Serwis Sacred Plus i Podziemia Sacred 2 Sacred 3 Citadel
Sacred 2

Logowanie
Login:
Hasło:
Zarejestruj się!
Zapomniałem hasła!

Księgi

Księga pierwsza: Ogólny konspekt o magii traktujący
Księga druga: Magia ognia
Księga trzecia: Magia zimna
Księga czwarta: Magia trucizn
Księga piąta: Energia-T
Księga szósta: Zakazana magiaKsięga Szósta: Zakazana magia

Księga szósta


Zakazana magia

Od ponad 40 lat poświęcam swój żywot na zgłębianiu nauki o zakazanej magii. Oczywiście, wszystkie moje badania zostały oficjalnie zlecone przez akademię i mają służyć wyłącznie celom poznawczym. Przyznam, że nie łatwo jest obcować całymi dniami z ciemną stroną magii. Niełatwo studiować te odrażające rytuały i powstałe w ich wyniku monstra. Niełatwo jest również obcować z odmętami czyhającymi w mrocznych kręgach tejże magii.

Jak dotąd niewiele zostało napisane o zakazanej magii. Znajdujące się w bibliotece prace, które traktują o tym temacie, są zdawkowe i rzadkie. Często okazują się niekompletne łub też opierają się na spekulacjach i przypuszczeniach. Wszystko to jest zrozumiałe, bowiem zakazana magia jest... Cóż, jest po prostu zakazana. Jak więc możliwe jest raportowanie tego, co oficjalnie nie istnieje? W fazie początkowej mych badań do tej książki powstał dokładnie taki sam problem. Na szczęście, moja pozycja nadawała mi pewne przywileje, których wykorzystanie otworzyło przede mną drzwi do niezwykle tajnych dokumentów. Bez tego, nawet nie byłoby co myśleć o napisaniu tej książki. Wydaje mi się jednakże, iż to, co teraz przedstawię czytelnikom, będzie w sposób wyczerpujący i poprawny traktowało o temacie, choć nie każdemu będzie dane dotrzeć do spisanych przeze mnie spostrzeżeń. Pozwolę sobie jednak więcej nie przedłużać i zabiorę cię, drogi czytelniku, w podróż po krainie ciemności.

Przypuszczalnie, magia oparta na klątwach jest najmniej groźna. Na pierwszy rzut oka, operowanie nią nie wydaje się szczególnie niebezpieczne, ale pozory mylą! Klątwy potrafią być niebywale groźne, a zdjęcie ich jest niemal niemożliwe.

W drugiej kolejności mamy nekromantów. To najgorsze męty, opętane na punkcie wszystkiego, co ma związek ze śmiercią i animacją zmarłych. Nie cofną się przed niczym, by ożywić trupa lub przemienić zwierzęce szczotki w posłuszne sobie marionetki. Sprawiają oni, że na wpół rozkładające się zwłoki bezwiednie snują się po nocach w poszukiwaniu mózgów, mimo że ich funkcje życiowe dawno zanikły. Czym bardziej zaawansowany stopień rozkładu tych maszkar, tym większą odrazę wzbudzają. Również szkielety poddaje się procesom nekromancji. Włóczą się później, nie widząc dokąd zmierzają - ponieważ brak im oczu - i rzucają się na wszystko, co wejdzie im w drogę. Doświadczony nekromanta jest w stanie stworzyć z takich stworów liczebną armię - zastęp wojowników, nie znających strachu. Praktyki takie wzbudzają odrazę i zasługują na powszechne potępienie. A poza tym są niehigieniczne!

Najgorsze jest to, iż takie zabiegi nie zadowalają niektórych nekromantów! Swego czasu miał miejsce pewien skrajnie ohydny incydent, kiedy to nekromanta podjął próbę stworzenia ciała z różnych części do niego pobranych, które następnie chciał razem zszyć. W końcu, nekromanta musiał przerwać swój nieudany eksperyment. Sprzedał zapiski za nieprzyzwoitą sumę pieniędzy i wyjechał.

W porównaniu do nekromancji, magia klątw jest znacznie bardziej subtelna. Nałożona klątwa jest prawie niemożliwa do zdjęcia. Niestety, klątwy stanowią nieograniczone pole dla działań parających się nimi magów. Przeklinać można zarówno pojedyncze indywiduum, jak i grupę nieprzyjaciół, a nawet całe rodziny czy plemiona. Najlepszym tego przykładem jest dobrze znana historia Crauthaina - fechtmistrza, który ściągnął na siebie gniew mrocznego maga podczas czegoś, co zdawało się niewinną dyskusją. Od tamtej pory aż do końca dni Crauthaina wisiała mu nad głową deszczowa chmura. Nawet przedmioty nieożywione, jak np. pole kukurydzy, mogą stać się celem klątwy.

Innym, podłym aspektem zakazanej magii jest demonologia, pozwalająca na przywoływanie istot z piekła czy innych, przerażających miejsc. Kontrola istot sprowadzonych z odległych wymiarów wymaga ogromnego nakładu magii. Zanik kontrolującej te stwory magii spowodowałby spuszczenie ich na wolność, gdzie mogłyby do woli siać zniszczenie na tym świecie. Taki incydent w końcu się wydarzy - może za millenium, a może za dwa, ale się wydarzy!

Strzeżcie się zakazanej magii, bowiem jedyną po niej spuścizną będzie zagłada.
Wystrzegajcie się wiedźm przeklętych, nekromantów oraz demonologów i donoście na nich władzom, gdy tylko jest ku temu sposobność. Zgubę waszą czynić będą, bowiem to ich nikczemnym pragnieniem.

Uważasz, że to dziwne? Cóż, tako stoi spisane w tym zwoju...CiekawostkiCzy wiesz, że w gospodzie w Braverock dostępny jest quest o jakże wdzięcznej nazwie Prawo i Sprawiedliwość?
Drogowskaz
Cenega

Cenega Sklep

Ascaron Fansite

Imperium Diablo

gry RPG, cRPG, recenzja, solucja


Insimilion

Insimilion

Fable

Wiedźmin 2

Dragon Age


HackSlashSite

Fabryka SnówValid HTML 4.0 Transitional

Copyright by www.sacred.pl team 2004-2017
All rights reserved.
Wykonano 3 zapytań do bazy podczas generowania strony.