Serwis Sacred Plus i Podziemia Sacred 2 Sacred 3 Citadel
Sacred 2

Logowanie
Login:
Hasło:
Zarejestruj się!
Zapomniałem hasła!

Księgi

Księga pierwsza: Ogólny konspekt o magii traktujący
Księga druga: Magia ognia
Księga trzecia: Magia zimna
Księga czwarta: Magia trucizn
Księga piąta: Energia-T
Księga szósta: Zakazana magiaKsięga Druga: Magia ognia

Księga druga


Magia ognia

"Ogniste kule mknęły po polu bitewnym niczym komety, siejąc po drodze pożogę i zniszczenie. Spirale płomieni i łuny wybuchów rozświetlały sklepienie niebieskie, oślepiając zarówno wrogów, jak i sprzymierzeńców. Wytrwale dzierżyłem miecz swój, choć każdy wyprowadzony nim cios dosięgał jedynie zwęglonych ciał".
Opis bitwy pod An-Athail

Niszczycielskie moce płomienia znane są od zarania dziejów. Ogień zabija szybko i efektownie, dlatego też szkoła nauczająca tej dziedziny specjalizuje się w zaklęciach destrukcyjnych.

Najbardziej podstawowym wyrazem tej formy magicznej jest podgrzanie przedmiotu, którego eteryczna esencja zostaje przekształcona w energię. Z uwagi na prostotę tego procesu, możliwym jest wytworzenie skrajnie wysokich temperatur. Mimo iż taką magię można stosować jedynie w przypadku przedmiotów martwych, wciąż istnieje dla niej szereg zastosowań. Niektórzy twierdzą, że sławetne stopy metali wytwarzane przez Krasnoludy rodziły się w płomieniach tak silnych, że jedynie magia ognia była w stanie je wytworzyć.

Wzniecenie i skupienie płomienia na otwartych przestrzeniach jest już trudniejsze i wymaga odpowiedniego doświadczenia. Piromanta, który opanuje tę technikę, będzie w stanie ustabilizować energię płomienia, skupiając ją w niewielkiej przestrzeni do momentu uderzenia nią o dany cel i wyzwolenia jej pełnej mocy. Każda z ognistych sfer otrzymuje magiczne przyspieszenie, czyniące z niej zabójczy pocisk, często określany mianem "kuli ognia".

"Moja pierwsza, udana ognista kula wymagała półgodzinnych przygotowań. Gdy udało mi się już skupić wystarczającą ilość energii, by skierować kulę w kierunku leżącego przede mną głazu, moje siły osłabły, a kula poleciała w przeciwnym kierunku – przez okno. Trafiła mojego mentora w klatkę piersiową i – o, naturo złośliwa – przysmażyła mu nieco brodę. Myślę, że mój mentor nigdy mi tego nie wybaczył".
Z pamiętników arcymaga Jaquemarta

Najbardziej złożoną sztuką magii ognia jest połączenie wszystkich jej aspektów, mających na celu przywołanie ognistych istot, które będą w stanie funkcjonować niezależnie, bądź które będą wykonywały polecenia prestidigitatora. Za pomocą tej sztuki możliwe jest stworzenie żywiołaka ognia lub istoty już funkcjonującej, np. ognistego demona. Jedynie najpotężniejsi i najbardziej doświadczeni z magów są w stanie przywołać i kontrolować takie istoty. Niestety, wielu próbujących szczęścia w tej sztuce straciło swe życie, bowiem nie potrafili oprzeć się pokusie pozyskania takiego ogromu mocy. Pomimo wieków badań prowadzonych nad magią ognia, nie udało się jej jeszcze do końca zgłębić. Nowe możliwości, by uczynić ogień jeszcze bardziej zabójczym, nadal czekają na odkrycie. Magia ognia jest systematycznie wykorzystywana przez wszystkie cywilizowane armie, które używają jej podczas bitew czy oblężeń.

Niestety, jak dotąd, żadna żywa istota nie oparła się potędze smoczego ognia. Ogniste tchnienie tych istot stanowi najbardziej niszczycielska formę znaną magii ognia. Wielu czarodziejów próbowało już okiełznać naturę smoków i odkryć sekret potęgi ognistego tchnienia. Jak dotąd, żadna z tych prób nie była pomyślna.

"Wiekowy smok spoglądał na mnie ze znudzeniem i odrobiną skrywanego zaciekawienia, a ja się koncentrowałem. Omal nie straciłem gruntu pod nogami, kiedy poczułem odrzut ciskanego promienia ognia. Jego uderzenie było tak silne, że rozpłatało skałę na pół.
"No i? Co myślisz?" – spytałem.
Smok przez chwilę gapił się na rozdwojony głaz, po czym jego oczy zwróciły się ku mojej osobie, by za chwilę znów zerknąć na kamień. Wykonał następnie nieokreślony ruch łbem i wtem, cienki, jaśniejący promień wystrzelił w kierunku kamienia, zamieniając go w kałużę lawy.
"Wszystko staje się prostsze, gdy korzystasz z płomienia" – odparł i wzbił się w powietrze".

Torquez Starszy, z „Arkanów Pirotechniki".CiekawostkiCzy wiesz, że wszystkie postaci oprócz krasnoluda i demonicznej wiedźmy posiadają zestawy, które po skompletowaniu dają dodatkowe obrażenia?
Drogowskaz
Cenega

Cenega Sklep

Ascaron Fansite

Imperium Diablo

gry RPG, cRPG, recenzja, solucja


Insimilion

Insimilion

Fable

Wiedźmin 2

Dragon Age


HackSlashSite

Fabryka SnówValid HTML 4.0 Transitional

Copyright by www.sacred.pl team 2004-2017
All rights reserved.
Wykonano 3 zapytań do bazy podczas generowania strony.