Serwis Sacred Plus i Podziemia Sacred 2 Sacred 3 Citadel
Sacred 2

Logowanie
Login:
Hasło:
Zarejestruj się!
Zapomniałem hasła!

Sacred 2: Bogowie


 Lumen |  Forens |  Kybele |  Testa |  Kuan |  Ker 


Testa – Bóg nauki

Testa jest Bogiem nauki, definiującym zasady działania poszczególnych rzeczy. To właśnie jego wola sprawia, że maszyny zostają wprawione w ruch.

MitologiaJako Bóg nauki, Testa współdziała z Forens – Boginią filozofii i mądrości. Podczas gdy Forens skupia się na funkcjonowaniu „słowa”, Testa dogląda aspektów technicznych wiedzy o mechanice. Ingerencja Testy kryje się najprostszymi nawet prawami fizyki, aż po skomplikowane działanie maszynerii.
Drogę Testy wyznacza przejrzysta zasada przyczynowo-skutkowa, która mówi, iż każde zdarzenie bierze swój początek z innego, i że proces ten jest odwracalny. Rozumowanie to stanowi znaczącą różnicę w porównaniu z mglistymi odpowiedziami filozoficznymi.
Teologiczne wywody wpajają nam, że niedługo po stworzeniu świata, Testa we własnej osobie skonstruował mechanizm – znany dziś pod nazwą „Wielkiej Machiny” – i powołał go do działanie. Następnie, stworzył repliki samego siebie, które miały nadzorować maszynę, choć po części – same nią były.Charakterystyka

Testa jest Bogiem nauki. To duch, który daje życie martwym przedmiotom mechanicznym.

Ścieżka: Dobra/Zła

Dostępny w kampanii światła dla: Wysoka Elfka, Driada, Strażnik Świątyni, Wojownik Cienia, Smoczy Mag

Dostępny w kampanii cienia dla: Wysoka Elfka, Driada, Strażnik Świątyni, Wojownik Cienia, Inkwizytor, Smoczy Mag


Czar: Duszek

Nagle pojawia się kilka duszków. Poruszane duchem Testy pomagają bohaterowi, lecząc jego rany i wchłaniając część obrażeń.

AparycjaTesta postrzegany jest powszechnie jako stalowa głowa psa, osadzona na urządzeniu mechanicznym, które kształtem przypomina sylwetkę człowieka. Jego klatka piersiowa jest otwarta i można dostrzec skomplikowane połączenie śrub, rurek i trybów.

KultPonieważ każda kultura ma w swym dorobku mniejsze lub większe doświadczenia z nauką, można by przyjąć, iż świątynie i wierni Testy znajdują się we wszystkich rejonach Ankarii. Rzeczą oczywistą jest natomiast, iż wpływ Testy jest większy w bardziej zindustrializowanych zakątkach świata. Nawiązując do celu Testy – nauki – większość jego wyznawców to intelektualiści lub przynajmniej osoby uczone. Wielu ludzi postrzega Testę nie tylko jako Boga, lecz także jako natchnienie. Sprawie to, że jego wyznawcy nie tylko oddają mu cześć – oni próbują go naśladować, pozwalając prowadzić się jego poglądom.
Symbolem Testy jest koło zębate, oznaczające kluczową część, która ożywia maszynę. Znak ten, uznawany przez wyznawców Testy za ikonę perfekcji, widnieje na wszystkich jego świątyniach i kaplicach.

Sojusznicy i przeciwnicyTesta jest ściśle związany z Forens – boginią mądrości i filozofii. W pozostałych przypadkach – szczególnie jeśli chodzi o relacje między Lumenem i Ker – Testa pozostaje neutralny.

CiekawostkiCzy wiesz, że maksymalna szybkość biegania postaci to 220, a na koniu 280?
Drogowskaz
Cenega

Cenega Sklep

Ascaron Fansite

Imperium Diablo

gry RPG, cRPG, recenzja, solucja


Insimilion

Insimilion

Fable

Wiedźmin 2

Dragon Age


HackSlashSite

Fabryka SnówValid HTML 4.0 Transitional

Copyright by www.sacred.pl team 2004-2017
All rights reserved.
Wykonano 2 zapytań do bazy podczas generowania strony.