Serwis Sacred Plus i Podziemia Sacred 2 Sacred 3 Citadel
Sacred 2

Logowanie
Login:
Hasło:
Zarejestruj się!
Zapomniałem hasła!

Sacred 2: Bogowie


 Lumen |  Forens |  Kybele |  Testa |  Kuan |  Ker 


Kuan – Bóg wojny

Kuan to bóg strzegący wojownika i przepełnia jego serce wolą walki, której potrzeba, by zwyciężyć w bitwie.

MitologiaKuan to boskie uosobienie idealnego wojownika, dla którego sens stanowi walka. Wszystkie istoty winny walczyć w staraniach o dominację. Zaprzestanie walki wiąże się jednoznacznie z utratą sensu dalszej egzystencji i zasłużeniem na śmierć. Jedynie walka zapewnia przetrwanie silnych i kres słabych, a co za tym idzie – zapewnia postęp i ewoluowanie. Niczym ogrodnik, który odłamuje martwe gałęzie drzewa i chirurg, który wypala owrzodziałą ranę – tak istnieje wojna, która poprzez nieustanną eliminację tego, co słabe, oczyszcza świat. Wszystkie stojące naprzeciw temu aspekty, jak: litość, współczucie i miłość są symptomami słabości, które prowadzą do stagnacji i skażenia naturalnej kolei rzeczy. Nic nie zastąpi wojny! Kuan gardzi ofiarami i prośbami o wstawiennictwo na czas nadchodzących bitew. Choć jego duch będzie krzepił wszystkich wojowników, Kuan opowie się za stroną, która bez pomocy bóstw, będzie stanowiła o swej potędze.Charakterystyka

Kuan jest Bogiem wojny. Chroni wojowników i daje im determinację potrzebną, by trwać na placu boju.

Ścieżka: Dobra/Zła

Dostępny w kampanii światła dla: Wysoka Elfka, Driada, Strażnik Świątyni, Wojownik Cienia, Smoczy Mag

Dostępny w kampanii cienia dla: Wysoka Elfka, Driada, Strażnik Świątyni, Wojownik Cienia, Inkwizytor, Smoczy Mag


Czar: Oddech Kuana

Wszystkie istoty na polu bitwy czują oddech Kuana. Ich nieostrożność powoduje, że zabijają wszystkich, którzy staną im na drodze. Zarówno przyjaciół, jak i wrogów - wszyscy zostaną zniszczeni.

AparycjaKuan to wysoki wojownik, noszący hełm zakrywający całą głowę, ciężką zbroję w kolorze czerni i sięgającą mu do kostek pelerynę tej samej barwy. Mimo iż sylwetka Kuana jest humanoidalna, nie sposób powiedzieć jakiej jest on nacji.

KultKuan jest w Ankarii wszechobecny. Nie istnieje (dosłownie) miejsce na świecie, w którym nie znano by Kuana lub nie szerzono jego doktryn. Ponieważ Kuan nie przywiązuje wagi do modlitw, ofiar czy bycia wielbionym, wyznawcy jego kultu skupiają się na podzielaniu jego zapatrywań na świat, wojnę i powód egzystencji. Wojna jest im zarówno Bogiem jak i religią, a Kuan stanowi tylko siłę napędową. Jest to znacząca różnica, jeśli przyrównać ten kult do innych wierzeń. Brak w kalendarzu dni, w których jakoś szczególnie świętowano by istnienie Kuana, a to dlatego, że jego wyznawcy automatycznie zaliczają każdą bitwę na poczet religijnego wydarzenia. Symbolem Kuana jest miecz wbity w czaszkę.

Sojusznicy i przeciwnicyChoć Kuan w pewnym stopniu przypomina Ker, to jednak jest on niezależnym bóstwem z własnym – hedonistycznym – zapatrywaniem, które pozostawia przestrzeni dla innych filozofii.

CiekawostkiCzy wiesz, że od patcha 1.8 nie znajdziesz setów ani unikatów u kupca?
Drogowskaz
Cenega

Cenega Sklep

Ascaron Fansite

Imperium Diablo

gry RPG, cRPG, recenzja, solucja


Insimilion

Insimilion

Fable

Wiedźmin 2

Dragon Age


HackSlashSite

Fabryka SnówValid HTML 4.0 Transitional

Copyright by www.sacred.pl team 2004-2017
All rights reserved.
Wykonano 2 zapytań do bazy podczas generowania strony.