Serwis Sacred Plus i Podziemia Sacred 2 Sacred 3 Citadel
Sacred 2

Logowanie
Login:
Hasło:
Zarejestruj się!
Zapomniałem hasła!

Księgi

Księga pierwsza: Krasnoludki - czy rzeczywiście istnieją?
Księga druga: Zwycięski gracz
Księga trzecia: Jak zostać arystokratą: Książęta
Księga czwarta: Jak zostać arystokratą: Księżniczki
Księga piąta: Język orków dla początkujących
Księga szósta: Skasowana
Księga siódma: Myślistwo
Księga ósma: Rybołówstwo
Księga dziewiąta: Sztuka zakładania pułapekKsięga Dziewiąta: Sztuka zakładania pułapek

Sztuka zakładania pułapek


Myślistwo uważa się za zajęcie szlachetne i dystyngowane, ale każdy, kto spędził sporo dni w wilgotnym lesie tylko po to, żeby wrócić do wioski przemoczony, chory i bez zdobyczy wie, ze to niezupełnie prawda. Dlaczegóż miałbyś znosić niebezpieczeństwo i nudę, jeśli można zrobić użytek z pułapek wykonanych z jedwabistej przędzy pajęczej i zaostrzonych drewnianych kłód?

Oczywiście wielu myśliwych w końcu wpadło na pomysł, by zastawić sidła i ułatwić sobie całą tę sprawę z polowaniem, ale gdyby wszystkim udało się to zrobić skutecznie, w lesie nie można by było postąpić ani, żeby nie wpaść w dół pełen włóczni albo nie zawisnąć na drzewie głową w dół z pętlą owiniętą wokół stopy. Szczęśliwie dla nas wszystkich, sztuka zastawiania pułapek jest skomplikowana. Tajników tej profesji naucza się w gildiach traperskich, ale przyjmują one uczniów bardzo wybiórczo, a egzaminy wstępne są bardzo trudne, na przykład trzeba złapać zwiadowczą jaszczurkę Driad lub inne równie nieprzyjemne stworzenia. Jeśli to cię nie przeraża, o członków tego cechu po prostu zapytaj kuśnierzy albo ludzi w tawernie. Gildię znajdzie prawie w każdym mieście i w pobliżu zyskownych obszarów łowieckich.

Szkolenie zacznie się, kiedy zdasz egzaminy wstępne. Będzie trwało nawet do siedmiu lat, zależnie od twoich umiejętności i pragnienia wiedzy. Nikt dokładnie nie wie, czego uczą w cechu, ale plotki głoszą, że w pierwszym roku ćwiczy się wiązanie i zastawianie sideł na drobną zwierzynę. Tym sposobem chwyta się głównie wiewiórki i zające. Następnie trenuje się polowanie przy pomocy sieci zawieszonej na gałęzi drzewa, której zaciśnięcie następuje po nadepnięciu przez zwierzę naziemnego mechanizmu. Sidła i sieci wykorzystywane są do łapania żywej zdobyczy. Praktykanci rzekomo muszą zabić wszystkie zwierzęta, które złapały się w pułapki i są ranne, resztę natomiast puszczają wolno.

Kiedy już ta umiejętności zostanie opanowana, uczniowie przechodzą do pułapek śmiertelnych. Jamy pełne zaostrzonych pali to pułapka pracochłonna, ale wykorzystując ją, traper może złowić grubszą zwierzynę, na którą byłaby w stanie zapolować z narażeniem życia tylko grupa myśliwych. Najważniejszą częścią tej pułapki jest materiał użyty do wykonania pokrywy. Jamę trzeba przemyślnie zamaskować, tak, by podłoże wyglądało na krzepkie i zmyliło zwierzę, ale żeby jednocześnie nie było zbyt solidne i załamało się pod przechodzącą zdobyczą. Poza tym okrywa nie może być również zbyt cienka, bo nie powinna się zarwać pod skaczącym królikiem. Idealna okrywa zapada się w chwili, gdy zwierzę znajduje się na środku. Jeśli nastąpi to wcześniej, ma ono szansę sięgnąć twardego gruntu na brzegach jamy, zamiast wpaść pułapkę. Dobrzy myśliwy przykrywają doły z taką precyzją, że całe stado może je ominąć niezauważone, ale pułapka zapadnie się natychmiast, gdy tylko pierwszy jeleń na nią nastąpi.

Oczywistym jest, że takich pułapek nie można zbudować na większości obszarów. Na terenach zaludnionych jest to surowo wzbronione, tam samo jak ustawianie tak zwanych „miotaczy włóczni” – czyli drewnianych niby-bramej, w których dzidy błyskawicznie wysuwają się z ziemi lub pojawiają się zza drzew. Mimo to, zastawienie takich pułapek na drapieżniki jest dość powszechne, więc większość myśliwych pozostaje w ich pobliżu, by ostrzec niczego niepodejrzewających, przechodzących tamtędy ludzi. Ale oczywiście są również i traperzy wolą spędzać większość czasu w tawernach, wierząc w miłosierdzie i litość Bogów. Jeśli przypadkowo spotkasz jednego z nich, pamiętaj, ze po okolicznych lasach lepiej nie chodzić na skróty...CiekawostkiCzy wiesz, że wypełniając zadania Loromira, można dostać kulę Orbus Dracus?
Drogowskaz
Cenega

Cenega Sklep

Ascaron Fansite

Imperium Diablo

gry RPG, cRPG, recenzja, solucja


Insimilion

Insimilion

Fable

Wiedźmin 2

Dragon Age


HackSlashSite

Fabryka SnówValid HTML 4.0 Transitional

Copyright by www.sacred.pl team 2004-2017
All rights reserved.
Wykonano 3 zapytań do bazy podczas generowania strony.