Serwis Sacred Plus i Podziemia Sacred 2 Sacred 3 Citadel
Sacred 2

Logowanie
Login:
Hasło:
Zarejestruj się!
Zapomniałem hasła!

Sacred 2: Bogowie


 Lumen |  Forens |  Kybele |  Testa |  Kuan |  Ker 


Kybele – Bogini natury

Kybele jest Boginią natury – fauny i flory, płodności i macierzyństwa. Wyznają ją ludzie wszystkich ras z całej Ankarii, a w szczególności mieszkańcy małych wiosek oraz ci, którzy trudnią się rolnictwem i polowaniami.

MitologiaMitologia wspomina, iż gdy powstał świat, Kybele przechadzała się po jego pustkowiach w poszukiwaniu życia oraz odpowiedniego dla niego miejsca. Głęboko zasmucona brakiem takowych, Bogini usiadła u podnóża martwego drzewa i zapłakała. Uroniona przez nią łza spadła na ziemię i wchłonęła się w jej głąb. Kiedy Kybele ruszyła w dalszą drogę, martwe drzewo wypuściło pąk, a chwilę później cała pustynia zamieniła się w zieloną polanę. Od tamtej pory upuszczona prze Boginię łza dawała początek nowemu życiu i urodzajnej ziemi.
Właśnie przez tę przypowieść, niektóre języki i dialekty określają Kybele jako „płaczącą Boginię” lub „życiodajną łzę”.Charakterystyka

Kybele to Bogini natury, płodności i życia, a także flory i fauny.

Ścieżka: Dobra/Zła

Dostępna w kampanii światła dla: Serafia, Wysoka Elfka, Driada, Strażnik Świątyni, Wojownik Cienia, Smoczy Mag

Dostępna w kampanii cienia dla: Wysoka Elfka, Driada, Strażnik Świątyni, Wojownik Cienia, Smoczy Mag


Czar: Esencja

Lecząca dłoń Kybele błogosławi wszytkie sprzynierzone istoty. Znikają rany i ból, a na krótki czas ich dusze wzmacniają się od błogosławieństwa, przez co ataki na nie nie odnoszą skutku.

AparycjaChoć Kybele przypisuje się wiele postaci, jej najbardziej rozpowszechnionych wizerunkiem jest uskrzydlona, wężowa istota o smutnym lecz przyjaznym wyrazie twarzy. Bogini ta potrafi zmieniać barwę swego upierzenia, które często mieni się opalizującym blaskiem.

KultKapłani i wyznawcy Kybele wznieśli w Ankarii niezliczoną ilość kaplic, chociaż wiele z nich ciężko określić mianem takowych. Kościół poświęcony Bogini wcale nie prezentuje się zbyt okazale. Wyznawcy Kybele wolą dać dowód pokory i prostoty, aniżeli przepychu. Co udowadniają stawianymi przez siebie kapliczkami. Dobra doczesne nie znaczą dla Kybele nic, bowiem jedynym i najcenniejszym skarbem tego świata zawsze będzie życie.
Symbolem Kybele jest kropla. Każdy z kapłanów Bogini nosi wisiorek w kształcie kropli wykonanej z kamienia lub drewna. Symbol ten oznacza życiodajne łzy Kybele i błogosławieństwo płynące z jej współczucia.
Od czasu do czasu, wyznawcy Bogini zbierają się, by wspólnie oddawać się medytacji lub świętowaniu. Nie dziwi również fakt, że wiosna jest porą roku powszechnie przypisywaną do Kybele. Kiedy rośliny wstają nieśmiało, by raz pierwszy dotknąć wiosennych promieni słońca, wyznawcy Kybele z całej Ankarii przynoszą różnorakie podarki na znak przywitania jej długiej nieobecności. Ponadto, podarunki te mają nakłonić Kybele, by zechciała – choć na chwilę – zagościć na ziemi i dać początek nowemu cyklowi życia. Drugie wielkie święto Kybele wypada pod koniec lata, kiedy to przychodzi czas zbiorów, i kiedy owoce ziemi odkładane są na nadchodzącą zimę. Jest to czas podziękowań za szczodrość Kybele i wyrażania nadziei na ponowne spotkanie wiosną, roku kolejnego.

Sojusznicy i przeciwnicyW kanaryjskim panteonie, Kybele sprzyja Lumenowi – Bogowi światłości – w jego odwiecznych zmaganiach z Ker. Kybele dezaprobuje Kuana – Boga wojny.

CiekawostkiCzy wiesz, że w Sacred na jednym cd-keyu, można założyć tylko jedno konto?
Drogowskaz
Cenega

Cenega Sklep

Ascaron Fansite

Imperium Diablo

gry RPG, cRPG, recenzja, solucja


Insimilion

Insimilion

Fable

Wiedźmin 2

Dragon Age


HackSlashSite

Fabryka SnówValid HTML 4.0 Transitional

Copyright by www.sacred.pl team 2004-2017
All rights reserved.
Wykonano 2 zapytań do bazy podczas generowania strony.