Serwis Sacred Plus i Podziemia Sacred 2 Sacred 3 Citadel
Serwis

Logowanie
Login:
Hasło:
Zarejestruj się!
Zapomniałem hasła!

Historia Sacred


 Ikarion |  Armalion |  Ascaron |  Ascaron a Sacred |  Koch Media/Deep Silver |  Deep Silver a Sacred 

DEEP SILVER A SACRED


Jest to szósta część Historii Sacred, która ma na celu przedstawić współpracę Deep Silver z Ascaronem oraz wpływ tej pierwszej firmy na Sacred. Ponadto zostanie tu opisane przejęcie marki przez Deep Silver oraz jak prosperuje ona dalej po upadku Ascaronu.

Współpraca Deep Silver i Ascaronu

Współpraca między Ascaronem a Deep Silver rozpoczęła się w roku 2003, kiedy to pomiędzy tymi dwoma niemieckimi firmami została podpisana umowa dystrybucyjna. Od tego momentu DS stał się głównym wydawcą/dystrybutorem gier (przeważnie serii Sacred), tworzonych przez zespół zarówno Ascaronu, jak i Studia II. Wynikiem tego było wydanie przez Deep Silver, w 2004 roku Sacred 1 (5 czerwca) oraz pierwszego minidodatku o nazwie Plus (2 grudnia), zaś 24 marca 2005 r. światło dzienne ujrzał pierwszy i zarazem ostatni pełnoprawny dodatek do S1 o nazwie Sacred Podziemia. Po wydaniu pierwszej części [w przełomie 2004 i 2005 roku], Ascaron rozpoczął produkcję prequelu o tytule Sacred 2: Upadły Anioł. Po jakimś czasie, w tworzenie gry została zaangażowana również sama firma Deep Silver, jako wsparcie techniczne. Ostatecznie 2 października 2008 roku, Sacred 2 miał swoją światowę premierę.

Problemy Ascaronu i przejęcie marki

Podczas najeżonej wieloma przeciwnościami losu (więcej informacji w dziale "Ascaron a Sacred") i ogólnymi problemami produkcji Sacred 2, niemiecki producent z Verler, Ascaron popadł w ciężkie problemy finansowe. Wynikiem tego było zamknięcie firmy 14 kwietnia 2009 roku. Zaś drugie studio deweloperskie, Studio II ze wsparciem technicznym ze strony Deep Silver, kontynuowało produkcję dodatku do Sacred 2, o nazwie Ice & Blood.

W międzyczasie, około miesiąc przed wydaniem dodatku, w sobotę 1 sierpnia 2009 roku Deep Silver przejął oficjalne niemieckie i angielskie forum Sacred, należące uprzednio do Ascaron/Studio II. Wynikiem przejęcia forum było zwolnienie pracowników oraz Community Managerów (m.in. Christiane Clarenbach, Carolyn_Hacker czy Anca'i Adeliny Finty). Jednak w miejsca wakatów, pojawiły sie nowe osoby, pracujące dla Deep Silver, miedzy innymi: nowy CM, odpowiedzialny za kontakt ze społecznością - Marcos Duarte, kryjący się pod nickiem Pixel oraz DeepsilverKM, należący do grupy marketingowej DS.

Wracając do kwestii dodatku, to prace nad nim zakończyły się pod koniec sierpnia 2009 roku, zaś wydany został przez Deep Silver w dniu 28 sierpnia. Gdy dodatek został w końcu wydany, Deep Silver, będący wówczas w części odpowiedzialny za markę "Sacred", zamknął ostatecznie Studio II. Tym samym Sacred został oficjalnie przejęty przez producenta z Monachium.

Nowy właściciel

Jak wcześniej wspomniano Deep Silver zamknął Studio II i tym samym przejął w pełni markę Sacred. Zaś od tej pory wszystkie przychody generowane przez gry z tej serii trafiają do kieszeni DS. Dodatkowo po zamknięciu Studio II, cześć jego pracowników przeszła do nowego właściciela Sacred. Po ukończeniu i wydaniu dodatku 28 sierpnia 2009 roku, firma z Monachium nie spoczęła na laurach, jeśli chodzi o drugą część sagi. Podczas gry dodatek był tworzony przez zespół Studio II, to w międzyczasie Deep Silver kontynuował produkcję niedokończonych projektów Sacred 2: Upadły Anioł, przeznaczonych na konsole Xbox 360 i PlayStation 3, rozpoczętych jeszcze za Ascaronu. Ostatecznie premiera konsolowych wersji S2 miała miejsce 12 maja 2009 roku.

Wracając jeszcze do kwestii dodatku Ice & Blood, Ascaron miał plany wydania go również na konsole Xbox 360 i PlayStation 3, jednak Deep Silver porzucił ten pomysł. Jakiś czas po wydaniu dodatku, firma wydała kilka patchy oraz hotfixów do drugiej częsci Sacred, dokładnie trzy (2.64.0, 2.65.1 i Hotfix 2.65.2) do Ice & Blood oraz jeden (oznaczony numerkiem 1.40) dla Sacred 2 na konsolę PS3. Następnie 27 listopada 2009 została wydana zbiorcza wersja S2 o nazwie Sacred 2 Gold Edition, zawierająca podstawową wersję gry ze wszystkimi patchami oraz dodatek Ice & Blood.


Zapowiedź Sacred 3

Pierwsze informacje o nowym projekcie z serii Sacred pojawiły się zaraz po przejęciu praw do Sacred, wtedy też firma Deep Silver wydała swoje oficjalne stanowisko na pytanie czy powstanie kolejna część sagi. Deweloper w odpowiedzi potwierdził, że jest teraz niepodważalnym właścicielem marki i planuje zrobienie w przyszłości Sacred 3. Kolejne potwierdzenie w sprawie produkcji nowego projektu, pojawiło sie w okolicach GamesCom 2009, a dokładnie około 20 sierpnia. Wtedy też Dyrektor Zarządzający Koch Media Dr. Klemenz Kundritz oświadczył, że są planowane prace nad nową częścią Sacred.


19 października 2009 roku zaczęły się pierwsze (koncepcyjne) prace nad Sacred 3, mianowicie Deep Silver na swoim oficjalnym forum zamieścił specjalny temat, gdzie każdy fan oraz gracz Sacred mógł wpisać swoje opinie i pomysły na wygląd przyszłego Sacred. Wyrażać swoje opinie można było przez około 1,5 miesiąca, do 30 listopada tegoż samego roku. Przez około kolejny rok nie było żadnych informacji, ani malutkich przecieków dotyczących nowego Sacred. Ten brak nowych wieści został jednak przerwany w okresie wakacji, a dokładnie na targach GamesCom 2010, organizowanych w dniach od 18 do 22 sierpnia. Wtedy też 19 sierpnia, firma Deep Silver z Klemenzem Kundritzem na czele, oficjalnie ujawniła produkcję dwóch nowych gier. Mianowicie chodziło o Risen 2 oraz Sacred 3. Co prawda informacje o S3 były bardzo niewielkie, ale ujawniono, że premiera jest przewidziana na przełom lat 2011-2012 oraz że zostanie wydany na komputery osobiste i konsole Xbox 360. Niedługo później okazało się, że Sacred 3 powstanie również na konsolę PlayStation 3.


Niedługo po GamesCom 2010 pojawiły się także pierwsze techniczne wieści związane z nową częścią. Jeden z pracowników Deep Silver, Martin Wein w wywiadze z serwisem Sacred Legends ujawnił, że produkcją Sacred 3 będą prawdopodobnie zajmować się osoby, które uczestniczyły przy tworzeniu drugiej części Sacred oraz Ci odpowiedzialni za grę Risen. Potwierdził również, że Sacred 3 wyjdzie na trzy zapowiedziane platformy oraz podkreślił dużą chęć DS do współpracy ze społecznością podczas produkcji nowej częsci.

Produkcja Sacred 3

Miesiąc po zapowiedzi gry, na oficjalnym forum - dzięki administratorowi RAD-Community, PowerPyxowi pojawiła się informacja, kto będzie jednym ze współpracowników Deep Silver przy produkcji Sacred 3. Pierwszy wybór wypadł na niemieckie studio z Frankfurtu, o nazwie Keen Games. Owe studio w tym celu zaczęło nabór odpowiednich pracowników, w tym programistów platformowych, inżynierów od jakości, dźwięku oraz kilku innych.

Keen Games

W tym rozdziale zatrzymamy na chwilę Historię Sacred, w celu krótkiego przedstawienia firmy współodpowiedzialnej za produkcję trzeciej części Sacred. Keen Games, to założona w 2005 roku firma, z siedzibą w niemieckim Frankfurcie nad Menem, zatrudniająca aktualnie 60 osób. Została założona przez quasi-następców byłych akcjonariuszy uprzednio zamkiętego producenta gier, Neon Studios, gdy Neon przestał dostawać dofinansowanie z JoWood. Keen Games wykupił prawa do marek wydawanych w Neon Studios, jak również nazwę owego studia. Firma słynie z tworzenia niskobudżetowych gier wideo, szczególnie przeznaczonych na konsole obecnej - najnowszej - generacji (PS3, X360, NDS, Wii, PSP oraz kiedyś PS2).

Firma wydała takie gry jak:
  • Anno 1701: Dawn of Discovery (2007)
  • Dance Dance Revolution (2008)
  • Secret Files: Tunguska (2009)
  • Anno: Create A New World (2009)
  • Virtual Villagers (2009)
  • G-Force - Agenten mit Biss (2009)
  • TNT Racers (2010)


Teraz wróćmy do normalnej treści artykułu. Kilka dni po ogłoszeniu Keen Games jednym z partnerów zaangażowanych w produkcję S3, Deep Silver został zapytany o to, czy rzeczywiście KN będzie odpowiedzialne za tworzenie gry. Producent z Monachium potwierdził ową informację, ale podkreślił, że jest to tylko jeden z partnerów, a główna odpowiedzialność za rozwój Sacred 3 pozostaje nadal w dziale produkcji Deep Silver.

W tym miejscu aktualnie kończy się jakakolwiek Historia sacred, jednak będzie ona uzupełniana o nowe fakty w miarę napływu nowych informacji.


CiekawostkiCzy wiesz, że maksymalna szybkość ataku postaci to 220?
Drogowskaz
Cenega

Cenega Sklep

Ascaron Fansite

Imperium Diablo

gry RPG, cRPG, recenzja, solucja


Insimilion

Insimilion

Fable

Wiedźmin 2

Dragon Age


HackSlashSite

Fabryka SnówValid HTML 4.0 Transitional

Copyright by www.sacred.pl team 2004-2017
All rights reserved.
Wykonano 2 zapytań do bazy podczas generowania strony.