Serwis Sacred Plus i Podziemia Sacred 2 Sacred 3 Citadel
Sacred 2

Logowanie
Login:
Hasło:
Zarejestruj się!
Zapomniałem hasła!

Księgi

Księga pierwsza: Krypta przeklętych
Księga druga: Rewolucyjna idea
Księga trzecia: Pamiętnik zombie
Księga czwarta: Notatnik Djaanji
Księga piąta: Przewodnik łowczyni
Księga szósta: Legenda Kal'DuraKsięga Czwarta: Notatnik Diaanji

Notatnik Diaanji

Przygotowania idą dobrze! Khormynth poczynił postępy z nastawieniem utajonych sił, a ja dokształcam się z teorii przekierowywania . Niestety, podręczniki na ten temat są zbyt ogólnikowe. Jedynie w notatkach Heriathosa można wyczytać coś konkretniejszego, ale czytanie przychodzi mi z trudem. Archaiczny język, mało konkretne pojęcia. Czego jednak się spodziewać po starożytnych? Czas najwyższy, żeby ktoś zachował ich teksty i wiedzę, tłumacząc je na współczesny język. Gdybym tylko miała czas.

Pierwsza próba utworzenia portalu ze szczeliny w kontinuum międzywymiarowym była nieudana. Portal był niestabilny i zamknął się po kilku sekundach. Może trzy zaklęcia stabilizujące to za mało? Tak czy inaczej… to komplikacja. Jeśli coś takiego wydarzy się w czasie właściwego eksperymentu, będziemy mieć problem.

Nie mogliśmy kontynuować pracy nad eksperymentem przez cały tydzień! Matka Khormyntha przyjechała z wizytą i obchodziła u nas swoje urodziny. Trzy dni z rodziną i w radosnym nastroju… to za dużo! Nie byłoby tak źle, gdyby mogła się czymś zająć, żebyśmy mogli wrócić do pracy, ale nic z tego! Paniusia życzy sobie zapełnionego po brzegi programu rozrywkowego. Byliśmy na pikniku. Zbieraliśmy grzyby, jakby nie było nic innego do roboty! Teraz muszę się pozbierać zanim głowa mi pęknie, a migrena nie daje mi żyć! Jeśli Khormynth jeszcze raz zaprosi swoją matkę bez uprzedniej konsultacji ze mną, w przyszłości sam sobie będzie wzywał demony!

Postęp! Nasza druga próba utworzenia portalu była o wiele bardziej udana. Portal pozostał stabilny przez cały czas trwania eksperymentu. Jeśli za każdym razem uda się to nam powtórzyć, nie będziemy musieli martwić się o tę część eksperymentu. To wielki krok naprzód!

Pojutrze chcemy pierwszy raz spróbować przywoływania. Nie będziemy zbytnio ryzykować i przywołamy tylko pomniejszego demona z pobliskiego wymiaru. Chcemy przetestować parametry przesyłu esencji i wyregulować je w razie potrzeby. Nie znalazłam nic na ten temat w książkach, więc musimy polegać na własnych obserwacjach.

Druga i trzeba próba też były udane! Przesył esencji jest wystarczający, portal jest stabilny! Na przyszły tydzień planujemy pierwsze poważne przywołanie!

Co za wstyd! Kiedy obudziłam się dziś rano, Khormynth stał w drzwiach z wielkim bukietem róż. Zupełnie zapomniałam, że dzisiaj jest rocznica naszego ślubu. Co gorsza, wprosiła się do nas jego matka. Przyjeżdża jutro – cudownie. Wygląda na to, że w tym tygodniu jednak nici z przywoływania.

Pomimo kolejnego ataku migreny, przygotowuję się do przywoływania. Matka Khormyntha wyjechała, gdy zaproponowałam jej udział w przywołaniu jako źródło inspiracji. Khormynth urażony. Na wieczór będę musiała założyć pojednawczą bieliznę.

Przywoływanie jest zaplanowane na jutro! Nie posiadam się z emocji! Khormynth wciąż jest trochę zły – to co? Nie moja wina.

Niesamowite! Przywoływanie zakończyła się powodzeniem! Przywołane stworzenie wygląda dziwnie, ale zdradza objawy inteligencji. Będę je badać przez kilka dni, ale wygląda na to, że pojawiła się w pełni w tym wymiarze. W najbliższych dniach możemy rozpocząć demontaż portalu.

Khormynth beczał cały wieczór, żebym przeprosiła jego matkę. Nic z tego. Jeśli ktoś powinien przeprosić, to ta stara złośnica, za nachodzenie naszego domu i zachowywanie się w sposób godny samej cesarzowej Thylysium! Czasami chciałabym, żeby… AAAA!

Listy miłosne! W papierach Khormyntha znalazłam listy miłosne! Łajdak! Przeklęty szczur ściekowy! Wypierdek szambonurka! Zapłaci za to! Nie daruję mu tego!

Demon wciąż tu jest. Wkrótce zacznę nad nim badania. Przynajmniej jest bardziej rozmowny niż mój kochany mąż, z którym nie rozmawiałam od kilku dni. Odkąd znalazłam te listy, zapanowała między nami epoka lodowcowa. On wszystkiego się wypiera, oczywiście. I zupełnie nie ma pojęcia, skąd te listy wzięły się wśród jego notatek. Jasne! Dobrze znam jego wybiórczą pamięć!

Niewiarygodne! Wprost NIEWIARYGODNE! Khormynth oskarża mnie o zaaranżowanie tej sprawy z listami, żeby się go pozbyć, aby mogła sama dokończyć eksperyment i zgarnąć całe uznanie. Jak on śmie? Ze mnie robi przebiegłą wariatkę, kiedy to ON flirtował z innymi kobietami za moimi plecami! Tego już było za wiele! Dzisiaj się wyprowadzam!

Khormynth miał czelność zażądać ode mnie anulowania naszego ślubu i zostawienia mu domu. Nie do wiary! Jak tylko przejdzie mi migrena, pokażę mu, kto tu decyduje! Jeśli będę musiała, obrócę ten dom w stertę gruzu! Myśli, że może traktować mnie jak jedną ze swoich służących? Czeka go wielka niespodzianka. Klnę się na swoje życie… Pożałuje, że zadarł ze mną, Diaanją!CiekawostkiCzy wiesz, że możesz wybrać dla postaci tylko 8 umiejętności, spośród 15 dostępnych dla danej klasy?
Drogowskaz
Cenega

Cenega Sklep

Ascaron Fansite

Imperium Diablo

gry RPG, cRPG, recenzja, solucja


Insimilion

Insimilion

Fable

Wiedźmin 2

Dragon Age


HackSlashSite

Fabryka SnówValid HTML 4.0 Transitional

Copyright by www.sacred.pl team 2004-2017
All rights reserved.
Wykonano 3 zapytań do bazy podczas generowania strony.