Serwis Sacred Plus i Podziemia Sacred 2 Sacred 3 Citadel
Sacred 2

Logowanie
Login:
Hasło:
Zarejestruj się!
Zapomniałem hasła!

Księgi
Księgi

W krainie Ankarii żyło i żyje do dziś wielu utalentowanych pisarzy, poetów oraz artystów. Ich prace możemy zobaczyć na stronach Ksiąg, traktujących między innymi o pokonanych przeciwnikach, którzy pozostawili po sobie przepiękne łupy dla szczęśliwych zwycięzców. Zdobyte książki nie mają jakiekolwiek wpływu na rozgrywkę daną postacią; ani jej nie wzmacniają ani nie dają jej żadnych bonusów. Wiedza zawarta w księgach obejmuje zarówno przepisy dotyczące przygotowania doskonałego gulaszu z lamy, jak i opisy właściwego zapachu podczas polowania. Wspaniałe spojrzenie na historię Ankarii i porady dotyczące rzucania zaklęć, a także historia Energii–T oraz poradnik, jak zastawić odpowiednio stół dla orków są jedynie częścią pięknego literackiego dziedzictwa tego świata. Zagłęb się w lekturę i odkrywaj go!

Ciekawostka: przeczytanie co najmniej 33 książek odblokowuje osiągnięcie pod tytułem „Mól książkowy” za 30 punktów (do zobaczenia w sekcji osiągnięć, trzecia zakładka w dzienniku misji).

Grafiki przedstawiające okładki książek, które możemy spotkać w grze:

           

           

           Skąd zdobyć i jak czytać Książki

Książki można zdobyć zarówno poprzez zabijanie wrogów i zbieranie po nich rzeczy, które z nich wypadły, jak i poprzez najzwyklejsze znalezienie ich w skrzyniach, beczkach czy innych odpowiednio oznaczonych miejscach. Po ich zebraniu pojawiają się one w ekwipunku gracza, do którego można wejść, naciskając klawisz "F" (domyślnie) na klawiaturze. Następnie kliknięcie prawym przyciskiem myszy książki, znajdującej się w ekwipunku spowoduje dodanie jej do listy "przeczytanych" książek gracza w dzienniku misji. Naciśniecie klawisza „L” (domyślnie) na klawiaturze otworzy dziennik gracza, natomiast kliknięcie u góry na drugą z kolei zakładkę „książki” wyświetli wszystkie dotychczas "przeczytane" księgi. Wersja konsolowa: wejście w dziennik misji i naciśnięcie przycisku spustowego zmieni zakładkę z misjami na sekcję "książki".Lista książek, które gracz "przeczytał", jest wyświetlana po lewej stronie dziennika z potytułowanymi kategoriami książek, oznaczonymi na czarno (na żółto do czasu wydania aktualizacji 2.40 do Sacred 2: Fallen Angel). Kliknięcie dowolnego tytułu pod wybraną kategorią spowoduje wyświetlenie jego zawartości po prawej stronie dziennika, tak jak w pokazanym przykładzie, Księga 2: Kuchnia Driad (lub na zdjęciu obok przykład Orcish Cooking z angielskiej wersji gry).


* Informacja redakcyjna: Powyżej przedstawiamy dwie wersje zakładki "Książki", kolejno nowszą (książkową) i starszą. 7 kwietnia 2009 roku wydano patch 2.40 przeznaczony do podstawowego Sacred 2, który wprowadził nowy, bardziej książkowy wygląd dziennika misji gracza.

Książki z dodatku Ice & Blood

Wraz z wydaniem dodatku Ice & Blood (pl. Władca Smoków) do gry dodano 5 nowych książek. W standardowej wersji dodatku pojawiają się one na samym dole dziennika w kategorii "Nowe książki". W Community Patch są one wyświetlane w kategorii "Ice and Blood". Nazwa ta została zmieniona z powodu wprowadzenia nowych ksiąg w ramach Community Patcha. W naszym dziale, księgi z CM będą znajdowały się w zakładce Ice & Blood.

Przygotował: Thecmelion
CiekawostkiCzy wiesz, że w Sacred Podziemia można dostać przedmioty z zestawów jako nagrodę za questy?
Drogowskaz
Cenega

Cenega Sklep

Ascaron Fansite

Imperium Diablo

gry RPG, cRPG, recenzja, solucja


Insimilion

Insimilion

Fable

Wiedźmin 2

Dragon Age


HackSlashSite

Fabryka SnówValid HTML 4.0 Transitional

Copyright by www.sacred.pl team 2004-2017
All rights reserved.
Wykonano 3 zapytań do bazy podczas generowania strony.