Serwis Sacred Plus i Podziemia Sacred 2 Sacred 3 Citadel
Sacred 2

Logowanie
Login:
Hasło:
Zarejestruj się!
Zapomniałem hasła!

Księgi

Księga pierwsza: Krasnoludki - czy rzeczywiście istnieją?
Księga druga: Zwycięski gracz
Księga trzecia: Jak zostać arystokratą: Książęta
Księga czwarta: Jak zostać arystokratą: Księżniczki
Księga piąta: Język orków dla początkujących
Księga szósta: Skasowana
Księga siódma: Myślistwo
Księga ósma: Rybołówstwo
Księga dziewiąta: Sztuka zakładania pułapekKsięga Siódma: Myślistwo

Księga 7


Myślistwo

Myślistwo to jedno z najszlachetniejszych zajęć w Ankarii. Zmierzysz się samotnie z naturą, będziesz walczył z najdzikszymi stworzeniami i zaniesiesz ich truchła do wsi, by posilić się mięsem. Zawsze tak było i zawsze tak będzie.

Jednakże drobne rady warto przyjąć z radością, bo niewiele jest rzeczy bardziej krępujących, niż powrót do domu w rodzinnej wiosce, po długim polowaniu jedynie z marną wiewiórką pod pachą, albo - co gorsza - z niczym.

Najważniejsze rzeczy w skutecznym polowaniu to właściwe odzienie i odpowiednie wyposażenie. Myśliwy, który ośmiela się wejść do lasu odziany w kolorowy ubiór, pasujący bardziej do klowna i uzbrojony tylko w kuchenny nóż, powinien raczej spodziewać się ataku zdumionego niedźwiedzia, niż powrotu do wioski ze zdobyczą na obiad. W lesie najlepiej jest nosić ubrania w kolorach harmonizujących i zlewających się z otoczeniem, co oznacza pasujące do drzew odcienie zieleni i brązu. Jeśli jednak nadal nie jesteś pewien, czy twój ubiór jest odpowiedni, powinieneś poradzić się kobiet, one są zwykle bardziej doświadczone w tych sprawach.

Istotne jest również, by nie myć się mydłem przed polowaniem i nie spryskiwać się perfumami. Każdy jeleń dobrze wie, że inny jeleń nie pachnie wodą różaną. Najlepiej umyć się po prostu czystą wodą.

Kiedy już jesteś odpowiednio odziany, czas wybrać właściwą broń. Powinieneś skupić się na broni dalekiego zasięgu, jako że niewielu myśliwych jest tak zręcznych, by podejść do zwierzyny ukradkiem na tyle blisko, żeby użyć przeciw niej ostrza. Kiedy polujesz na zwierzęta, takie jak niedźwiedzie czy wilki, ogólnie nie jest dobrze atakować z bliskiej odległości, no chyba że zostaniesz do tego zmuszony, ponieważ niedźwiedź czy wilk stanie się agresywny, wyczuwając twoją wodę różaną.
Jako dodatek do podstawowego wyposażenia powinieneś też mieć nóż, ale nosić go w taki sposób, żeby na niego nie upaść. W gęstym lesie łuk i strzały to dobra broń dalekiego zasięgu, kusza też jest niezła. bo bełtem można wyrwać sporą dziurę. Natomiast do strzelania z procy trzeba mieć dużo miejsca przed i za sobą, więc powinno się jej używać tylko w rzadkim lesie, na łące i w górach. Co do procy, to jest wyjątkowo przydatna w otwartym lesie, gdzie można łatwo znaleźć do niej amunicję i nie trzeba brać jej wcześniej ze sobą. Torba kamieni może się jednak stać bardzo ciężka podczas długiego biegu. Włócznie to także niezły wybór na pustym obszarze, ale niestety nieco nieporęczny. Rzut nożami dobrze stosować w przypadku drobnej zwierzyny, chociaż nie jest łatwo ją w ten sposób trafić, natomiast większych sztuk ostrzem raczej mocno nie zranisz. Kupowanie kolejnych noży może cię też drogo kosztować, jeśli taki ranny dzik lub jeleń umknie cały ponabijany twoim orężem. Wielu myśliwych zastanawia się, czy nie byłoby dobrze posmarować trucizną ostrza noża lub zatruć groty strzał, żeby nawet mała ranka okazała się śmiertelna. Myśliwi ci powinni pamiętać, że cmentarze są pełne łowców, którzy omyłkowo dotknęli palcami własnych ostrzy, a w tawernach opowiada się niezliczone historie o tym, co się stało z rodzinami, które uznały, że zjedzenie mięsa otrutego zwierzęcia to świetny pomysł.

Jeżeli wchodzisz do lasu uzbrojony w łuk i strzały, najlepiej jest poszukać wodopoju, gdzie znajdziesz wiele tropów zwierzyny. Jeżeli nie wiesz, jakie ślady pozostawia jakie zwierze, powinieneś zapamiętać, że: jeśli zwierzę ma kopyta, możesz na nie zapolować, ale jeśli ma łapy, to ono zapoluje na ciebie. Kiedy już uda ci się znaleźć wodopój z tropami pożądanej zwierzyny, możesz się tam "rozgościć". Wybierając miejsce, w którym zaczekasz na zdobycz, weź pod uwagę kierunek wiatru. Najlepiej jest stanąć tak, by wiatr nie niósł twojego zapachu, z wodą różaną czy bez (to już nie ma znaczenia), przodem w kierunku, z którego spodziewasz się nadejścia zwierzyny. Zanim u wodopoju pojawi się twój cel może minąć parę godzin. Kiedy zwierzę pojawi się w zasięgu wzroku, bardzo ważne, byś pozostał spokojny i płytko oddychał. Łukiem można się posługiwać niemal bezdźwięcznie, ale wszystkie zwierzęta, które kiedykolwiek uciekły przed strzała, znają odgłos cięciwy. Jeśli wszystko pójdzie tak, jak zaplanowałeś, sarna lub jeleń padnie od pierwszej strzały, ale jeśli coś się nie uda, powinieneś okazać litość, szybko wytropić i dobić zwierzę. Kiedy już szczęśliwie udało ci się upolować zdobycz, upewnij się, że wszystkie rany na jej ciele zatkałeś błotem i zawinąłeś bandażami. Będziesz musiał przetransportować ją z powrotem przez las, a zapach krwi mógłby przyciągnąć niedźwiedzie i wilki. Jeśli twą zdobyczą padł niedźwiedź lub wilk, możesz zlekceważyć ten środek ostrożności, ale zawsze wskazane jest, by wziąć ze sobą na takie polowania paru towarzyszy.

Jeśli weźmiesz pod uwagę wszystkie powyższe wskazówki, będziesz mógł wrócić do swej wioski obwieszony złowioną zdobyczą, a co więcej, wrócisz żywy, żeby zabawiać (albo zanudzać) w tawernie okolicznych rolników opowieściami o swoich wyprawach łowieckich.CiekawostkiCzy wiesz, że Miecz Świetlny możesz zdobyć jedynie grając serafią?
Drogowskaz
Cenega

Cenega Sklep

Ascaron Fansite

Imperium Diablo

gry RPG, cRPG, recenzja, solucja


Insimilion

Insimilion

Fable

Wiedźmin 2

Dragon Age


HackSlashSite

Fabryka SnówValid HTML 4.0 Transitional

Copyright by www.sacred.pl team 2004-2017
All rights reserved.
Wykonano 3 zapytań do bazy podczas generowania strony.