Serwis Sacred Plus i Podziemia Sacred 2 Sacred 3 Citadel
Sacred 2

Logowanie
Login:
Hasło:
Zarejestruj się!
Zapomniałem hasła!

Księgi

Księga pierwsza: Krypta przeklętych
Księga druga: Rewolucyjna idea
Księga trzecia: Pamiętnik zombie
Księga czwarta: Notatnik Djaanji
Księga piąta: Przewodnik łowczyni
Księga szósta: Legenda Kal'DuraKsięga Piąta: Przewodnik łowczyni

Przewodnik łowczyni

Witaj, droga siostro. Jeśli trzymasz w swoich rękach ten przewodnik, oznacza to, że nadszedł znów czas, byś ruszyła na łowy w tej krainie i udowodniła swe zdolności łowieckie. Nawet jeśli znasz ten przewodnik na pamięć, przeczytaj go ponownie! To dla twojego dobra. Jest to również obowiązkowe.

Pochodzenie Kryształowej Krainy

Gdy Stwórca zesłał nas do tego świata, długo udawało nam się panować nad tutejszymi wojowniczymi rasami i miałyśmy nadzieję, że Stwórca przyjmie nas z powrotem z otwartymi ramionami. Z biegiem lat stałyśmy się jednak niedbałe i – trzeba przyznać – nieco znudzone. Dlatego też nie byliśmy dostatecznie przygotowane na wybuch wielkiej smoczej wojny i niemal dałyśmy się zetrzeć z powierzchni świata.

Było to dla nas nauczką. Aby wyeliminować takie sytuacja na przyszłość, Sofia stworzyła nowe tereny łowieckie, na których każda młoda Serafia musi pewien czas stawić czoło wyzwaniu. To właśnie Kryształowa Kraina.

Kryształowa Kraina

Dawno temu Kryształowa Kraina była w większości niezamieszkanym terenem, na którym występowały tylko dzikie zwierzęta oraz kilka skupisk żywiołaków. Gdy Sofia zakończyła przekształcanie terenu za pomocą Energii-T, wszystko się zmieniło. Zniknęła zieleń, kwiaty, jeziora, a ich miejsce zajął lód i kryształy. Tak właśnie wygląda dzisiaj Kryształowa Kraina: to niegościnny i jałowy teren, na którym nie występuje naturalne życie. Okryte lodem drzewa, zamarznięte rzeki, kryształy lodu i przenikliwe zimno nie zachęcają nikogo do dłuższego pobytu.

Na tym jednak nie koniec. Na terenach łowieckich potrzebna jest zwierzyna, a ta, którą Sofia zesłała do Kryształowej Krainy, jest bardzo niezwykła. Energia-T przekształciła wilki, dziki, trolle oraz żywiołaki w bezduszne i potężne kryształowe stworzenia, które nawet dla Serafii są potężnymi przeciwnikami.

Kryształowa Kraina jest zamieszkana przez trzy odrębne grupy stworzeń: ten–an, cyn i in–lar. Zostały tu stworzone i osadzone specjalnie dla naszych potrzeb. Od czasu do czasu w Kryształowej Krainie pojawiają się inne stworzenia, lecz nie mają one wielkich szans przeżycia w na tym jałowym terenie. Jednakże miło czasem dla rozrywki błyskawicznie podgrzać orka i patrzeć jak się rozpada. Przy użyciu słupa światła trwa to przeciętnie 27,2 sekundy… ale zbaczam z tematu. Można napotkać tu inne stworzenia, ale zbyt długo nie pożyją.

Zadanie

Powszechnie wiadomo, że celem zadania jest nie tylko trening umiejętności bojowych, lecz również zdobycie tytułu „Królowej Łowów”. Otrzymuje go na koniec trwającego rok sezonu łowieckiego ta łowczyni, która osiągnęła najwyższy wynik. W związku z tym pamiętaj, by odnotowywać swoje postępu w punktach zaliczania. Twoje osiągnięcia musi potwierdzić inna siostra, inaczej nie będą się liczyły. Nieprawidłowości będą karane rocznym pobytem w klasztorze w Wolnymbrodzie (tak, u wysokich elfów).

Udanych łowów, łowczyni! Kryształowa Kraina czeka.

Fauna Kryształowej Krainy

Ten–an

Stworzoną przez nas na potrzeby Kryształowej Krainy zwierzynę można podzielić na trzy grupy. W tym rozdziale opisano ten–an.

„Ten–an” to ogólne określenie niekrystalicznych mutantów, które można napotkać w pierwszych regionach Kryształowej Krainy. Stworzenia te wyróżnia silny instynkt łowiecki oraz zupełny brak strachu. Każde z tych zwierząt na własny sposób nie pozwala uciec swojej ofierze. Niektóre z nich charakteryzują się niezwykłą szybkością, niemal uniemożliwiającą ucieczkę, inne powoli osłabiają i w końcu zabijają swoją ofiarę za pomocą trucizny. Do ten–an należą następujące gatunki:

Yeti
To w zasadzie miękkie trolle. Głupie i silne, doskonale nadają się na ocieplacze stóp.

Wilkan
Trudno zauważyć, że pochodzą od wilków. Pod wpływem Energii-T stały się mocniejsze i bardziej niebezpieczne, a ochronę daje im kryształowy pancerz na plecach. Podobnie jak ich naturalne pierwowzory, zwykle poruszają się watahami.

Felon
Kiedyś felony były czarnymi panterami: szybkimi i zabójczymi łowcami. Obecnie są naszą zwierzyną łowną. Samotny felon nie stanowi zagrożenia, ale często spotyka się je w towarzystwie saksenorów, co stanowi zabójcze połączenie.

Ursaron
Gdy Sofia uwolniła Energię-T na terenach, które zwane są obecnie Kryształową Krainą, niedźwiedzie, władcy lasu, ulegli mutacji w potężne ursarony. Strzeż się, łowczyni! Niedźwiedź to niebezpieczne zwierzę, lecz jest tylko mięciutką zabawką przy uzbrojonym w pancerze i ogromne kły ursaronie.

Cyny

Stworzoną przez nas na potrzeby Kryształowej Krainy zwierzynę można podzielić na trzy grupy. W tym rozdziale opisano cyny.

Do cynów zalicza się wszystkie mutacje krystaliczne. Potrzebują one zimna Kryształowej Krainy, by móc przeżyć i zabijać przeciwników. Podobno im czystsza jest struktura cyna, tym silniejszy jest mróz w jego wnętrzu. Niektóre wydzielają nawet dość zimna, by swoją bliskością zamrozić przeciwnika. Do cynów należą następujące gatunki.

Aracyn
Powiadają, że prawdziwe łowy nie obejdą się bez naprawdę wielkiego pająka. Ta odmiana jest jednak czymś wyjątkowym: przeszła całkowitą mutację i mówi się, że polując na tę zwierzynę, Sofia zmagała się z własną arachnofobią. Nie bój się więc tych małych robali!

Lugalacyn
Lugalacyny są bezlitosne. Te kryształowe wilki często poruszają się watahami i odpuszczają swojej ofierze, dopóki nie padnie pokonana. Ma to jednak pewną korzyść: zainteresowania nimi łowczyni nie musi ścigać swojej ofiary, gdyż to ona staje się obiektem łowów.

Perkalacyn
Perkalacyny również przemierzają Kryształowe Krainy. Dawniej były dzikami szwendającymi się spokojnie po lesie. Obecnie są lodowato zimnymi kryształowymi stworami, które walczą z Serafiami. Któż jednak boi się przezroczystej świni?

Ursacyn
Podczas gdy ursarony czają się w pierwszych regionach Kryształowej Krainy, ursacyny żyją w samym jej sercu. W porównaniu z ursaronami, ursacyny są w pełni zmutowane, a w związku z tym zdecydowanie bardziej niebezpieczne, i stanowią spore wyzwanie. Królowa Łowów musi być przygotowana na upolowanie więcej niż jednego z tych kryształowych potworów.

Hucyn
Niestety, kraina, która stała się naszym terenem łowieckim, nie była całkowicie bezludna. Wygląda na to, że istniało w niej kilka małych wiosek zamieszkanych przez wysokie elfy. Jak to jednak mówią, czasami zestawić potrzeby z kosztami. W tym przypadku na pewno opłacało się te koszty ponieść. Krótko mówiąc, hucyny były kiedyś elfami, które znalazły się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwym czasie. Teraz stanowią urozmaicenie łowów.

Skelacyn
Przy siedzibach elfów znajdowały się cmentarze. Pełne zwłok. Z połączenia zwłok z Energią-T powstały skelacyny. Są one podobne do ożywionych szkieletów, ale je między nimi pewna istotna różnica: dużo ładniej błyszczą w słońcu, kiedy posiekasz je na kawałki.

Fylitos
Roślina Fylitos jest nieco dziwacznym przeciwnikiem. Tak właściwie nie jest już roślina, ale stanowi dowód, że Sofia pomyślała również od drobiazgach. Kiedy rzuci się na ciebie niemal trzymetrowa kryształowa roślina, zaczniesz inaczej postrzegać kwiatki doniczkowe.

In–lar

Stworzoną przez nas na potrzeby Kryształowej Krainy zwierzynę można podzielić na trzy grupy. W tym rozdziale opisano in–lar

In–lar nie są mutantami, lecz zostały sprowadzone przez nas, by „dodawały smaczku” polowaniom. Do tej kategorii zaliczają się saksenory i drakoliny. Oba te stworzenia doskonale przystosowały się do panującego w krainie mrozu. Oprócz nich napotkasz także zamrożoną Energię-T w postaci hitosów.

Saksenor
Stworzenia te wywodzą się od żywiołaków. Są twarde i potężne, lecz nie powinny stanowić dla Serafii wielkiego problemu – w końcu codziennie mamy do czynienia z żywiołakami. Trzeba jednak przyznać, że sprawdza się tylko w przypadku mniejszych okazów. Większe saksenory często pojawiają się w towarzystwie watah felonów, a tak drużyna może przysporzyć kłopotów nawet jednak z nas.

Drakolin
Drakolin to podgatunek ważki. Jest niezwykle szybki i agresywny. Stworzenia te nie bez powodu są nazywane smokami, więc w ich przypadku możesz udowodnić, że twoje nauki nie poszły na marne.

Litos
W Kryształowej Krainie określenie „litos” oznacza czystą Energię-T w postaci kryształowej. Dlatego też nie trzeba chyba wyjaśniać, że konfrontacja z litosem jest dość nieprzyjemna.CiekawostkiCzy wiesz, że po wykonaniu zadania Posłaniec i powrocie do Sandry oprócz doświadczenia często można dostać posążek?
Drogowskaz
Cenega

Cenega Sklep

Ascaron Fansite

Imperium Diablo

gry RPG, cRPG, recenzja, solucja


Insimilion

Insimilion

Fable

Wiedźmin 2

Dragon Age


HackSlashSite

Fabryka SnówValid HTML 4.0 Transitional

Copyright by www.sacred.pl team 2004-2017
All rights reserved.
Wykonano 3 zapytań do bazy podczas generowania strony.