Serwis Sacred Plus i Podziemia Sacred 2 Sacred 3 Citadel
Sacred 2

Logowanie
Login:
Hasło:
Zarejestruj się!
Zapomniałem hasła!

Księgi

Księga pierwsza: Krasnoludki - czy rzeczywiście istnieją?
Księga druga: Zwycięski gracz
Księga trzecia: Jak zostać arystokratą: Książęta
Księga czwarta: Jak zostać arystokratą: Księżniczki
Księga piąta: Język orków dla początkujących
Księga szósta: Skasowana
Księga siódma: Myślistwo
Księga ósma: Rybołówstwo
Księga dziewiąta: Sztuka zakładania pułapekKsięga Trzecia: Jak zostać arystokratą: Książęta

Jak zostać arystokratą


Książęta

„O mój bohaterze” albo „Jak omamić szlachcica”

Rolnicy, pastuchy, parobcy – dziewczęta wiejskie nie mają wielkiego wyboru. Pewnie by nawet tego nie zauważyły, gdyby nie ci szlachetnie urodzeni w swoich ładnych ubrankach ze złoconymi haftami, jeżdżący na przepięknych rumakach lub zabierający na przejażdżki powozem swoje damy. Każda dziewczyna zaczyna marzyć o lepszym życiu, kiedy podczas wypasania kóz widzi któregoś z nich z daleko. Ale tylko nieliczne próbują swoje marzenia zrealizować. Są trzy praktyczne rzeczy, o których muszą pomyśleć te z nich, które podjęły decyzję o porzuceniu dotychczasowego nudnego życia na prowincji: Kto? Gdzie? I jak?

1. Kto?

Odpowiedź na to pytanie zależy od tego, jak daleko zamierzasz się posunąć. Jeśli jesteś dziewczyną, która wygląda jakby krowa usiadła jej na twarzy, masz parę możliwości: stary, szlachetnie urodzony wdowiec, niezbyt imponujący, otyły szlachetka albo młody, przystojny książę. Wszyscy oni maja pewne zalety. Stary arystokrata już długo nie pożyje, ale błędem jest niedocenianie intryg jego potomków, którzy zechcą pozbyć się nieoczekiwanej rywalki do spadku. W takich kręgach ludzie nie zastanawiają się dwa razy nad wynajęciem trucicieli lub doświadczonych skrytobójców. Otyły, jowialny szlachetka z pewnością pożyje dłużej, ale to właśnie on może się okazać właściwym wyborem, a co ważne, to dość prawdopodobne, że spotkasz go w oberży za rogiem – ale weź pod uwagę, że taki człowiek zazwyczaj nie ma zbyt wielu monet w sakiewce ukrytej w kieszeni. Ale ty oczywiście nie śnisz o bogaczu, ale o młodym księciu, który będzie cię obsypywał prezentami, i którego słodkie wejrzenie będzie chciała znosić całymi dniami, nie odczuwając natychmiastowej potrzeby zamknięcia oczu.

2. Gdzie?

Większość dziewcząt wie, w których tawernach spotykając się szlachetnie urodzeni, przed lub po wyprawach łowieckich, aby pić i chwalić się swoimi czynami. Na pierwszy rzut oka takie miejsce wydaje się idealne na spotkaniem, ale to nieprawda: wszystkie dziewki przesiadujące w tawernie mają nadzieję na to samo, a wszyscy szlachcice dokładnie o tym wiedzą. Arystokraci mają tam duży wybór, co na pewno nie jest dobre, jeśli uważasz, że to właśnie ty jesteś odpowiednia jednego z nich.

O wiele lepiej jest udać się do lasu, gdzie panowie polują i udawać, że skręciłaś kostkę. Udawanie ofiary napaści też może być skuteczne, żeby przyciągnąć uwagę i wzbudzić litość w szlachcicu. Konkretne szczegóły takiej zaaranżowanej sytuacji zależą od twojej pomysłowości i zdolności aktorskich. Najważniejszą jednak rzeczą jest, byś wyglądała na bezbronną, ale nie głupią. Jeśli masz szczęście i pochodzisz z prostej, ale porządnej rodziny (która może nawet posiada małe gospodarstwo), powinnaś poprosić księcia, by zawiózł cię konno do domu. Arystokraci przeważnie pochodzą z rodzin, w których bracia zabijają się nawzajem, by dziedziczyć po ojcu. Przyjazna rodzina i dom, w którym noże po prostu leżą na stole, nieużywane do śmiertelnych intryg, zmiękczą serce niejednego szlachcica. Jeśli jednak mieszkasz z kozami albo śpisz w oborze obok świń, lepiej wymyśl historyjkę o surowym ojcu i trzymaj księcia z daleka od swojego domu.

3. Jak?

Prostota, naiwność i uczciwość – to trzy cechy, których arystokrata nie spotyka u kobiet ze swojej warstwy społecznej. Jeśli posiada te przymioty albo posiadasz przekonująco udawać, że je posiadasz, twa droga na salony nie powinna trwać zbyt długo. Jednak nie przesadź z odgrywaniem swojej roli, arystokrata o szlachetnych zamiarach może pomyśleć, że lepiej odrzucić tę miłość, w przeciwnym bowiem razie skaże tak niewinne i szczere dziewczę na intrygi bogaczy. Będziesz potrzebowała intuicji i dobrego wyczucia chwili w tej materii. Arystokratę powinnaś chwalić pod niebiosa, ale wstydliwie się czerwienić, kiedy to on prawi ci komplementy. Możesz poćwiczyć oblewanie się rumieńcem przed lustrem albo na tafla spokojnej wody. To dużo łatwiejsze niż myślisz. Kiedy już w końcu wylądujesz na zamku, bądź bardzo ostrożna. Kiedy ktoś cię obrazi (a ty to zauważysz) powinnaś się lekko uśmiechnąć, a jeśli nie jesteś pewna, czy to, co właśnie usłyszałaś było niegrzeczną uwagą, skiń tylko delikatnie głową. Zawsze bądź miła dla pokojówek i służby, ponieważ wiedzą oni znacznie więcej niż ktokolwiek inny. Pałac zaś jest jak jama pełna węży: mogą tu przeżyć tylko węże... albo mangusta wskakująca na chwilę w ich kłębowisko, by porwać to, co się jej należy.

Każda dziewczyna powinna zdecydować, czy chce być wężem, czy właśnie mangustą.CiekawostkiCzy wiesz, że używając dwóch broni, dostajesz bonus jedynie z tej umiejętności, nawet jeżeli tymi broniami są miecze i posiadasz umiejętność władanie mieczem?
Drogowskaz
Cenega

Cenega Sklep

Ascaron Fansite

Imperium Diablo

gry RPG, cRPG, recenzja, solucja


Insimilion

Insimilion

Fable

Wiedźmin 2

Dragon Age


HackSlashSite

Fabryka SnówValid HTML 4.0 Transitional

Copyright by www.sacred.pl team 2004-2017
All rights reserved.
Wykonano 3 zapytań do bazy podczas generowania strony.