Serwis Sacred Plus i Podziemia Sacred 2 Sacred 3 Citadel
Sacred 2

Logowanie
Login:
Hasło:
Zarejestruj się!
Zapomniałem hasła!

Księgi

Księga pierwsza: Skasowana
Jak uporać się z nieumarłym – poradnik
O zachowaniu się przy smokach
Trolle
Księga piąta: SkasowanaKsięga Czwarta: Trolle

Wolumin czwarty


Trolle

Przeszukiwanie imperialnych bibliotek w poszukiwaniu prac na temat trolli jest z reguły bezowocne. Ogólnie przyjęty konsensus zakłada, iż gatunek ten nie przejawia się niczym, co warto by było opisywać. Są nazbyt prymitywne, a ich umysły są zbyt ograniczone. Trolle to wielkie i agresywne stworzenia, żyjące na terytoriach orków. Większość uczonych i poszukiwaczy przygód jest zgodna, że to wszystko, co można by rzec na temat tych istot.Prawdą jest, że trolle nie należą do najinteligentniejszych stworzeń Ankarii. Przeciętny zasób słownictwa tej istoty zamyka się w około stu słowach - z czego większość jest odmianą podstawowych potrzeb jak: jeść, pić, bić, kopulować. Trolle, które potrafiłyby ułożyć pełne zdanie lub rozwiązać prostą zagwozdkę arytmetyczną, są rzadkością. Możliwym jest jednak spotkanie takiego indywiduum. Najlepszym przykładem uzdolnionego trolla jest Trugzk z północnego Artamarku, który w swym życiu napisał i opublikował więcej niż trzy powieści - nieco krótkawe zresztą. Niektórzy twierdzą jednak że owe powieści nie wyszły spod dłuta Trugzka lecz są autorstwa pośledniego ogra.

Trolle kochają walkę. Uwielbiają wręcz miażdżyć swych przeciwników i pożerać ich rozczłonkowane ciała. Walka stanowi dla trolli pewnego rodzaju sens życia. Poza tym miłują pokój i mają łagodne usposobienie. Kiedy troll nie jest w stanie podjąć walki - powiedzmy, gdy jest w niewoli - staje się posępny, zrezygnowany i w końcu ginie. Rzeczywiście, trolle nie wytrzymują w niewoli dłużej niż kilka lat, choć na wolności potrafią dożyć 150. Podobnież Grotz, który żył na orkowych peryferiach, miał 184 lata, kiedy został zatłuczony w starciu ze zbójami.Podobnie do ogrów i orków, trolle żywią się przeważnie mięsem. Potrafią w szybkim tempie spałaszować gigantyczne ilości mięsa. Jako suplement diedy, trolle pożerają także drobne kamyki, ale nie pogardzą również jednym lub dwoma większymi kamieniami. Ich zęby są wręcz przystosowane do takich posiłków i stanowią najtwardszy z materiałów znanych człowiekowi.

Trolle szczycą się doskonałym zmysłem powonienia - w przeciwieństwie do swego słabego wzroku. Ich krótkowzroczność stanowi przedmiot wielu żartów i metafor.CiekawostkiCzy wiesz, że we wcześniejszych wersjach gry, odpowiednikiem modyfikatora "Każde trafienie wysysa życie z użytkownika", był "Ból"?
Drogowskaz
Cenega

Cenega Sklep

Ascaron Fansite

Imperium Diablo

gry RPG, cRPG, recenzja, solucja


Insimilion

Insimilion

Fable

Wiedźmin 2

Dragon Age


HackSlashSite

Fabryka SnówValid HTML 4.0 Transitional

Copyright by www.sacred.pl team 2004-2017
All rights reserved.
Wykonano 3 zapytań do bazy podczas generowania strony.