Serwis Sacred Plus i Podziemia Sacred 2 Sacred 3 Citadel
Sacred Plus i Podziemia

Logowanie
Login:
Hasło:
Zarejestruj się!
Zapomniałem hasła!

Sacred: Easter Eggs i ciekawostki


Sacred Plus Easter Eggs

Sacred Podziemia Easter Eggs

Krwawe króliki
Szybki Miecz Elfów
Pacman
Topór Thaine'a
Maj-Ork-A
Zaginiona Serafia
Jason
Maczuga Thorwyna
Tristram
Królowa Wampirów
Groby
Pudełka Gier
Instrumenty
Stadion
ZOO w Mystdale
Straszne Drzewa
Broń ze Star Wars
Magiczna Harpia
Tawerna „Zew Ascaronu”
Arogarn
Jacquire i demo
Set X-MAS
Osobisty grób
Statek z Babilon V
Pong Sports
Nieumarły Gladiator
Ukryty kupiec
Jaskinia Bohaterów
Smoczy skarb
Mini komiks
Funny Messages
Tajemnicze Serafie
Szkielet smoka
Nazwy setówTawerna „Zew Ascaronu”


Jest to jedna z najczęściej odwiedzanych ciekawostek/EE, gdyż mamy z nią do czynienia za każdym razem, gdy przechodzimy Kampanię Ankarii. Tawerna „Zew Ascaronu” jest niewielką jaskinią/grotą, gdzie mieści się karczma dla chcących pobawić się po całym dniu ciężkiej pracy lub takich, którzy chcą po prostu dobrze popić. ;)

Ogólnie rzecz biorąc nie było by nic niezwykłego w tej jaskini, ot taka zwykła dziura. Jednak jest pewien element, który zwraca na siebie uwagę gracza. Jest to oczywiście nazwa tej tawerny – „Zew Ascaronu”. Co w niej ciekawego? Mianowicie, jak wiadomo „Ascaron” jest nieistniejącym już, niemieckim deweloperem, który stworzył wszystkie gry z serii Sacred (więcej o tym można poczytać w dziale „Historia Sacred”). Dlatego też twórcy zamieścili taki drobny element w grze, aby było więcej ciekawostek przypominających o deweloperze, a na dodatek żeby była dobrze widoczna zrobili ją – w niewielkim stopniu - częścią fabuły Sacred.

W tym momencie wypadałoby opisać trochę szerzej „Zew Ascaronu” i gdzie dokładnie się on znajduje. Tawerna, jak powszechnie wiadomo, znajduje się na najniższym poziomie stolicy Ankarii, Zamku Braverock. Można się tam łatwo dostać od strony miasta Shires Pen czy po prostu zejść z wyższych poziomów zamku (osobiście proponuję zejście z lewej strony, szybciej jest, bo ze wschodniego wyjścia idzie się o wiele dłużej) po wyjściu z portalu. Kombinacji dojścia jest tam wiele w każdym razie.

Poniżej znajduje się mapka poglądowa lokalizacji Tawerny:


kliknij aby powiększyć

Jak już wspomniałem, jest to najczęściej odwiedzane miejsce wśród ciekawostek, ponieważ jest ona elementem głównego questa o nazwie „Baza rebelii w kanałach”. Przed tą właśnie karczmą spotykamy się z kieszonkowcem o imieniu Pry, który następnie otwiera nam kratę do kanałów, gdzie siły pod wodzą Księcia Valora stworzyły ruch oporu przeciwko DeMordreyowi.

Gdy już dojdziemy w okolice tawerny zostaniemy powitani przez sporych rozmiarów wejście, zaś po lewej zobaczymy tabliczkę z logiem Ascaronu, informującą, że jest to właśnie ta karczma, której szukamy. Poniżej obrazek wejścia:


Gdy już wejdziemy do tawerny, to nie będzie ona w niczym ustępowała różnym podobnym miejscom w Ankarii. Kilku ludzi, trochę błaznów oraz klaunów, bawiących gości. Jednak w tawernie znajdują się dwie dodatkowe jaskinie po lewej i po prawej stronie. Ta z lewej jest wspomnianymi wyżej kanałami, do których drogę otwiera nam Pry, prawe zaś wejście prowadzi nas do Easter Egga o nazwie „Królowa Wampirów”, które dotyczy tylko postaci Wampirzycy.

Poniżej znajduje się mapka, pokazująca wygląd Tawerny „Zew Ascaronu” oraz zaznaczone zostało wejście, gdzie znajduje się kolejny EE:


To by było na tyle, jeśli chodzi o tego Easter Egga. Dużo czasu minęło, zanim go tutaj wstawiliśmy, ale w końcu jest. Tym samym zamykamy nim cykl EE w Sacred 1. W każdym razie nie przesadźcie z alkoholem tam. ;)
CiekawostkiCzy wiesz, że krasnloud nie może używać kuszy i łuku?
Drogowskaz
Cenega

Cenega Sklep

Ascaron Fansite

Imperium Diablo

gry RPG, cRPG, recenzja, solucja


Insimilion

Insimilion

Fable

Wiedźmin 2

Dragon Age


HackSlashSite

Fabryka SnówValid HTML 4.0 Transitional

Copyright by www.sacred.pl team 2004-2017
All rights reserved.
Wykonano 5 zapytań do bazy podczas generowania strony.