Serwis Sacred Plus i Podziemia Sacred 2 Sacred 3 Citadel
Sacred 2

Logowanie
Login:
Hasło:
Zarejestruj się!
Zapomniałem hasła!

Księgi

Księga pierwsza: Krasnoludki - czy rzeczywiście istnieją?
Księga druga: Zwycięski gracz
Księga trzecia: Jak zostać arystokratą: Książęta
Księga czwarta: Jak zostać arystokratą: Księżniczki
Księga piąta: Język orków dla początkujących
Księga szósta: Skasowana
Księga siódma: Myślistwo
Księga ósma: Rybołówstwo
Księga dziewiąta: Sztuka zakładania pułapekKsięga Ósma: Rybołówstwo

Rybołówstwo


Jak mogę złapać rybę? To pytanie zadaje sobie każdy chłopiec i dziewczynka, kiedy widzi błyskające łuską ryby w wioskowym stawie. Wędkę z haczykiem można wykonać błyskawicznie, ale pierwszą przeszkodą, którą musisz pokonać, jest przynęta. Czy sam haczyk będzie wystarczający, czy lepiej byłoby zaczepić na nim robaka albo nabić krwisty kawałek mięsa? Rzeczywiście ostatnia przynęta z wyżej wymienionych jest czasem przydatna, ale dość rzadko udaje się znaleźć zainteresowane krwią ryby akurat w wioskowym stawie. Jeśli jednak okaże się odpowiednia w twojej wiejskiej sadzawce, powinieneś komuś powiedzieć, że pływanie w stawie nie jest już bezpieczne!

Zasadniczo wymagane jest po prostu coś, co ukrywa obecność haczyka i porusza się w wodzie. Niektóre ryby jedzą rośliny, inne komary, a jeszcze inne nawet mniejsze rybki lub kraby. Wystarczy odrobina cierpliwości i trochę ćwiczeń, a szybko nauczysz się, które ryby lubią dany rodzaj przynęty i w jakiej wodzie najprawdopodobniej znajdziesz określony gatunek ryb. Zrozumiesz także, kiedy przychodzi właściwy moment na zacięcie, tak żeby haczyk przebił rybią wargę i pozwolił ci na wyciągnięcie zdobyczy, a nie na utratę i ryby i przynęty. Zauważysz również, że większość ludzi, z którymi zaczynałeś przygodę z wędkowanie, szybko się znudzi i zajmie się wypasem kóz albo, zamiast łowić, zacznie przyglądać się pracy garbarza skór. Jeśli jednak okaże się, że podoba ci się samotne przesiadywanie w łódce na środku stawu i robienie przynęty z piórek i małych kamyków, powinieneś poważniej zajęcie się rybołówstwem zawodowo.

W Ankarii istnieje wiele dużych i małych cechów rybackich. Podzieliły one pomiędzy siebie łowiska przybrzeżne i największe jeziora. Poprzez noszenie określonych kolorów członkowie gildii manifestują swą przynależność do wyjątkowego cechu oraz podkreślają, że wolno im łowić na określonym jeziorze albo w konkretnym miejscu na morzu. Na szczególnie pożądanych łowiskach, na przykład w pobliżu miast, często zdarzają się walki pomiędzy rywalizującymi gildiami. Czasami możesz nawet stać się świadkiem oblężenia przez nieprzyjacielską flotę. Kiedy walka dogasa, zaczyna się łowienie ryb realizowane z wykorzystaniem sieci. Sieci zarzuca się z łódek lub zastawia się przy dnie w formie pułapek. Ich używania możesz się nauczyć dość łatwo, dużo dłużej zajmuje dowiedzenie się, gdzie znajdują się dobre łowiska, i które ryby można tam złapać. Czeladnik w terminie u doświadczonego rybaka zwykle nie potrzebuje więcej niż rok, żeby poznać podstawy sztuki żeglarskiej, nauczyć się, na jakim obszarze mogą dokonywać połowu członkowie jego cechu oraz jak przewidywać pogodę.

Na rzekach i jeziorach większość rybaków jest nieufna, często zwracają się jeden przeciwko drugiemu, ale na morzu razem dzielą trudy ludzi, którzy co dnia stają twarzą w twarz ze wspólnym wrogiem. Szczególnie ci, którzy łowią na Nefrytowym Morzy z jego niezliczonymi mieliznami i nagłymi, nieprzewidzianymi zmianami pogody, Każdy rybak wie, że któregoś dnia to łódka innego rybaka może być tą, która uratuje mu życie.

Ale są jeszcze i co, których szanują wszyscy bez wyjątku rybacy, i ci, co łowią na jeziorach, i rybacy rzeczni, i łowiący u wybrzeży, a nawet ci, co na połów wyruszają na oceany. To mistrzowie rybaccy z Ankarii! Nie należą oni do żadnego cechy, nigdy z nikim nie walczą, noszą zaś białe szale, by podkreślić swoją niezależność. Mogą być szkoleni tylko przez innych mistrzów rybackich. Wzywasz ich na pomoc, kiedy trzeba schwytać ogromną rybę, jedną z tych, co to potrafią rozerwać na strzępy każdą sieć albo roztrzaskać łódkę jednym machnięciem płetwy. Mistrzowie rybaccy walczą z nimi uzbrojeni jedynie w harpun. Wiodą oni bardzo niebezpieczne życie, ale wiedzą, że są najlepszymi z najlepszych. Marzenie, by zostać jednym z nich, jest marzeniem każdego rybaka, siedzącego w swej łódce na środku stawu.CiekawostkiCzy wiesz, że w Wonnym Lesie znajduje się ukryty kupiec?
Drogowskaz
Cenega

Cenega Sklep

Ascaron Fansite

Imperium Diablo

gry RPG, cRPG, recenzja, solucja


Insimilion

Insimilion

Fable

Wiedźmin 2

Dragon Age


HackSlashSite

Fabryka SnówValid HTML 4.0 Transitional

Copyright by www.sacred.pl team 2004-2017
All rights reserved.
Wykonano 3 zapytań do bazy podczas generowania strony.