Serwis Sacred Plus i Podziemia Sacred 2 Sacred 3 Citadel
Sacred Plus i Podziemia

Logowanie
Login:
Hasło:
Zarejestruj się!
Zapomniałem hasła!

Sacred: informacje ogólne


Sacred Plus |  Sacred: Podziemia

pudełko Gatunek: cRPG
Platforma: PC CD-ROM
Kategoria wiekowa: 12+
Tryby: Singleplayer/Multiplayer
Liczba graczy: 1-16
Producent: Ascaron Entertainment / Studio2
Wydawca: Koch Media / ASCARON Entertainment UK
Wydawca PL: Cenega
Premiera: 28 maj 2004
Cena: 14.90zł

Informacje:
Potężny książę Shaddar – potomek znienawidzonego Morgasta I, który niegdyś pogrążył całą krainę w morzu krwi swych niewinnych ofiar – żelazną ręką, z zimnym okrucieństwem, sprawował rządy z siedziby swych przodków. Jego imię w języku mrocznych elfów brzmiało Ilim’Shaddar, co oznaczało „Podróżnik Wymiaru Cieni”. W jego brzmieniu drzemało zarówno dziedzictwo, jak i proroctwo, dawno już bowiem zaprzedał on swą duszę mocom ciemności. Powiadają, że nawet własna córka Shaddara została zbrukana i zamordowana w jednym z mrocznych rytuałów.

Wszakże pragnienie władzy nad życiem i śmiercią stało się przyczyną własnej zguby Shaddara. Z początku został skazany na śmierć, jednak zamiast spłonąć na stosie, jak tego żądali czarodzieje z Zamku Mystdale, Shaddar został wygnany na pustynie Południa. Dla każdego śmiertelnika takie wygnanie oznaczało śmierć.

Przez kilka następnych stuleci nie było słuchu o przewrotnym czarnoksiężniku, lecz i tak po dziś dzień Orki, Gobliny i Mroczne Elfy nie ważą się wypowiadać na głos imienia Podróżnika Wymiaru Cieni. Powiadają, że na granicy kamienistych równin można z dala ujrzeć Shaddar-Nur, wieżę ciemności. Przedstawiciele wszystkich ras szepczą wieczorami przy ogniskach o koszmarnym władcy z tamtych potwornych czasów. Wiele krnąbrnych dzieci zostało przywołanych do porządku opowieściami o potwornym Shaddarze, który krąży nocną porą i porywa niegrzeczne dzieci.

Tak naprawdę osławiony czarnoksiężnik nadal żyje. O tak, to Shaddar przywołał demona Sakkary. Te demony są władcami potępionych dusz z piekła rodem – Nieumarłych; są także spokrewnione z diabelskim nasieniem, które w dawnych czasach Serafie wygnały z granic Ankarii podczas Wojny Bogów. Jednak rytuał przywołania nie przebiegł zgodnie z planem, a potężny demon zwrócił się przeciwko temu, który go przyzwał. Po raz pierwszy od czasów, gdy Serafie wygnały piekielne stwory, po Ankarii znowu stąpa demon. Makabryczny kult Sakkary, zakazany we wszystkich cywilizowanych krainach Ankarii, zdaję się znowu odżywać...

W stronę Ankarii zmierzają bandyci i najemnicy w towarzystwie łowców niewolników, pracujących dla kultu Sakkary. Królestwo króla Aarnuma staje w obliczu rosnącego niebezpieczeństwa, zdaje się chylić ku upadkowi: Gobliny, niewolnicy straszliwych Orków z Khorad-Nur, wyprowadzają swe ataki z regionów pustynnych. Książę Valor, bohaterski syn światłego starego króla prosi o wsparcie Barona DeMordreya, królewskiego Marszałka Polnego. Jednak DeMordrey, błyskotliwy strateg, w swej zimnokrwistej żądzy władzy, już długo knował swe własne plany...

W centrum tej epickiej opowieści o władzy, morderstwie, intrygach politycznych i demonicznej magii, stoisz ty, bohater gry Sacred. Tylko twoja zręczność w posługiwaniu się ostrzem i innymi licznymi umiejętnościami może ocalić kwitnącą cywilizację Ankarii przed upadkiem. Na przygodę pod twym przywództwem oczekuje sześć fascynujących postaci.


Charakterystyczne cechy:
 • Profesjonalna, polska wersja językowa.
 • Jedna z najlepszych gier action-RPG ostatnich lat.
 • Sześć unikalnych postaci bohaterów – Gladiator, Serafia, Leśna Elfka, Mroczny Elf, Mag Bitewny i Wampirzyca.
 • Przepiękny świat Ancarii - rozległy i pełen niespodzianek.
 • Możliwość posiadania wierzchowca.
 • Wciągająca fabuła.
 • Ponad 200 ciekawych i zróżnicowanych zadań pobocznych.
 • Cztery poziomy trudności.
 • Możliwość łączenia zaklęć w unikalne kombinacje.
 • Kowale mogą łączyć kamienie szlachetne, pierścienie i inne przedmioty specjalne, aby stworzyć unikalne rodzaje broni i pancerza.
 • Szeroki wachlarz przeciwników: od goblinów aż po mrożące krew w żyłach smoki.


Minimalne wymagania sprzętowe:
Procesor: Pentium III 800 MHz
Pamięć: 256 MB RAM
Grafika: Karta graficzna 16 MB kompatybilna z DirectX 8
Dźwięk: Karta muzyczna kompatybilna z DirectX
DirectX: DirectX 9 (na płycie CD z grą)
System: Windows 98 SE/ME/2000/XP
Dźwięk: Karta zgodna z DirectX
Napęd: Stacja CD-ROM 4x
Dysk twardy: Conajmniej 2 GB wolnego miejsca


Zalecane wymagania sprzętowe:
Procesor: Pentium IV 1.4 GHz lub lepszy
Pamięć: 512 MB RAM
Grafika: Karta graficzna 64 MB kompatybilna z DirectX 9 lub lepsza
Dźwięk: Karta muzyczna kompatybilna z DirectX oraz dźwiękiem 3D
DirectX: DirectX 9 (na płycie CD z grą)
System: Windows 2000/XP
Dźwięk: Karta zgodna z DirectX
Napęd: Stacja CD-ROM 8x lub lepsza
Dysk twardy: Conajmniej 2,5 GB wolnego miejsca
Multiplayer: Karta sieciowa


Dodatkowa informacja: „Nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że gra Sacred Plus będzie działała na wszystkich laptopach i notebookach. Na rynku znajduje się zbyt wiele modeli, żeby było możliwe przetestowanie ich wszystkich. W dodatku, standardy chipsetów i kart graficznych w laptopach mogą znacznie odbiegać od tych znajdujących sie się w komputerach stacjonarnych. Jeśli twój laptop/notebook spełnia powyższe wymagania, gra najprawdopodobniej będzie na nim działała. Jednakże nie możemy zagwarantować, że tak będzie na pewno, z racji różnic w architekturze systemu.”


CiekawostkiCzy wiesz, że jeżeli chcesz z kimś handlować, wystarczy że przytrzymasz SHIFT i klikniesz LPM na danym graczu?
Drogowskaz
Cenega

Cenega Sklep

Ascaron Fansite

Imperium Diablo

gry RPG, cRPG, recenzja, solucja


Insimilion

Insimilion

Fable

Wiedźmin 2

Dragon Age


HackSlashSite

Fabryka SnówValid HTML 4.0 Transitional

Copyright by www.sacred.pl team 2004-2017
All rights reserved.
Wykonano 2 zapytań do bazy podczas generowania strony.