Serwis Sacred Plus i Podziemia Sacred 2 Sacred 3 Citadel
Sacred 2

Logowanie
Login:
Hasło:
Zarejestruj się!
Zapomniałem hasła!

Sacred 2: Bogowie


 Lumen |  Forens |  Kybele |  Testa |  Kuan |  Ker 


Ker – Bogini zła

Ker jest niszczycielską Boginią i zwiastunem mroku.

MitologiaSynonimem dla śmierci i zniszczenia jest właśnie Bogini Ker. Postrzega się ją jako ucieleśnienie zła i zaczątek chaosu. Ker nie toleruje jakiegokolwiek ładu, ponieważ ład oznacza trwałość, a ta z kolei prowadzi do stagnacji. Według niej, jedyną prawidłową formą egzystencji jest chaos, a najlepszym rozwiązaniem dla słabych – mrok.
Ker prowadzi odwieczną batalię z Lumenem – Bogiem światłości, a ich walka to temat przewodni religii w Ankarii. Niemożliwe jednak, aby ktoś wyszedł z tej walki zwycięsko – tak jak niemożliwe jest istnienie chaosu bez ładu, czy zniszczenia bez stworzenia. Oba bóstwa są na siebie skazane, a ich własny byt uzależniony jest od tego, czym tak mocno gardzą. Ich przeznaczeniem jest walka z dokładnym przeciwieństwem samych siebie, choć mają świadomość, że przegrana jednego będzie niechybną zgubą drugiego.
Niezłomnie krążąca pośród kanaryjskich mistyków teoria twierdzi, iż Lumen i Ker są rodzeństwem, które toczy spory, by móc być tym jedynym.Charakterystyka

Ker jest Boginią zła, niszczycielką, a także strażniczką ciemności.

Ścieżka: Zła

Niedostępna w kampanii światła

Dostępna w kampanii cienia dla: Wysoka Elfka, Driada, Strażnik Świątyni, Wojownik Cienia, Inkwizytor, Smoczy Mag


Czar: Sakkara

Z głębi wymiarów Ker przywoła demona, który wspomoże bohatera w walce o zło, póki nie zginie lub nie uwolni się z magicznych okowów i nie wyrwie się z kontroli zaklinającego.

AparycjaKer przedstawia się często jako zjawiskowo piękną kobietę o włosach lśniących czerwienią. Z jej oczu jednak bije chłód i okrucieństwo, a samo spojrzenie w nie potrafi doprowadzić do postradania rozumu. Dodatkowo, oprócz ludzkiej sylwetki, wyróżnia ją wyrastający z czoła pojedynczy róg.
Bogini ta jest zwykle przyodziana w kilka warstw sukna, pozornie owiniętymi wokół jej ciała.

KultMimo, że grono zwolenników Ker jest znaczne, większość poświęconych jej kaplic i świątyń została wzniesiona w tajemnych miejscach. Z przyczyn oczywistych, ci, którzy nie należą do kościoła Ker, obawiają się jej i nie chcą też wchodzić w jakikolwiek kontakt z jej wyznawcami. Dlatego właśnie, w większości miejsc na świecie, kościoły Ker muszą działać w ukryciu.
W całym Ankaryjskim roku wypada wiele dni, w których czci się Ker. Większość z nich obchodzi się w krwawy sposób – torturami i ofiarami z ludzi. Dokładne pobudki takiego obchodzenia świąt zostały opisane w tajemnej, świętej księdze „Kodex Ker”, do której jedynie wysocy kapłani mają dostęp. Symbolem kościoła Ker jest pęknięte ogniwo łańcucha reprezentujące zerwanie granic i zniszczenie stabilności.

Sojusznicy i przeciwnicyKer jest arcywrogiem Lumena – Boga światłości. Ta dwójka toczy przeciw sobie odwieczną batalię.

CiekawostkiCzy wiesz, że możesz wybrać dla postaci tylko 8 umiejętności, spośród 15 dostępnych dla danej klasy?
Drogowskaz
Cenega

Cenega Sklep

Ascaron Fansite

Imperium Diablo

gry RPG, cRPG, recenzja, solucja


Insimilion

Insimilion

Fable

Wiedźmin 2

Dragon Age


HackSlashSite

Fabryka SnówValid HTML 4.0 Transitional

Copyright by www.sacred.pl team 2004-2017
All rights reserved.
Wykonano 2 zapytań do bazy podczas generowania strony.