Serwis Sacred Plus i Podziemia Sacred 2 Sacred 3 Citadel
Sacred Plus i Podziemia

Logowanie
Login:
Hasło:
Zarejestruj się!
Zapomniałem hasła!

Sacred: Easter Eggs i ciekawostki


Sacred Plus Easter Eggs

Sacred Podziemia Easter Eggs

Krwawe króliki
Szybki Miecz Elfów
Pacman
Topór Thaine'a
Maj-Ork-A
Zaginiona Serafia
Jason
Maczuga Thorwyna
Tristram
Królowa Wampirów
Groby
Pudełka Gier
Instrumenty
Stadion
ZOO w Mystdale
Straszne Drzewa
Broń ze Star Wars
Magiczna Harpia
Tawerna „Zew Ascaronu”
Arogarn
Jacquire i demo
Set X-MAS
Osobisty grób
Statek z Babilon V
Pong Sports
Nieumarły Gladiator
Ukryty kupiec
Jaskinia Bohaterów
Smoczy skarb
Mini komiks
Funny Messages
Tajemnicze Serafie
Szkielet smoka
Nazwy setówMagiczna Harpia


W żadnym wypadku nie jest to Easter Egg. Na pierwszy rzut oka informacje o Magicznej Harpii bardziej nadawałoby się do jakiegoś Bestiariusza czy czegoś podobnego. Jednak zdecydowałem się umieścić tego stworka w „wielkanocnych jajkach” z pewnego względu, ponieważ należy on do tych unikalnych, a właściwie jest to jedyny okaz, który występuje tylko raz na terenie Ankarii (pomijając Magiczne Harpie z EE „Nieumarły Gladiator” oraz „Jaskini Bohaterów”). Ponadto gdy go zabijemy, więcej razy się już nie pokaże... no chyba, że zaczniemy grę/kampanię od początku. To tyle tytułem wstępu, przejdźmy teraz do kwestii jak dostać się do tego gada ;)

Poniżej znajduje się mapka poglądowa terenu gdzie znajduje się omawiana Magiczna Harpia:


kliknij aby powiększyć

Początkowo dostanie się do Magicznej Harpii może wydawać się dość trudne, szczególnie dla osób, które zwiedzają tamtejsze tereny po raz pierwszy i nie znają ich zbyt dobrze. Ponadto tłumaczenie jak tam dojść osobom nieobeznanym w Ankarii może przynieść ze sobą wiele dodatkowych niesnasek. Mimo wszystko dojście w to miejsce nie jest takie trudne, jak mogłoby się z początku wydawać. Ogólnie rzecz biorąc dróg dotarcia tam jest 2-3 (lub 2,5 jak kto woli, ponieważ jedna z nich łączy jedną drogę z drugą). Osobiście polecam ścieżkę od strony Timberton, gdyż jest po prostu krótsza. Poniżej dokładna mapa jak dojść do Harpii oraz opisy poszczególnych ścieżek:


kliknij aby powiększyć

Pierwsza z dróg prowadzi od Mascarell i przebiega ona mniej więcej tak: gdy wyruszymy drogą z północno-wschodniego Mascarell w stronę Faeries Crossing, musimy odbić przy cmentarzu w lewo. Później idziemy laskiem do końca i zaraz za jego krańcem kierujemy się na północ aż dojdziemy do brodu na rzece (lewa odnoga rzeki na powyższej mapce). Gdy już go przekroczymy, dalej podążamy na północ przy drzewach i idziemy na północy zachód aż w końcu dojdziemy do fioletowej gadziny.

Natomiast druga droga wiedzie od niewielkiej wioski o nazwie Timberton. Ta ścieżka jest o wiele krótsza od tej powyższej, ponieważ wystarczy iść cały czas na zachód aż dojdzie się do rzeki*, którą wystarczy przeskoczyć i właściwie zajdziemy Harpię od tyłu idąc lekko na południe. Po drodze na zachód jest jeszcze drobna dróżka na południe, która doprowadzi nas do tej opisywanej wyżej (tej z Mascarell). W tym wypadku idziemy lekko na południe a później brzegiem lasu na zachód, następnie przez bród na rzece i dalej północy zachód aż dojdziemy do Harpii.

* (zaraz przy drzewie, które jest elementem zadania „Drzewo Życia”, które jest zlecane przez drwala Vima w gospodzie w Timberton. Gdy akceptujemy to zadanie to wystarczy iść tak jak pokazuje niebieska książeczka, a dotarcie i zabicie Harpii będzie już tylko formalnością)

Gdy już dojdziemy w opisywane miejsce jedną ze ścieżek, będzie na nas czekało o takie coś:


W tym momencie wypadałoby coś napisać o samej Magicznej Harpii. Mianowicie nie jest to jakiś specjalny rodzaj potwora. Ot taki zwykły mob z kółkiem championa pod nogami. Zadaje głównie obrażenia magiczne oraz jest odporna w dużym stopniu na ataki fizyczne i magiczne, a także posiada bardzo niewielką odporność na ogień. Natomiast jest bardzo podatna na broń z domieszką obrażeń od trucizn i ognia. Oczywiście w żadnym wypadku nie jest to jakiś wymagający przeciwnik. Na brązie i srebrze dla słabej postaci może stworzyć jakieś tam niewielkie zagrożenie, ale na złocie, platynie czy niobie wystarczy jeden porządny cios z Natarcia i Harpia gryzie piach. ;)


Gdy już ubijemy Magiczną Harpię można za nią uzyskać trochę różnego towaru jak za przeciwnika w stopniu championa. Zazwyczaj będzie to kilka badziewnch białych itemów różnego typu (elementy zbroi, tarcze czy różnorodna broń), ale może również trafić się coś niebieskiego (magicznego), co może się przydać szczególnie dla postaci z brązu czy srebra. Ponadto może z niej wypaść coś setowego (lecz szansa jest bardzo niewielka) dla losowej postaci. Do tego dochodzi jeszcze niekiedy trochę kasy i kilka mikstur mentora lub leczenia.

Po zabiciu Harpii w ekwipunku będzie można zobaczyć ogólne dane o ostatnim zabitym przeciwniku. Tak więc poniżej przedstawiam dane gadziny z nioba:


I to by było na tyle, jeśli chodzi o tą ciekawostkę, a właściwie unikalnego przeciwnika. Nie jest to coś specjalnego, ale warto wiedzieć, co po Ankarii buszuje. Miłych polowań na Magiczną Harpię. ;)
CiekawostkiCzy wiesz, że Sir Endlich zawsze wyrzuca runę Kamienna Skóra oraz "Szybki miecz elfów" (w ang. wersji "Enlightened Iron")?
Drogowskaz
Cenega

Cenega Sklep

Ascaron Fansite

Imperium Diablo

gry RPG, cRPG, recenzja, solucja


Insimilion

Insimilion

Fable

Wiedźmin 2

Dragon Age


HackSlashSite

Fabryka SnówValid HTML 4.0 Transitional

Copyright by www.sacred.pl team 2004-2017
All rights reserved.
Wykonano 5 zapytań do bazy podczas generowania strony.