diablo

gry RPG, cRPG, recenzja, solucja


Insimilion

Insimilion

Fable

Wiedźmin 2

Dragon Age


HackSlashSite

Fabryka SnówValid HTML 4.0 Transitional

Copyright by www.sacred.pl team 2004-2017
All rights reserved.
Wykonano 5 zapytań do bazy podczas generowania strony.