Serwis Sacred Plus i Podziemia Sacred 2 Sacred 3 Citadel
Sacred 2

Logowanie
Login:
Hasło:
Zarejestruj się!
Zapomniałem hasła!

Sacred 2: Bogowie


 Lumen |  Forens |  Kybele |  Testa |  Kuan |  Ker 


Ker – Bogini zła

Ker jest niszczycielską Boginią i zwiastunem mroku.

MitologiaSynonimem dla śmierci i zniszczenia jest właśnie Bogini Ker. Postrzega się ją jako ucieleśnienie zła i zaczątek chaosu. Ker nie toleruje jakiegokolwiek ładu, ponieważ ład oznacza trwałość, a ta z kolei prowadzi do stagnacji. Według niej, jedyną prawidłową formą egzystencji jest chaos, a najlepszym rozwiązaniem dla słabych – mrok.
Ker prowadzi odwieczną batalię z Lumenem – Bogiem światłości, a ich walka to temat przewodni religii w Ankarii. Niemożliwe jednak, aby ktoś wyszedł z tej walki zwycięsko – tak jak niemożliwe jest istnienie chaosu bez ładu, czy zniszczenia bez stworzenia. Oba bóstwa są na siebie skazane, a ich własny byt uzależniony jest od tego, czym tak mocno gardzą. Ich przeznaczeniem jest walka z dokładnym przeciwieństwem samych siebie, choć mają świadomość, że przegrana jednego będzie niechybną zgubą drugiego.
Niezłomnie krążąca pośród kanaryjskich mistyków teoria twierdzi, iż Lumen i Ker są rodzeństwem, które toczy spory, by móc być tym jedynym.Charakterystyka

Ker jest Boginią zła, niszczycielką, a także strażniczką ciemności.

Ścieżka: Zła

Niedostępna w kampanii światła

Dostępna w kampanii cienia dla: Wysoka Elfka, Driada, Strażnik Świątyni, Wojownik Cienia, Inkwizytor, Smoczy Mag


Czar: Sakkara

Z głębi wymiarów Ker przywoła demona, który wspomoże bohatera w walce o zło, póki nie zginie lub nie uwolni się z magicznych okowów i nie wyrwie się z kontroli zaklinającego.

AparycjaKer przedstawia się często jako zjawiskowo piękną kobietę o włosach lśniących czerwienią. Z jej oczu jednak bije chłód i okrucieństwo, a samo spojrzenie w nie potrafi doprowadzić do postradania rozumu. Dodatkowo, oprócz ludzkiej sylwetki, wyróżnia ją wyrastający z czoła pojedynczy róg.
Bogini ta jest zwykle przyodziana w kilka warstw sukna, pozornie owiniętymi wokół jej ciała.

KultMimo, że grono zwolenników Ker jest znaczne, większość poświęconych jej kaplic i świątyń została wzniesiona w tajemnych miejscach. Z przyczyn oczywistych, ci, którzy nie należą do kościoła Ker, obawiają się jej i nie chcą też wchodzić w jakikolwiek kontakt z jej wyznawcami. Dlatego właśnie, w większości miejsc na świecie, kościoły Ker muszą działać w ukryciu.
W całym Ankaryjskim roku wypada wiele dni, w których czci się Ker. Większość z nich obchodzi się w krwawy sposób – torturami i ofiarami z ludzi. Dokładne pobudki takiego obchodzenia świąt zostały opisane w tajemnej, świętej księdze „Kodex Ker”, do której jedynie wysocy kapłani mają dostęp. Symbolem kościoła Ker jest pęknięte ogniwo łańcucha reprezentujące zerwanie granic i zniszczenie stabilności.

Sojusznicy i przeciwnicyKer jest arcywrogiem Lumena – Boga światłości. Ta dwójka toczy przeciw sobie odwieczną batalię.

CiekawostkiCzy wiesz, że używając okularów słonecznych możesz zdobyć większe doświadczenie za wrogów?
Drogowskaz
Cenega

Cenega Sklep

Ascaron Fansite

Imperium Diablo

gry RPG, cRPG, recenzja, solucja


Insimilion

Insimilion

Fable

Wiedźmin 2

Dragon Age


HackSlashSite

Fabryka SnówValid HTML 4.0 Transitional

Copyright by www.sacred.pl team 2004-2017
All rights reserved.
Wykonano 2 zapytań do bazy podczas generowania strony.