Serwis Sacred Plus i Podziemia Sacred 2 Sacred 3 Citadel
Sacred 2

Logowanie
Login:
Hasło:
Zarejestruj się!
Zapomniałem hasła!

Księgi

Księga pierwsza: Kuchnia orków
Księga druga: Kuchnia driad
Księga trzecia: Napoje w Ancarii
Księga czwarta: Etykieta i maniery przy stole
Księga piąta: Przewodnik po udanym ucztowaniu
Księga szósta: Przepisy starożytne i obceKsięga Trzecia: Napoje w Ankarii

Napoje w Ankarii

Wiele różnorakich napojów można znaleźć (i zamówić) w tawernach Ankarii. W przeciwieństwie do jedzenia, wydaje się, że różne kultury i rasy świata wpływały na siebie wzajemnie, jeśli chodzi o napoje. Może poza orkami, mającymi dość ubogi wachlarz napojów (właściwie tylko piwo i wodę), wszystkie rasy dzielą pasję i mają swój wkład w różnorodność napitków. Na przykład herbatę pierwsze wymyśliły i konsumowały Driady, ale szybko przejęły ją i inne rasy, a teraz ludzie na całym świecie piją ją w domach. Woda jest jednym z najbardziej naturalnych płynów i jednocześnie podstawowym składnikiem większości napojów. Jedyny wyjątek to soki owocowe i wino.

Miód pitny
Napój ten jest warzony na miodzie. Całkiem sporo różnych smaków miodu pitnego jest znanych na terenie Ankarii, niektóre z nich to napoje sezonowe, inne to po prostu regionalne odmiany. Jednakże wszystkie one mają jedną cechę wspólną: połączenie miodu i alkoholu może mieć fatalne skutki dla nieostrożnego konsumenta.

Cytrynowy miód Driad
Odmiana miodu pitnego pochodząca z południowej części świata. Wynalezienie tego niezwykłego rodzaju miodu przypisuje się Driadom. Jego świeży smak stanowi przyjemny kontrast z raczej ciężkim aromatem miodu.
6 rozwodnionych kwart wina
1/2 uncji całej gałki muszkatołowej
skórka z 1 cytryny
1 kwarta miodu
miąższ z 2 - 3 cytryn
sok cytrynowy
Oczekiwanie: 1 miesiąc

Do jednej kwarty miodu dodaj sześć kwart rozwodnionego wina, pół uncji gałki muszkatołowej, skórkę cytryny i miąższ z dwóch owoców. Wszystko razem zagotuj. Kiedy szumowiny już opadną na dno, zdejmij napój z ognia i pozostaw, by ostygł. Wyciśnij następnie do wywaru sok z pozostałej cytryny. Miód cytrynowy będzie gotów w przeciągu niecałego miesiąca.

Miód goździkowy
Dość prosty, ale smaczny napitek. Silny aromat goździków i imbiru nadaje mu słodkiego posmaku. Miód goździkowy jest szczególnie popularny w sezonie zimowym, kiedy zazwyczaj podaje się go na gorąco.
3 funty miodu
1 galon wody
1/2 uncji korzenia imbiru
goździki
kwiat muszkatołowy rzepik pospolity
Oczekiwanie: 2 do 3 miesięcy.

Rozpuść i zagotuj trzy funty miodu w galonie wody. Jak tylko zacznie wrzeć, dodaj pół uncji imbiru, trochę goździków, kwiat muszkatołowy i niewielką ilość rzepika pospolitego. Następnie gotuj przez godzinę, cały czas szumując, ponieważ z dna będzie się podnosiło sporo mętów. Odcedź i zlej płyn do innego naczynia. Pozostaw do ostygnięcia. Poczekaj aż na wierzchu zbierze się ciemny osad i pozostaw miód, aby dojrzewał przez kolejne dwa do trzech miesięcy.

Piwo
Z pewnością najpopularniejszym napojem alkoholowym w Ankarii jest piwo. Od szlachetnych tawern Thylysium po nadbrzeżne bary portowe, wszędzie, jak okiem sięgnąć sprzedawane są ogromne ilości piwa. Piwo jest stosunkowo łatwo uwarzyć - tak wiec można je sprzedać po sensownej cenie. Oczywiście, podobnie jak w przypadku miodu, istnieją niezliczone odmiany smakowe tego napoju, różniące się przy tym mocą.
Słabe piwo
Na 2 i 1/2 galonów piwa:
4 2/3 funtów słodu
1 1/2 funta owsa
13 kwart wody
1 puchar drożdży
1/4 uncji drobnych wiórów dębowych

Zagotuj wodę, potem pokrusz słód i zmieszaj go z owsem, ale na sucho, bez dodatku wody. Umieść kadź filtracyjną w pobliżu pieca. Do kadzi wlej dwie kwarty wody, a następnie wsyp całe suche zboże. Powoli zalej ziarna trzema kolejnymi kwartami wrzącej wody, nakryj kadź pokrywą i pozostaw na parę minut. Dodaj jeszcze jedną kwartę gotującej się wody, ponownie opuść wieko i pozostaw na kolejne 20 minut. Podnieś pokrywę i dokładnie wszystko wymieszaj.
Konsystencja powinna być dość gęsia. Ponownie zamknij pokrywę i pozostaw do ostygnięcia na dwie godziny. Otwórz kadź i wmieszaj jeszcze trzy kwarty wrzącej wody. Po zamieszaniu, jeszcze raz zamknij i odstaw na pół godziny. Wreszcie dodaj pozostały wrzątek i dobrze wymieszaj. Odcedź brzeczkę, bądź skrupulatny i upewnij się, że większość płynu została odzyskana. Zamknij kadź fermentacyjną i pozostaw brzeczkę, by się schłodziła przez noc. Dodaj do brzeczki drożdży, wstrząśnij i wymieszaj. Pozwól piwu fermentować przez jeden dzień. Drożdże niechybnie zaczęły działać i właściwy proces powinien juz się toczyć. Zagotuj wióry dębowe w kubku wody. Zdejmij z ognia jak tylko woda zbrązowieje i pozostaw do przestygnięcia. Odlej nieco wody. a resztę wywaru ponownie zagotuj. Następnie dodaj go do brzeczki i pozwól fermentować przez kolejnych parę dni.CiekawostkiCzy wiesz, że używając okularów słonecznych możesz zdobyć większe doświadczenie za wrogów?
Drogowskaz
Cenega

Cenega Sklep

Ascaron Fansite

Imperium Diablo

gry RPG, cRPG, recenzja, solucja


Insimilion

Insimilion

Fable

Wiedźmin 2

Dragon Age


HackSlashSite

Fabryka SnówValid HTML 4.0 Transitional

Copyright by www.sacred.pl team 2004-2017
All rights reserved.
Wykonano 3 zapytań do bazy podczas generowania strony.