Serwis Sacred Plus i Podziemia Sacred 2 Sacred 3 Citadel
Sacred 2

Logowanie
Login:
Hasło:
Zarejestruj się!
Zapomniałem hasła!

Sacred 2: Bogowie


 Lumen |  Forens |  Kybele |  Testa |  Kuan |  Ker 


Lumen - Bóg światłości
Lumen to Bóg światłości. Sprawie różne rzeczy widzialnymi, ulecza, potrafi spoglądać w przyszłość, jak i w przeszłość. Jest uosobieniem dobra, szlachetności i troski.

MitologiaLumen i Ker... Yin i Yang. Ogień i woda. Światłość i mrok.
Lumen toczy odwieczny bój przeciw swemu zagorzałemu wrogowi, Bogini mroku i zła – Ker. W boju tym codziennym, Lumen jest zarówno zwycięzcą, jak i przegranym. Dla obu stron bowiem, oczywisty jest fakt, iż nikt nie może odnieść zwycięstwa, ponieważ jedno bóstwo nie może istnieć bez drugiego. Walka, jaką między sobą toczą, jest ich przeznaczeniem, ich losem, który zdali się już zaakceptować.
Dwie przeciwstawne sobie istoty – Lumen i Ker, odgrywają szczególną rolę w religii kanaryjskiej. Ponieważ oboje są skrajnie różni, reszta bóstw musi opowiedzieć się po jednej ze stron konfliktu lub pozostać na gruncie neutralnym – co stanowi trzecią stronę świętej równowagi. Zarówno na temat relacji między Lumenem i Ker, jak i natury ich wzajemnego antagonizmu powstało wiele teorii. Niektóre kultury postrzegają tę dwójkę jako nienawidzące się bliźnięta, które nie mogą pogodzić się z faktem, że nie są jedyni i w rezultacie zajęli przeciwne sobie stanowiska.
Inne kultury mówią, że oba bóstwa odgrywają decydującą rolę w procesie tworzenia świata. Kiedy Lumen twierdzi, iż esencja tego świata skłania się ku światłości, a mrok jest tego skutkiem ubocznym, Ker upiera się, że prawdą jest przeciwstawność słów Lumena.Charakterystyka

Lumen to Bóg światła. Wszystko czyni widzialnym. Jest uzdrowicielem, który wie co było i co będzie.

Ścieżka: Dobra

Dostępny w kampanii światła dla: Serafia, Wysoka Elfka, Driada, Strażnik Świątyni, Wojownik Cienia, Smoczy Mag

Niedostępny w kampanii cienia


Czar: Olśnienie

Boska błyskawica oślepia wszystkich w pobliżu. Zamroczeni przeciwnicy przez jakiś czas nie są w stanie się ruszać. Ten efekt jest mocniejszy przeciwko niektórym mocom zła. Złe istoty staną natychmiast w płomieniach i spalą się w oczyszczającym świetle Lumena!

AparycjaLumena postrzega się głównie jako mężczyznę, który pomimo swych siwych włosów, nadal ma twarz młodziana, Znamienna jest także otaczająca jego ciało jaśniejąca aureola, która zlewa się z jego sylwetką.

KultW całej Ankarii znaleźć można świątynie poświęcone Lumenowi. Ponieważ jego kult reprezentuje jedną ze skrajnych stron biorących udział w odwiecznej bitwie dobra ze złem, Lumen – choć Ker także – może poszczycić się największą liczbą wyznawców. Lumen – oprócz bycia Bogiem światłości – jest także bóstwem leczenia, dlatego wiele z jego świątyń Lumena, w nadziei na otrzymanie lekarstw i remediów. Mówi się, że kapłani potrafią – poprzez własne dłonie – przekazać uświęconą moc swego Boga.
W kościele Lumena, cykl dnia jest niezwykle ważny. Wschód słońca to wyjątkowa chwila dla wyznawców Lumena, gdyż zwiastuje przybycie ich bóstwa. Analogicznie, każdy zachód to chwile smutku i modlitw o to, by noc – będąca okresem rządów Ker – minęła jak najszybciej.

CiekawostkiCzy wiesz, że maksymalny poziom postaci w Sacred Plus to 206, a w Sacred Podziemia 216?
Drogowskaz
Cenega

Cenega Sklep

Ascaron Fansite

Imperium Diablo

gry RPG, cRPG, recenzja, solucja


Insimilion

Insimilion

Fable

Wiedźmin 2

Dragon Age


HackSlashSite

Fabryka SnówValid HTML 4.0 Transitional

Copyright by www.sacred.pl team 2004-2017
All rights reserved.
Wykonano 2 zapytań do bazy podczas generowania strony.