Serwis Sacred Plus i Podziemia Sacred 2 Sacred 3 Citadel
Sacred 2

Logowanie
Login:
Hasło:
Zarejestruj się!
Zapomniałem hasła!

Księgi
Księgi

W krainie Ankarii żyło i żyje do dziś wielu utalentowanych pisarzy, poetów oraz artystów. Ich prace możemy zobaczyć na stronach Ksiąg, traktujących między innymi o pokonanych przeciwnikach, którzy pozostawili po sobie przepiękne łupy dla szczęśliwych zwycięzców. Zdobyte książki nie mają jakiekolwiek wpływu na rozgrywkę daną postacią; ani jej nie wzmacniają ani nie dają jej żadnych bonusów. Wiedza zawarta w księgach obejmuje zarówno przepisy dotyczące przygotowania doskonałego gulaszu z lamy, jak i opisy właściwego zapachu podczas polowania. Wspaniałe spojrzenie na historię Ankarii i porady dotyczące rzucania zaklęć, a także historia Energii–T oraz poradnik, jak zastawić odpowiednio stół dla orków są jedynie częścią pięknego literackiego dziedzictwa tego świata. Zagłęb się w lekturę i odkrywaj go!

Ciekawostka: przeczytanie co najmniej 33 książek odblokowuje osiągnięcie pod tytułem „Mól książkowy” za 30 punktów (do zobaczenia w sekcji osiągnięć, trzecia zakładka w dzienniku misji).

Grafiki przedstawiające okładki książek, które możemy spotkać w grze:

           

           

           Skąd zdobyć i jak czytać Książki

Książki można zdobyć zarówno poprzez zabijanie wrogów i zbieranie po nich rzeczy, które z nich wypadły, jak i poprzez najzwyklejsze znalezienie ich w skrzyniach, beczkach czy innych odpowiednio oznaczonych miejscach. Po ich zebraniu pojawiają się one w ekwipunku gracza, do którego można wejść, naciskając klawisz "F" (domyślnie) na klawiaturze. Następnie kliknięcie prawym przyciskiem myszy książki, znajdującej się w ekwipunku spowoduje dodanie jej do listy "przeczytanych" książek gracza w dzienniku misji. Naciśniecie klawisza „L” (domyślnie) na klawiaturze otworzy dziennik gracza, natomiast kliknięcie u góry na drugą z kolei zakładkę „książki” wyświetli wszystkie dotychczas "przeczytane" księgi. Wersja konsolowa: wejście w dziennik misji i naciśnięcie przycisku spustowego zmieni zakładkę z misjami na sekcję "książki".Lista książek, które gracz "przeczytał", jest wyświetlana po lewej stronie dziennika z potytułowanymi kategoriami książek, oznaczonymi na czarno (na żółto do czasu wydania aktualizacji 2.40 do Sacred 2: Fallen Angel). Kliknięcie dowolnego tytułu pod wybraną kategorią spowoduje wyświetlenie jego zawartości po prawej stronie dziennika, tak jak w pokazanym przykładzie, Księga 2: Kuchnia Driad (lub na zdjęciu obok przykład Orcish Cooking z angielskiej wersji gry).


* Informacja redakcyjna: Powyżej przedstawiamy dwie wersje zakładki "Książki", kolejno nowszą (książkową) i starszą. 7 kwietnia 2009 roku wydano patch 2.40 przeznaczony do podstawowego Sacred 2, który wprowadził nowy, bardziej książkowy wygląd dziennika misji gracza.

Książki z dodatku Ice & Blood

Wraz z wydaniem dodatku Ice & Blood (pl. Władca Smoków) do gry dodano 5 nowych książek. W standardowej wersji dodatku pojawiają się one na samym dole dziennika w kategorii "Nowe książki". W Community Patch są one wyświetlane w kategorii "Ice and Blood". Nazwa ta została zmieniona z powodu wprowadzenia nowych ksiąg w ramach Community Patcha. W naszym dziale, księgi z CM będą znajdowały się w zakładce Ice & Blood.

Przygotował: Thecmelion
CiekawostkiCzy wiesz, że tylko na Pieczarkowym Pagórku możesz za życia stanąć przed swoim grobem?
Drogowskaz
Cenega

Cenega Sklep

Ascaron Fansite

Imperium Diablo

gry RPG, cRPG, recenzja, solucja


Insimilion

Insimilion

Fable

Wiedźmin 2

Dragon Age


HackSlashSite

Fabryka SnówValid HTML 4.0 Transitional

Copyright by www.sacred.pl team 2004-2017
All rights reserved.
Wykonano 3 zapytań do bazy podczas generowania strony.