Serwis Sacred Plus i Podziemia Sacred 2 Sacred 3 Citadel
Sacred 2

Logowanie
Login:
Hasło:
Zarejestruj się!
Zapomniałem hasła!

Księgi

Księga pierwsza: Ogólny konspekt o magii traktujący
Księga druga: Magia ognia
Księga trzecia: Magia zimna
Księga czwarta: Magia trucizn
Księga piąta: Energia-T
Księga szósta: Zakazana magiaKsięga Trzecia: Magia zimna

Księga trzecia


Magia zimna

"Mistrzu mój, dlaczego każesz mi tak pilnie przykładać się do zaklęć magii zimna, skoro możesz niszczyć wrogów ogniem?" "Pancerz odporny na ogień, umiejętnie wykorzystywanie esencji, specjalne właściwości przeciw niektórym typom magicznych istot... W mieskończoność mógłbym ci prawić o niezliczonych powodach nauki zaklęć lodu. Ujmę to jednak krótko: wąchałeś kiedyś zwęglonego orka?"
Dialog pomiędzy Ragnoirem i jego uczniem

Niszczycielskie moce magii lodu porównywalne są do tych z magii ognia, aczkolwiek wielu twierdzi, iż magia zimna ulega potędze płomieni. Powodem tego błędnego przekonania jest fakt, iż większość stworzeń przejawia naturalny lęk przed ogniem, natomiast zimno, mimo że potrafi być dotkliwe, nie jest już postrzegane jako skrajnie niebezpieczne. Ta prawda może się sprawdzać w naturze, ale jeśli przyjdzie ci kiedyś oglądać maga zimna w walce - prawdopodobnie zmienisz zdanie. Jeśli natomiast ty będziesz kiedyś obiektem docelowym wyładowania gniewu maga zimna, to raczej swego zdania zmienić nie zdążysz. Magia zimna zawdzięcza swą potęgę różnorodności możliwych do przyjęcia kształtów, które pozwalają jej penetrować najmniejsze nawet szczeliny lub szwy pancerza. Przejmujący mróz jest w stanie wywołać paraliż, a nawet śmierć u większości istot.

Najlepszym miejscem do zaobserwowania niszczycielskich efektów magii zimna jest bitewne pole. Lodowe okruchy sprawdzają się idealnie w trzymaniu przeciwników na dystans, bowiem kaleczą wrogów i oddziałują na metal.

"Poranna mgła wisiała jeszcze w powietrzu, gdy pierwsze promienie słoneczne nieśmiało na nas zerknęły. Orkowie zacieśniali swe szeregi stojąc tarcza w tarczę - niezwykły pokaz zdyscyplinowania jak na nich. Nimbusy zbierały się z wolna ze wschodu i kiedy orki ruszyły naprzód, pierwsze krople deszczu poczęły rozpryskiwać się o kolczaste pancerze zielonoskórych. Pod względem liczebności armia orków znacząco przewyższała naszą, a mimo to uformowaliśmy szyk na wzgórzu - gotowi do wykorzystania przewagi naszej pozycji. Kiedy spostrzegłem deszcze, posłałem po magów bitewnych i kazałem im się rozproszyć. W końcu, gdy rozbrzmiały rogi, orkowie ruszyli do natarcia, a magowie poczęli rzucać swe zaklęcia. W ich wyniku, krople zamieniły się w soplowate szpilki i powstała potężna lodowa zamieć, która zwaliła się na wrogie zastępy. Cała bitwa dobiegła końca, nim zdążyła się na dobre rozpocząć. Orkowie polegli niczym uprawne pole spustoszone nawałnicą. Żaden z naszych wojowników nie zginął w tym starciu, natomiast straty po stronie przeciwnika były piorunujące. Orkowie, którzy przeżyli uderzenie fali zamieci, odnieśli rozległe odmrożenia, a w wyniku uderzeń lodowych szpilek, wielu z nich straciło wzrok. Nigdy więcej nie wygrałem bitwy z taką łatwością i nigdy więcej nie byłem świadkiem tak druzgoczącej klęski wroga. Nasze imperium zawdzięcza to zwycięstwo wyłącznie magom zimna. Nawet oddział magów ognia nie odniósłby zwycięstwa w tak spektakularnym stylu"
Z pamiętników Celirathiana - generała Elfów Wysokich

Magia zimna to doskonała broń do walki z istotami odpornymi lub nawet niewrażliwymi na ogień, jak np.: smoki, ogniste demony czy magmowe golemy. Ogień nie będzie w stanie wyrządzić krzywdy tym istotom, lecz zimno zada im poważne obrażenia.CiekawostkiCzy wiesz, że w Wonnym Lesie znajduje się ukryty kupiec?
Drogowskaz
Cenega

Cenega Sklep

Ascaron Fansite

Imperium Diablo

gry RPG, cRPG, recenzja, solucja


Insimilion

Insimilion

Fable

Wiedźmin 2

Dragon Age


HackSlashSite

Fabryka SnówValid HTML 4.0 Transitional

Copyright by www.sacred.pl team 2004-2017
All rights reserved.
Wykonano 3 zapytań do bazy podczas generowania strony.