Serwis Sacred Plus i Podziemia Sacred 2 Sacred 3 Citadel
Sacred 2

Logowanie
Login:
Hasło:
Zarejestruj się!
Zapomniałem hasła!

Księgi

Księga pierwsza: Przedmowa
Księga druga: Miecze
Księga trzecia: Miecze dwuręczne
Księga czwarta: Władanie dwoma rodzajami broni
Księga piąta: Łucznictwo
Księga szósta: Energia-TKsięga Szósta: Energia-T

Księga szósta


Energia-T

Od początku badań, jakie prowadzono nad magią, wykorzystywanie jej mocy do wzmacniania pancerzy i oręża było jedną ze sztandarowych dyscyplin tej nauki. Proste nałożenie zaklęcia wzmacniającego stanowi podstawę tej sztuki. Bardziej skomplikowane zaklinanie jest w stanie łączyć efekty magiczne, a także sprawić, aby uaktywniały się one z chwilą użycia broni. W większości przypadków zaklinanie broni spowoduje dodanie obrażeń magicznych do obrażeń bazowych broni, co zwiększy moc oręża i pozwoli mu na pokonywanie niektórych odporności wroga. Różnorodność możliwości zaklinania jest jednak znacznie większa, ponieważ na broń można rzucić dosłownie jakiekolwiek zaklęcie.

Było to zaledwie kwestią czasy, nim ktoś wpadł na pomysł zastąpienia okiełznanej energii magicznej jej pierwotną i niebezpieczną formą – energią-T.
Nie sposób kontrolować tej mocy. Energia-T bije nie przerwanie źródłem chaotycznej siły, którą ledwie można ukierunkować, nie mówiąc już o pełnym jej kontrolowaniu.

Jednakże, w roku 352 – po dekadach spędzonych na badaniach – grupa arcymagów elfie szkoły esencji odkryła w końcu metodę pozwalającą na związanie pierwiastkowych ilości energii-T z przedmiotem martwym. Rezultaty tego były zaskakujące. Energia-T natychmiastowo opanowała przedmiot nie doprowadzając do jego zniszczenia. Zamiast tego, co jakiś czas, co jakiś czas wyzwalała z przedmiotu swą niszczycielską moc. Wydawało się wtedy, iż był to moment narodzin broni doskonałej lecz wszystko stało się iluzją, kiedy okazało się, że energia wzmacniająca oręż nie rozróżniała celu ataku. Każdy kto władał bronią zaklętą energią-T, prędzej czy później stawał się ofiarą jej mocy. Zrobiono jednak krok naprzód.

Kolejnych 50 lat było trzeba, aby wynaleziono sposób związania energii-T z określoną częścią oręża. Zabieg ten miał zapobiec przypadkowym ujściom energii z losowych części broni. To przełomowe odkrycie zapoczątkowało nowe możliwości w dziedzinie broni nasycanych energią-T.CiekawostkiCzy wiesz, że Smok bagienny Acutami, we wcześniejszych wersjach gry nazywał się Relerissith?
Drogowskaz
Cenega

Cenega Sklep

Ascaron Fansite

Imperium Diablo

gry RPG, cRPG, recenzja, solucja


Insimilion

Insimilion

Fable

Wiedźmin 2

Dragon Age


HackSlashSite

Fabryka SnówValid HTML 4.0 Transitional

Copyright by www.sacred.pl team 2004-2017
All rights reserved.
Wykonano 3 zapytań do bazy podczas generowania strony.