Serwis Sacred Plus i Podziemia Sacred 2 Sacred 3 Citadel
Sacred 2

Logowanie
Login:
Hasło:
Zarejestruj się!
Zapomniałem hasła!

Księgi

Księga pierwsza: Ogólny konspekt o magii traktujący
Księga druga: Magia ognia
Księga trzecia: Magia zimna
Księga czwarta: Magia trucizn
Księga piąta: Energia-T
Księga szósta: Zakazana magiaKsięga Piąta: Energia-T

Księga piąta


Energia-T

„Cóż to jest?”
„Energia-T.”
„A cóż ona robi?”
„W błękicie się skrzy.”


Przez Ankarię przepływają dwa nieprzerwane strumienie energii i choć wyglądają podobnie, różnice między nimi są diametralne. Obie te energie - esencja oraz energia-T - są jak ogień i woda. Energia-T z natury jest destruktywna. Niczym niekontrolowany pożar niszczy wszystko na swej drodze. Esencja natomiast jest spokojną mocą, która do wyzwolenia swego pełnego potencjału wymaga katalizatora.

W porównaniu z esencją, energia-T jest znacznie trudniejsza w poskromieniu. Mimo iż czerpanie z esencji wymaga od mistrza magii jedynie koncentracji nad ich wzajemną koneksją, korzystanie z energii-T uwarunkowane jest uprzednim jej okiełznaniem. Przez długi okres uważano, iż niemożliwym jest połączenie esencji z energią-T w pojedynczym zaklęciu. Wysuwano nawet różne teorie opisujące możliwe rezultaty zetknięcia się tych dwóch mocy. Hipotetyczne spekulacje wahały się między apokaliptyczną wizją eksplodujących kontynentów, a przesunięciem w materii rzeczywistej i powstaniem luk w czasoprzestrzeni - wygląda na to, że wyobraźnia uczonych nie zna granic... Wszyscy jednak zgodnie stwierdzili, że połączenie esencji z energią-T będzie fatalnym pomysłem! Obawy te zostały rozwiane z chwilą pierwszych udanych czarów, wykorzystujących obie te energie. Dało to początek erze wytężonych badań nad potencjalnymi korzyściami, płynącymi z połączenia tych dwóch strumieni mocy.

Jednak kolejne lata pokazały, że wszystkie nieprzychylne teorie nosiły w sobie ziarno prawdy. Badania nad energią-T, prowadzone na Akademiach Imperialnych, pocisnęły za sobą falę śmiertelnych wypadków, których w Ankarii nigdy wcześniej nie uświadczono. Nieprzewidywalny bieg wydarzeń wstrząsną uczelniami, kiedy to prowadzone w nich eksperymenty wymknęły się spod kontroli. Nieoczekiwane rezultaty ówczesnych badań siały chaos i zniszczenie. Akademia w Lanithiain była nawet czterokrotnie odbudowywana. W wyniku kontaktu z energią-T w jej surowej postaci, ponad ośmiu szanowanych mistrzów sztuk magicznych zostało przemienionych w ohydne maszkary o poziomie inteligencji przyrównywanym do pieczonego ziemniaka. W końcu, zadecydowano o ograniczeniu badań nad energią-T i zaczęto prowadzić je na znacznie mniejszą skalę, w obiektach o wzmożonym bezpieczeństwie.

Za rządów Grenuira IV, prowadzone na wszystkich większych akademiach badania nad energią zostały zabronione, a następnie zarządzono przeniesienie ich w odległe miejsca, by zminimalizować ewentualne zagrożenie dla ludności i mienia. Nowe ośrodki badań powstawały w słabo zaludnionych rejonach Ankarii, co doprowadziło do fali protestów wśród ludności wiejskiej. W celu udaremnienia transportu materiałów do badań, część chłopstwa posuwała się do tak radykalnych form protestu, jak przykuwanie się do bram ośrodków. Każde powstanie było jednak natychmiastowo zduszane.
W roku 42, sławny dziś badacz i mag - Lanopyth - dokonał przełomowego odkrycia w dziedzinie badań nad energią-T. Wynaleziona przez niego metoda bezpiecznej koneksji z niewielką ilością energii-T, ledwie pozwalała na krótkotrwałe ożywienie martwej żaby, lecz i tak był to przełom w dziedzinie. W kolejnych latach, Lanopyth udoskonalił swą technikę, co pozwoliło na wykorzystanie energii-T do wzmocnienia niemal każdego rytuału magicznego. Owo odkrycie stanowiło istny kamień milowy dla nauki! Przed tym przełomem, większość - z pewnym podejrzeniem - zapatrywała się na moc płynącą z energii-T, lecz dziś energia ta osiąga szczyty popularności wśród magokracji. Na wszystkich Akademiach Imperialnych zapoczątkowano nowe programy badań, a nowe zastosowania energii odkrywano na dniach. Skrybowie i kopiści zostali zasypani lawiną manuskryptów i biuletynów.

Po 200 latach naukowych badań i dochodzeń, energia-T stała na dobrej drodze do zawojowania świata magii, stając się tym samym prawdziwą alternatywą dla mocy płynących z esencji.CiekawostkiCzy wiesz, że w Wonnym Lesie znajduje się ukryty kupiec?
Drogowskaz
Cenega

Cenega Sklep

Ascaron Fansite

Imperium Diablo

gry RPG, cRPG, recenzja, solucja


Insimilion

Insimilion

Fable

Wiedźmin 2

Dragon Age


HackSlashSite

Fabryka SnówValid HTML 4.0 Transitional

Copyright by www.sacred.pl team 2004-2017
All rights reserved.
Wykonano 3 zapytań do bazy podczas generowania strony.