Serwis Sacred Plus i Podziemia Sacred 2 Sacred 3 Citadel
Sacred 2

Logowanie
Login:
Hasło:
Zarejestruj się!
Zapomniałem hasła!

Sacred 2: Bogowie


 Lumen |  Forens |  Kybele |  Testa |  Kuan |  Ker 


Forens – Bogini filozofii
Forens to Bogini filozofii i mądrości, za sprawą której człowiek poszukuje odpowiedzi na pytanie „dlaczego?”. To ona obdarza ludzkość mową, rozumem i umiejętnością uczenia się. Forens to ulotna Bogini, tak jak ulotne są odpowiedzi na fundamentalne pytania tego świata.

MitologiaForens to niezłomny wędrowiec, podróżujący po światach. Bezustannie przemierza się z jednego wszechświata w drugi – do przodu i wstecz upływającego czasu – a jednocześnie jest wszechobecna. Za każdym razem, gdy nowy wszechświat budzi się do życia, ona jest pierwsza, która wnosi do niego „słowo” – co stanowi synonim dla oświecenia i umiejętności mowy. „Słowo”, tak jak i żywa istota – musi zostać stworzone – nie stanowi więc czegoś, co można w sposób naturalny nabyć. Dla Forens, świat pozbawiony słów i myśli jest światem straconym – pustym i pozbawionym ducha. Istoty żyjące winny się uczyć, ponieważ to właśnie nauka sprawia, że tętni w nich życie. Właśnie z tych względów Forens nieskończenie dąży do zaszczepiania we wszystkich istotach chęci stawiania pytań i poszukiwania na nie odpowiedzi.Charakterystyka

Forens to Bogini filozofii i mądrości.

Ścieżka: Dobra/Zła

Dostępna w kampanii światła dla: Serafia, Wysoka Elfka, Driada, Strażnik Świątyni, Wojownik Cienia, Smoczy Mag

Dostępna w kampanii cienia dla: Wysoka Elfka, Driada, Strażnik Świątyni, Wojownik Cienia, Smoczy Mag


Czar: Inspiracja

Boska mądrość Forens wypełnia bohatera inspiracją i wiedzą. Przez pewien czas obrażenia zadawane postaci będą powracały do atakującego.

AparycjaJak każde inne bóstwo, Forens posiada wiele postaci i form. Elfia mitologia przedstawia ją jako piękną, czarnowłosą kobietę o mieniących się oczach, w których – jeżeli się zagłębić – widoczny jest cały wszechświat. W innych krainach, Forens nie posiada ani ludzkiej, a nie żadnej innej fizycznej formy, ponieważ uważa się ją za jaśniejący nimb o niskim i delikatnym głosie.

KultŚwiątynie wzniesione ku Bogini Forens znajdują się w każdym większym mieście Ankarii, a sama Bogini jest wyznawana szczególnie wśród kręgów intelektualnych. Większość elfach uniwersytetów w Ankarii ma na swoim terenie niewielką kaplicę poświęconą właśnie Forens. Co tydzień zbierają się tam studenci, by wznosić modły o błogosławieństwo i oświecenie. Na terenach wiejskich, kult Forens nie jest już tak rozpowszechniony, choć na niektórych ziemiach elfów istnieją grupy miejscowych, którzy wciąż ją czczą. Symbolem Forens jest świeca, a jej płomień oznacza oświecenie, które rozświetla mroki umysłu. Na szatach arcykapłanów kultu Forens widnieją wyhaftowane, symboliczne świecie.
Istniejący odłam tego kultu wierzy w „Kodex Forens” – starożytny manuskrypt, zawierający w sobie przepastne teksty o tematyce filozoficzno-teologicznej. Ich autor twierdził, iż podczas długich sesji medytacyjnych to właśnie Forens odpowiedziała mu o wszystkim, co później spisał. Główny przywódca kultu nie daje jednak wiary tej wersji, więc odłam uznający „Kodex Forens” działa niezależnie.

Sojusznicy i przeciwnicyMimo iż Forens wspiera Testa i Lumena, to jednak jest bóstwem bezstronnym i nie ingeruje w waśni innych Bogów. Woli raczej skupiać się na swym odwiecznym dążeniu.

CiekawostkiCzy wiesz, że gdy w przedmiot wymagający np. znajomość miecza, wkujesz ring np. ze znajomością magii o większej wartości, to miecz zmieni wymagania?
Drogowskaz
Cenega

Cenega Sklep

Ascaron Fansite

Imperium Diablo

gry RPG, cRPG, recenzja, solucja


Insimilion

Insimilion

Fable

Wiedźmin 2

Dragon Age


HackSlashSite

Fabryka SnówValid HTML 4.0 Transitional

Copyright by www.sacred.pl team 2004-2017
All rights reserved.
Wykonano 2 zapytań do bazy podczas generowania strony.