Serwis Sacred Plus i Podziemia Sacred 2 Sacred 3 Citadel
Serwis

Logowanie
Login:
Hasło:
Zarejestruj się!
Zapomniałem hasła!

Historia Sacred


 Ikarion |  Armalion |  Ascaron |  Ascaron a Sacred |  Koch Media/Deep Silver |  Deep Silver a Sacred 

KOCH MEDIA i DEEP SILVER


Jest to piąta część Historii Sacred, ale zarazem pierwsza, która nie porusza żadnych wątków związanych z Ikarionem i Armalionem. Deep Silver nie jest w żadnym stopniu twórcą marki "Sacred", tylko jej kontynuatorem. Jednakże poprzez trudności na rynku gier, faktyczny twórca serii upadł i ktoś inny musiał przejąć jego spuściznę (analogiczna sytuacja była z Ikarionem i Ascaronem w 2001 roku). Dlatego też w tym miejscu zaczyna się nowa historia Sacred, o nowych twórcach i kolejnych częściach Sagi. Warto wiedzieć, kto dalej będzie się zajmował serią, oraz jak wygląda sytuacja Sacredów na rynku.

Koch Media - o firmie

Firma została założona w 1994 roku przez Franza Kocha oraz jej aktualnego prezesa, dr Klemensa Kundratitza (na zdjęciu), jej pełna nazwa brzmi Koch Media Deutschland GmbH. Siedziba główna firmy znajduje się w Planegg - dystrykcie Monachium (południowe Niemcy).

Koch Media zajmuje się produkcją oraz sprzedażą oprogramowania, gier na PC i konsole oraz filmów na DVD i BluRay. Sprzedaż, marketing i dystrybucja firmy obejmuje obszar europejski, a od kwietnia 2008 roku także USA. Prócz głównej siedziby w Monachiumm, Koch Media posiada również swoje filie w: Wielkiej Brytanii, Francji, Austrii, Szwajcarii, Włoszech, Hiszpanii, krajach Beneluksu, USA oraz tzw. oddział nordycki. Wydział KH zajmujący się produkcją gier komputerowych nosi nazwę Deep Silver. Według informacji na rok 2009, pracuje w niej w tej chwili około 390 osób. Według Koch Media, jest ona największym niezależnym wydawcą gier na terenie Europy.
Deep Silver - o oddziale

Deep Silver jest zależnym oddziałem Koch Media, zajmującym sie produkcją i wydawnictwem gier komputerowych i konsolowych. Została założona w 2002 roku i od razu dostała pod swoje skrzydła produkcję kilka poważnych tytułów. Główna siedziba Deep Silver znajduje się w Monachium (Koch Media HQ), zaś brytyjska siedziba - Deep Silver Ltd. - została założona w mieście Basingstoke. Oddział od roku 2003 wydał ponad 100 różnych gier.

W 2007 roku został założony Deep Silver Vienna, przez założycieli zespołu Rockstar Vienna, Hannesa Seiferta i Niki'ego Labera. Koncentrował sie on na tworzeniu gier na konsole. Jednak ze względu na tarcia wewnętrzne i słabą sprzedaż gry na Wii, Cursed Mountain, Deep Silver Vienna zostaje zamknięty w dniu 30 stycznia 2010 roku.

Wczesna historia Koch Media

W 1994 roku powstaje Koch Media Holding, z siedzibą w austryjackim Hoefen oraz zostają utworzone filie w Wielkiej Brytanii (Koch Media Ltd.), Niemczech, Austrii oraz Szwajcarii. W 1995 zostaje podpisana umowa o wyłącznej dystrybucji z National Geographic i EMME Interactive. Dzięki temu wydano pierwsze "multimedialne tytuły". Rok później zawarto kolejną umowę o wyłącznej dystrybucji z "realworld studio" Petera Gabrielsa i Hutchinson Encyclopaedia. W 1997 podpisano kolejną umowę, tym razem z CyberMedia (przejęte później przez McAfee).

W roku 1998 Koch Media przechodzi po raz pierwszy do dystrybucji gier, czego skutkiem jest podpisana w tym roku umowa na wyłączność z firmą niemiecką BlueByte (przejęta później przez niemiecki Ubisoft), odpowiedzialną za stworzenie wspaniałej serii Settlers. W tym samym roku Koch Media wchodzi do tzw. e-biznesu i zakłada własny "biznes" (strona internetowa media-e.com) w Niemczech i Austrii. W 2000 r. Koch Media reklamuje i wydaje serię London Racer od Davilex. Seria sprzedaje się w ponad 1 milionie egzemplarzy w Wielkiej Brytanii. W tymże roku zostają również podpisane umowy o wyłączną dystrybucje z Lego Media i Steinbergs w UK. W tym samym roku zostaje otwarte Koch Media slr na terenie Włoch. Rok później firma zostaje mianowana przez Nintendo jako dystrybutor i partner w Wielkiej Brytanii.

Powstanie Deep Silver i dalsze wydarzenia

W 2002 roku powstaje oddział Koch Media, odpowiedzialny za tworzenie i sprzedaż gier, o nazwie Deep Silver. Jego pierwszym tytułem jest gra opracowana przez Bitmaps Brothers. Europress (oddział Koch Media) nabywa prawa do produktów firmy Atari. W 2003 roku zostaje podpisana umowa dystrybucyjna z firmą z Gutersloh, Ascaron.


W 2004 r. zostaje podpisana umowa z CDV, JoWood Productions, Phantagram oraz na wyłączność z Webroot. Deep Silver wydaje swoje 2 pierwsze gry: X2: The Threat i Singles: Flirt Up Your Life. W 2005 roku DS publikuje pierwsze tytuły konsolowe, zaś Europress ogłasza współpracę z Nestle w ramach publikacji markowej gry na konsolę PlayStation 2, o nawie Smarties. Zostaje równiez podpisana umowa na wyłączną dystrybucję z ONSPEED i Roland - spółką odpowiedzialną za oprogramowanie muzyczne "Cakewalk". Koch media kończy rok 2005 jako 19. największy wydawca w Wielkiej Brytanii. W tym samym roku zostaje przejęta francuska firma SG Diffussion, zaś 1 stycznia 2006 r. zostaje przekształcona w Koch Media SAS, z siedzibą w Paryżu.

W 2006 roku Koch Media zostaje mianowany preferowanym partnerem Nintendo w Wielkiej Brytanii. Rok 2007: Powstaje Deep Silver Vienna, z byłego zespołu pracującego pod nazwą Rockstar Vienna. Koncentruje się on na produkcji wysokiej jakości tytułów na konsole. W 2008 Koch Media otwiera biuro z Ameryce Północnej w Los Angeles. Oddział ten ma za zadanie służyć jako centrum sprzedaży i działań marketingowych a Ameryce Północnej, jak również jako tamtejszy kanał dla programistów. We wrześniu tegoż roku KH przejmuje Proein Games, wydawcę gier w Hiszpanii, będącą niegdyś własnościa SCi Entertainment. Rok później nazwa przejętej firmy zostaje zmieniona na Koch Media S.L.U.. Ponadto w 2009 roku Koch Media ogłosił ekspansję w regionie Beneluksu, poprzez otwarcie nowego osobnego biura. We wrześniu 2009 Deep Silver przejmuje prawa do marki "Sacred" od upadłego Ascaronu i przejmuje część ludzi, pracujących wcześniej w Studio II. W roku 2010 zostaje zamknięty drugi oddział Koch Media od gier, Deep Silver Vienna ze względu na problemy wewnętrzne i słabą sprzedaż gry.

Gry wydane przez Deep Silver

 • X2: The Threat (2003)
 • X3: Reunion (2005)
 • Earth 2160 (2005)
 • Anno 1701 (2006)
 • City Life (2006)
 • The Guild 2 (2006)
 • Warhammer: Mark of Chaos (2006)
 • Wildlife Park 2 (2006)
 • Gothic 3 (2006)
 • Spellforce 2 (2006)
 • Dawn of Magic (2007)
 • Risen (2009)
 • Sacred 2: Upadły Anioł (2008)
 • Sacred 2: Lód i Krew (2009)
 • S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky (2008)
 • Sacred 2 Gold (2010)

Pełna listę gier wydanych przez Deep Silver można zobaczyć pod TYM linkiem.

CiekawostkiCzy wiesz, że niemieccy gracze grają na innych serwerach niż reszta świata?
Drogowskaz
Cenega

Cenega Sklep

Ascaron Fansite

Imperium Diablo

gry RPG, cRPG, recenzja, solucja


Insimilion

Insimilion

Fable

Wiedźmin 2

Dragon Age


HackSlashSite

Fabryka SnówValid HTML 4.0 Transitional

Copyright by www.sacred.pl team 2004-2017
All rights reserved.
Wykonano 2 zapytań do bazy podczas generowania strony.