Serwis Sacred Plus i Podziemia Sacred 2 Sacred 3 Citadel
Sacred Plus i Podziemia

Logowanie
Login:
Hasło:
Zarejestruj się!
Zapomniałem hasła!

Księgi i zwoje


 Historii |  Geografii |  Bohaterów |  Wrogów |  Religii |  Receptur


 Gatunków |  Nieumarłych |  Potworów


Demony

Mniejszy demon to stworzenie nie pochodzące z tego świata. Demony istnieją na czterech poziomach żywiołów. Najbardziej znanymi są te pochodzące z Płomieni Morza Piekieł. Niewiele wiadomo o tych stworzeniach, poza tym, że ich aura daje im umiejętność przenoszenia się do naszego świata i egzystowania w nim.

Aktualnie przypuszcza się, ze słowo 'Demon' nie wywodzi się od słowa 'Daemonicus', lecz od pradawnego ankaryjskiego słowa 'Dimen-Zion' oznaczającego umiejętności przenikania między wymiarami. Próby przyzywania demonów rzadko są skuteczne i kończą się nieszczęśliwymi wypadkami, przymuszanie demonów do przedostania się do naszego świata na ogół je rozzłaszcza. W związku z tym, w celu przywołania ochronnej strefy, w której można uwięzić bestię, używa się zazwyczaj pentagramów, heksagramów i septogramów. Więcej informacji na ten temat można uzyskać w księgach autorstwa Shaddara, Magistra Demonologii: ‘Gdzie diabeł mówi dobranoc! Wstęp do Przywołań Mniejszych Demonów oraz Dymensja Sakkary, Wielkiego Ognistego Diabła z Piekła Rodem: Analiza Eksperymentalnych Technik Przywołań’.Gady

Wbrew powszechnemu przekonaniu, Wyverny, Smoki i Ogniste Jaszczury nie mają wspólnych przodków. Podczas gdy Wyvern (Wyvernus ordinarus) oraz Lodowy, Ognisty i Pustynny Jaszczur wywodzą się z jednej rodziny zimnokrwistych gadów, w żyłach Smoków płynie podobna krew, jak w żyłach Serafii.

Badania smoczych jaj oraz krwi Serafii dowodzą, że oba gatunki istot powstały jeszcze za czasów prehistorycznych bogów-stwórców, a więc są starsze, niż Elfy.

Do dziś znane są trzy przypadki znanych Smoków w Ankarii:

- Loromir z Drakenden uczy rycerzy rycerskiej drogi życia.
- W odległym Alkazaba noc Draco podobnież żyje lud, który służy Smokowi, strzegącemu niezwykłego skarbu.
- Niedawne doniesienia mówią także o wyjątkowo niegodziwym i potężnym potworze w lasach na zachód od Mascarell.Stworzenia Jaskiniowe

Niewiarygodne rozmiary osiągnęły dwa rodzaje wyjątkowo zdradzieckich mieszkańców jaskiń. Można je znaleźć nieopodal świetlistych kryształowych gór Sękogrodzkich.

Tatabak III, krasnoludzki strażnik Podsękowiny, opisywał w czasach Morgasta I swoje obserwacje. Według niego w głębinach kopalń i opuszczonych podziemnych fortecach schronienie znajdowały nieraz ryby jaskiniowe i gigantyczne pająki.

Podczas gdy piekielna ryba to najwyraźniej krzyżówka pomiędzy rybą i krewetką, pożerająca wszystko, co znajdzie, swoimi potężnymi szczękami, ostatnie doniesienia mówią także o pająkach, które osiągnęły niemal rozmiar domu.Zwierzęta Leśne

Fauna Ankarii, to głównie zwierzęta leśne. Oprócz niezliczonej ilości łosi i jeleni, będących ulubioną zwierzyną łowną Szlachty i Myśliwych, Ankaria jest też domem dla wielu gatunków niedźwiedzi i dzików. Te zwierzęta są, jak większość wilków, mniej agresywne, niż to opisują ludowe podania. Prawdziwie agresywnym i niebezpiecznym zwierzęciem jest Warg, gatunek wilka, pochodzący zapewne z regionów Mrocznych Elfów, okolic Mhurag-Naru.Goblinoidy

Pochodzenie Goblinoidów, Orków i Ogrów, nie jest znane. Spekuluje się, że mogą być to potomkowie dziwnych związków ludzi z krasnoludami. Ogry, to gatunek, który powstał w czasie hodowli wojowników wśród Orków z Mhurag-Naru, gdy Orkowie byli zniewoleni przez imperium Mrocznych Elfów.

Podobieństwo w nazwie Nar, używanej przez Mrocznych Elfów, do orkijskiego słowa Nur, z których oba oznaczają fortecę, zapewne wywodzi się z tej właśnie ery niewolnictwa.

Gobliny zapewne istnieją na ziemi jeszcze dłużej. Te stworzenia tak naprawdę nie są złe, ich natura jest raczej chaotyczna. Można spekulować, że późniejsze Orki wyrosły z agresywnego gatunku Goblinów, których wojownicze cechy uwydatniły się w czasie przebywania w surowych regionach, nieprzyjaznych dla istot żywych.Harpie i Gargulce

Harpie i Gargulce (zwane także rzygaczami) wywodzą się z czasów Wojen Bogów, gdy Demony najechały świat śmiertelników.

Harpie, to stworzenia o demonicznym pochodzeniu, są krewniakami Demonów, które parzyły się z Elfimi kobietami, omotanymi ich czarami.

Gargulce strzegą pałaców Mrocznych Elfów. Czarodzieje Mrocznych Elfów ożywiają kamienne rzygacze, zamykając w nich dusze osłabionych Demonów.

Po zakończeniu Wojen Bogów, których koniec nastąpił dopiero po ofiarze Sophii, oba gatunki stworzeń rozprzestrzeniły się po świecie i dziś można je rzadko spotkać w okolicy opuszczonych budowli i ruin.CiekawostkiCzy wiesz, że od patcha 1.8 kupcy nie sprzedają miksturek mentora?
Drogowskaz
Cenega

Cenega Sklep

Ascaron Fansite

Imperium Diablo

gry RPG, cRPG, recenzja, solucja


Insimilion

Insimilion

Fable

Wiedźmin 2

Dragon Age


HackSlashSite

Fabryka SnówValid HTML 4.0 Transitional

Copyright by www.sacred.pl team 2004-2017
All rights reserved.
Wykonano 3 zapytań do bazy podczas generowania strony.