Serwis Sacred Plus i Podziemia Sacred 2 Sacred 3 Citadel
Sacred Plus i Podziemia

Logowanie
Login:
Hasło:
Zarejestruj się!
Zapomniałem hasła!

Sacred: Easter Eggs i ciekawostki


Sacred Plus Easter Eggs

Sacred Podziemia Easter Eggs

Krwawe króliki
Szybki Miecz Elfów
Pacman
Topór Thaine'a
Maj-Ork-A
Zaginiona Serafia
Jason
Maczuga Thorwyna
Tristram
Królowa Wampirów
Groby
Pudełka Gier
Instrumenty
Stadion
ZOO w Mystdale
Straszne Drzewa
Broń ze Star Wars
Magiczna Harpia
Tawerna „Zew Ascaronu”
Arogarn
Jacquire i demo
Set X-MAS
Osobisty grób
Statek z Babilon V
Pong Sports
Nieumarły Gladiator
Ukryty kupiec
Jaskinia Bohaterów
Smoczy skarb
Mini komiks
Funny Messages
Tajemnicze Serafie
Szkielet smoka
Nazwy setówJacquire i demo


Tym razem omówimy pewną ciekawostkę, która co prawda nie jest czystym EE, ale warto o niej napisać. Z góry chcielibyśmy zaznaczyć również, że nie jesteśmy na 100% pewni czy opisywana ciekawostka jest prawdziwa lub można ją ze sobą łączyć. Jednak w wyniku dwóch rzeczy, które opisane zostały poniżej, zakładamy, że jednak jest duże prawdopodobieństwo, iż tak właśnie jest. ;)

Zapewne większość graczy kojarzy NPC o imieniu Jacquire, który jest bohaterem miniserii zadań pt. „Nieznajomy wojownik”, w skład której wchodzą trzy questy. Mianowicie są to: „Nieznajomy wojownik” zlecane po drodze do fortecy Tyr-Fasul, „Ekwipunek Jacquire'a” w karczmie w Zamku Braverock oraz „Zemsta Jacquire’a”, zlecana przy jednym z budynków niedaleko wejścia do Zamku Mystdale. Jednak niewielu graczy może kojarzyć, że ten sam NPC – a przynajmniej postać o takim samym wyglądzie – pojawiła się również w demie Sacred, które miało premierę w lutym(?) 2004 roku. A właściwie na samym jego końcu.

Jakby ktoś nie kojarzył to poniżej zamieszczamy zdjęcie Jaquire’a, którego spotykamy po raz pierwszy w drodze do Tyr-Fasul:


Oczywiście od razu może pojawić się pytanie gdzie do diabła był Jacquire w demie. W tym miejscu odniesiemy się do dwóch małych dowodów (możliwe że nie dla wszystkich będą one przekonywujące), które mogą sugerować, że NPC z dema to Jacquire z Sacred.

Na początek dowód pierwszy, dość klarowny – taki sam wygląd postaci i uzbrojenia u niej występującego. W tym celu trzeba ponownie przejść wersję demonstracyjną, aby zobaczyć, że wojownik, który atakuje nas na koniec dema, to postać kropka w kropkę przypominająca Jacquire’a. Mimo, że tutaj tego NPC nazwano jako Profesjonalni Łamacze i Zabójcy Demonstracji Ascaronu, to jednak jego wygląd mówi sam za siebie.

Gdy w demie wyjdziemy z Silver Creek i zaczniemy kierować się w kierunku Porto Vallum, to po drodze lub w każdym momencie na tej samej wysokości pojawi się specjalny komunikat informujący nas o końcu dema. W tym samym momencie pojawia się również wspomniany wojownik o nazwie, która podana była w poprzednim akapicie. Poniżej obrazek ukazujący komunikat i pojawiającego się NPC:


Gdy wciśniemy OK na komunikacie, to wojownik zacznie nas atakować, a obraz zacznie się ściemniać i gra wyjdzie do menu głównego. Poniżej obrazek przedstawiający atakującego wojownika, którego możemy zobaczyć w pełnej okazałości i porównać z wizerunkiem Jacquire’a, którego zdjęcie widać kilka akapitów wcześniej.


Przejdźmy zatem do drugiego dowodu, którym jest nawiązanie pojawiające się w zadaniu „Zemsta Jacquire’a”, poniekąd potwierdzające, że NPC z dema (a właściwie sytuacja występująca w wersji demonstracyjnej, która została opisana wyżej) i Jacquire to sama postać.

Oczywiście, żeby dojść do tego momentu w „Zemście Jacquire’a”, musimy wykonać dwa poprzednie zadania, tzn. „Nieznajomy wojownik” i „Ekwipunek Jacquire’a” oraz dodatkowo również konieczne jest zaliczenie questa o nazwie „Gdzie jest kowal?”. Bez tego ani rusz. Dopiero gdy wykonamy wszystko jak trzeba i ukończymy odpowiednio „Zemstę Jacquire’a” (tzn. teleportujemy się, zabijemy maga i jego nieumarłych i pogadamy z Jaqiem) to będzie można wysłuchać opowieści Sukkuba, ukochanej Jacquire’a, która opowiada o jego życiu. Jednak zanim przejdziemy do interesującej nas opowieści, wstawiamy kilka zdjęć ukazujących Jacquire’a, Sukkuba i ich dom:


kliknij aby powiększyć


kliknij aby powiększyć


Przejdźmy zatem do opowieści Sukkuba, ponieważ w tym przypadku interesuje nas ona najbardziej, gdyż to w niej pojawia się stosowna informacja. Dla ułatwienia na poniższym screenie możecie przeczytać całą opowieść Sukkubki wraz z zaznaczonym odpowiednim fragmentem, który jest niemal potwierdzeniem, że demowy NPC i Jacquire to jedna i ta sama postać:


Interesujący nas cytat: „Jego zadaniem było zabijanie młodych bohaterów, walczących dla sił Dobra. Urządzał na nich nieopodal Srebrnoujścia zasadzki, z których nikt nie uchodził żywy. Pewnego dnia jednak zabił Serafię (...)”, który przy drobnym przeanalizowaniu da nam fajny obraz sytuacji przedstawionej w demie, opisanej powyżej.

Przejdźmy więc do tej analizy. Na pierwszy ogień warto wytłumaczyć sprawę tego całego Srebrnoujścia, które pojawiło się w cytacie i właściwie w Sacred. Jest to nic innego jak spolszczona nazwa miasta Silver Creek, która na szczęście nie została tak ostatecznie przetłumaczona, jednak w samej grze może gdzieś się ta nazwa przewinąć. Dla potwierdzenia dajemy angielską wersję tego cytatu, gdzie pojawia się normalnie nazwa Silver Creek. Dalej Jacquire „zabijał młodych bohaterów”, co jest w sumie wiadome, ponieważ w okolicach Silver Creek żadna postać gracza nie ma wyżej niż 10 poziom. Z kolei w demie postać mogła mieć co najwyżej 8 level. Następnie „urządzał na nich (...) zasadzki, z których nikt nie uchodził żywy”, co w sumie też jest logiczne, gdyż demo po pojawieniu się komunikatu i wojownika automatycznie się wyłączało, co oznaczało poniekąd „śmierć” postaci gracza. I ostatnia rzecz, „jednak zabił Serafię” – w demie Serafia była jedną z dwóch dostępnych do gry postaci.

Podsumowując zebrane dowody, czyli wspólny wygląd obu wojowników oraz ciekawe nawiązanie w Sacred do wydarzeń przedstawionych w wersji demonstracyjnej pokazuje nam, że ludzie z Ascaronu mieli poniekąd głowę do takich drobnych smaczków. Jak w prosty i ciekawy sposób rozbudować historię drobnego NPC, który drastycznie kończył nam demo i nie można było grać dalej. ;)

CiekawostkiCzy wiesz, że Sir Endlich zawsze wyrzuca runę Kamienna Skóra oraz "Szybki miecz elfów" (w ang. wersji "Enlightened Iron")?
Drogowskaz
Cenega

Cenega Sklep

Ascaron Fansite

Imperium Diablo

gry RPG, cRPG, recenzja, solucja


Insimilion

Insimilion

Fable

Wiedźmin 2

Dragon Age


HackSlashSite

Fabryka SnówValid HTML 4.0 Transitional

Copyright by www.sacred.pl team 2004-2017
All rights reserved.
Wykonano 5 zapytań do bazy podczas generowania strony.