Serwis Sacred Plus i Podziemia Sacred 2 Sacred 3 Citadel
Sacred 2

Logowanie
Login:
Hasło:
Zarejestruj się!
Zapomniałem hasła!

Księgi

Księga pierwsza: Ogólny konspekt o magii traktujący
Księga druga: Magia ognia
Księga trzecia: Magia zimna
Księga czwarta: Magia trucizn
Księga piąta: Energia-T
Księga szósta: Zakazana magiaKsięga Czwarta: Magia trucizn

Księga czwarta


Magia trucizn

„Jak się czujemy?”
„Wyśmienicie! Odczuwam delikatne mrowienie języka, ale…”
„W porządku, pozbądźcie się tego i przyprowadźcie następny obiekt”

Zapis z protokołu badań Varmaka, gdy testował nową substancję na skazańcu.

Wiedza na temat wytwarzania trucizn i odkrywania ich właściwości stanowi jeden z najstarszych aspektów magii. Ta dziedzina znacząco wykracza poza błahe mieszanie ze sobą substancji. Każdy wędrowny szarlatan jest w stanie stworzyć taką czy inną truciznę z roślin, kryształów lub innych składników. Prawdziwą sztuką magii trucizn jest udoskonalanie ich działania, poprzez zamykanie ich w różne kształty i odkrywanie alternatywnych dróg aplikowania ich za pomocą magii. Ponieważ niemal każda trucizna potrafi być zneutralizowana przez antidotum, nauka o nich stanowi odrębną gałąź magii trucizn.

Korzenie, które dały początek tej dziedzinie magii, zacierają się w odległej historii. Fragmentaryczne zwoje opisujące dzieje z okresu Smoczych Wojen są dowodem, że już wtedy magowie wykorzystywali trucizny. Jednym z najbardziej fundamentalnych dzieł poświęconych tematyce magii trucizn jest „Arkana Alchemica” spisana w 78 roku przez arcymaga Trinysila. W kompendium tym po raz pierwszy podzielono wszystkie znane trucizny na grupy oraz opisano wszystkie efekty wynikające z połączeń magii z truciznami. Klasyfikacje zawarte w tym dziele są aktualne po dziś dzień. Oczywiście, magia trucizn ewoluowała od tamtego czasu, a mimo to „Trinysil”, - bo taką żartobliwą nazwę nadali mu studenci – jest sztandarowym dziełem o magii trucizn, z którego korzystają wszystkie akademie w królestwie.

Możliwości wykorzystania magii trucizn jest bez liku. Od przygotowania najprostszej trucizny, po konstruowanie złożonych mechanizmów pułapek, które dotknięte lub uaktywnione w inny sposób wypuszczą chmurę zabójczego gazu.

Pomimo tego, iż magia trucizn jest przedmiotem wykładanym we wszystkich akademiach w królestwie, nadal cieszy się ponurą sławą. Coś w tym podejrzanie pachnie... - gra słów jest tu zamierzona. Dzieje się tak, ponieważ magię trucizn zbyt często przypisuje się do zamachów, intryg politycznych - w których próbuje się uśmiercić regentów - oraz innych podstępnych morderstw. Trucizny są najlepszym rozwiązaniem, gdy trzeba się kogoś dyskretnie pozbyć, lecz fakt ten nie przedstawia magii trucizn w łaskawym świetle. Naturalnie, to tylko wymysły wyobraźni. Magia trucizn, jaką wykłada się na naszych uniwersytetach, jest szanowaną nauką, choć wiele czasu minęło nim uznano ją za oddzielną dziedzinę nauk magicznych. Ogłoszenie tej decyzji nie obyło się jednak bez długich i burzliwych dysput. Najbardziej zagorzałym przeciwnikiem uznania magii trucizn za dziedzinę niezależną był arcymag Gotan, którego nieugiętość w tej sprawie zakrawała na obsesję.

„Siedzą przy tych swoich alchemicznych stołach, mieszając proszki, ucierając zioła i mamrocząc jakieś śmiechu warte formułki, a potem mają czelność nazywać to magią! A ja mówię, że to sztuczki! Cała dzielnica jest skażona odorem ich wynalazków. Ptaki, które pechowo przelecą nad naszym dachem, padają trupem na ziemię! W całym królestwie braknie niedługo przestępców, na których mogliby prowadzić testy! A teraz ci amatorzy chcą, by ich szarlatanerię uznać w poczet najwyższej magii! Ci odpustowi czarodzieje, którzy nawet jednego czaru nie potrafią sklecić! Jeśli ci niewydarzeni magicy zostaną kiedykolwiek uznani przez akademię, z miejsca zrezygnuję.”
Gotan o magii trucizn

„Niech ten hedonista biadoli, ile mu się żywnie podoba. Jego opinie zdają się wynikać z obserwacji otoczenia przez zakurzony pryzmat minionych wieków. Poglądy Gotana na otaczający go świat są naiwne i mało ciekawe, niczym magia ognia. Muszę jednak zaznaczyć, iż jest coś, co w jego wypowiedzi mi zaimponowało! A mianowicie, Gotan - w jednej tylko wypowiedzi - potrafi wytworzyć tyle jadu, że mnie nie starczyłoby tygodnia na wyprodukowanie takich ilości. Polecam pietruszkę, jako antidotum. Wsadź ją sobie w uszy po prostu.”
Odpowiedź Varmaka do GotanaCiekawostkiCzy wiesz, że jeżeli jesteś z kimś w drużynie, to możesz się teleportować do niego przytrzymując CTRL i klikając LPM na portrecie gracza?
Drogowskaz
Cenega

Cenega Sklep

Ascaron Fansite

Imperium Diablo

gry RPG, cRPG, recenzja, solucja


Insimilion

Insimilion

Fable

Wiedźmin 2

Dragon Age


HackSlashSite

Fabryka SnówValid HTML 4.0 Transitional

Copyright by www.sacred.pl team 2004-2017
All rights reserved.
Wykonano 3 zapytań do bazy podczas generowania strony.