Serwis Sacred Plus i Podziemia Sacred 2 Sacred 3 Citadel
Sacred Plus i Podziemia

Logowanie
Login:
Hasło:
Zarejestruj się!
Zapomniałem hasła!

Księgi i zwoje


 Historii |  Geografii |  Bohaterów |  Wrogów |  Religii |  Receptur


 Gatunków |  Nieumarłych |  Potworów


Demony

Mniejszy demon to stworzenie nie pochodzące z tego świata. Demony istnieją na czterech poziomach żywiołów. Najbardziej znanymi są te pochodzące z Płomieni Morza Piekieł. Niewiele wiadomo o tych stworzeniach, poza tym, że ich aura daje im umiejętność przenoszenia się do naszego świata i egzystowania w nim.

Aktualnie przypuszcza się, ze słowo 'Demon' nie wywodzi się od słowa 'Daemonicus', lecz od pradawnego ankaryjskiego słowa 'Dimen-Zion' oznaczającego umiejętności przenikania między wymiarami. Próby przyzywania demonów rzadko są skuteczne i kończą się nieszczęśliwymi wypadkami, przymuszanie demonów do przedostania się do naszego świata na ogół je rozzłaszcza. W związku z tym, w celu przywołania ochronnej strefy, w której można uwięzić bestię, używa się zazwyczaj pentagramów, heksagramów i septogramów. Więcej informacji na ten temat można uzyskać w księgach autorstwa Shaddara, Magistra Demonologii: ‘Gdzie diabeł mówi dobranoc! Wstęp do Przywołań Mniejszych Demonów oraz Dymensja Sakkary, Wielkiego Ognistego Diabła z Piekła Rodem: Analiza Eksperymentalnych Technik Przywołań’.Gady

Wbrew powszechnemu przekonaniu, Wyverny, Smoki i Ogniste Jaszczury nie mają wspólnych przodków. Podczas gdy Wyvern (Wyvernus ordinarus) oraz Lodowy, Ognisty i Pustynny Jaszczur wywodzą się z jednej rodziny zimnokrwistych gadów, w żyłach Smoków płynie podobna krew, jak w żyłach Serafii.

Badania smoczych jaj oraz krwi Serafii dowodzą, że oba gatunki istot powstały jeszcze za czasów prehistorycznych bogów-stwórców, a więc są starsze, niż Elfy.

Do dziś znane są trzy przypadki znanych Smoków w Ankarii:

- Loromir z Drakenden uczy rycerzy rycerskiej drogi życia.
- W odległym Alkazaba noc Draco podobnież żyje lud, który służy Smokowi, strzegącemu niezwykłego skarbu.
- Niedawne doniesienia mówią także o wyjątkowo niegodziwym i potężnym potworze w lasach na zachód od Mascarell.Stworzenia Jaskiniowe

Niewiarygodne rozmiary osiągnęły dwa rodzaje wyjątkowo zdradzieckich mieszkańców jaskiń. Można je znaleźć nieopodal świetlistych kryształowych gór Sękogrodzkich.

Tatabak III, krasnoludzki strażnik Podsękowiny, opisywał w czasach Morgasta I swoje obserwacje. Według niego w głębinach kopalń i opuszczonych podziemnych fortecach schronienie znajdowały nieraz ryby jaskiniowe i gigantyczne pająki.

Podczas gdy piekielna ryba to najwyraźniej krzyżówka pomiędzy rybą i krewetką, pożerająca wszystko, co znajdzie, swoimi potężnymi szczękami, ostatnie doniesienia mówią także o pająkach, które osiągnęły niemal rozmiar domu.Zwierzęta Leśne

Fauna Ankarii, to głównie zwierzęta leśne. Oprócz niezliczonej ilości łosi i jeleni, będących ulubioną zwierzyną łowną Szlachty i Myśliwych, Ankaria jest też domem dla wielu gatunków niedźwiedzi i dzików. Te zwierzęta są, jak większość wilków, mniej agresywne, niż to opisują ludowe podania. Prawdziwie agresywnym i niebezpiecznym zwierzęciem jest Warg, gatunek wilka, pochodzący zapewne z regionów Mrocznych Elfów, okolic Mhurag-Naru.Goblinoidy

Pochodzenie Goblinoidów, Orków i Ogrów, nie jest znane. Spekuluje się, że mogą być to potomkowie dziwnych związków ludzi z krasnoludami. Ogry, to gatunek, który powstał w czasie hodowli wojowników wśród Orków z Mhurag-Naru, gdy Orkowie byli zniewoleni przez imperium Mrocznych Elfów.

Podobieństwo w nazwie Nar, używanej przez Mrocznych Elfów, do orkijskiego słowa Nur, z których oba oznaczają fortecę, zapewne wywodzi się z tej właśnie ery niewolnictwa.

Gobliny zapewne istnieją na ziemi jeszcze dłużej. Te stworzenia tak naprawdę nie są złe, ich natura jest raczej chaotyczna. Można spekulować, że późniejsze Orki wyrosły z agresywnego gatunku Goblinów, których wojownicze cechy uwydatniły się w czasie przebywania w surowych regionach, nieprzyjaznych dla istot żywych.Harpie i Gargulce

Harpie i Gargulce (zwane także rzygaczami) wywodzą się z czasów Wojen Bogów, gdy Demony najechały świat śmiertelników.

Harpie, to stworzenia o demonicznym pochodzeniu, są krewniakami Demonów, które parzyły się z Elfimi kobietami, omotanymi ich czarami.

Gargulce strzegą pałaców Mrocznych Elfów. Czarodzieje Mrocznych Elfów ożywiają kamienne rzygacze, zamykając w nich dusze osłabionych Demonów.

Po zakończeniu Wojen Bogów, których koniec nastąpił dopiero po ofiarze Sophii, oba gatunki stworzeń rozprzestrzeniły się po świecie i dziś można je rzadko spotkać w okolicy opuszczonych budowli i ruin.CiekawostkiCzy wiesz, że Sir Endlich zawsze wyrzuca runę Kamienna Skóra oraz "Szybki miecz elfów" (w ang. wersji "Enlightened Iron")?
Drogowskaz
Cenega

Cenega Sklep

Ascaron Fansite

Imperium Diablo

gry RPG, cRPG, recenzja, solucja


Insimilion

Insimilion

Fable

Wiedźmin 2

Dragon Age


HackSlashSite

Fabryka SnówValid HTML 4.0 Transitional

Copyright by www.sacred.pl team 2004-2017
All rights reserved.
Wykonano 3 zapytań do bazy podczas generowania strony.