Serwis Sacred Plus i Podziemia Sacred 2 Sacred 3 Citadel
Sacred 2

Logowanie
Login:
Hasło:
Zarejestruj się!
Zapomniałem hasła!

Księgi

Księga pierwsza: Elfy
Księga druga: Artamark
Księga trzecia: Nor Plat
Księga czwarta: Dyr-Lain
Księga piąta: BengareszKsięga Czwarta: Dyr Lain

Księga czwarta


Dyr Lain

Klimat i topografia: Wyspa Dyr Lain znajduje się na środku Morza Nefrytowego. Często – całkiem słusznie zresztą – opisuje się ją jako raj. Fale rozbijają się łagodnie o białe plaże wyspy, a kolorowe ptactwo radośnie ćwierka pośród drzew, które obradzają całą gamą owoców. Woda w wielu małych strumykach jest tak czysta, że ciężko ją dostrzec nawet z odległości kilku kroków, a ciemnoniebieskie tafle jezior i stawów szklą się, skąpane w promieniach słońca. Panujący tu klimat jest ogólnie sprzyjający i lekko wilgotny. Nastają tu też dwie pory deszczowe: pierwsza – krótsza – wiosną oraz druga – dłuższa – na jesieni.

Mieszkańcy: Driady są potomkami starożytnych elfów z południa, jednak już od dawna wykształtowały swą własną, odmienną kulturę, żyjąc w jedności z naturą. Driady zakładają swe osady w koronach drzew, a ich ogrody są sławne w całej Ankarii. Słodkie owoce, w jakie obradzają te ogrody, są cenione zwłaszcza przez mieszkańców Thylysium, którzy gotowi są za nie zapłacić niebagatelne sumy. Driady mają jednak za nic pieniądze i hodują jedynie takie ilości owoców, które zaspakajają ich potrzeby.

Przez bardzo długi czas driady żyły samotnie na swej wyspie, stroniąc od wszelkich kontaktów ze światem zewnętrznym. Jednak po tym, jak zaczęły je atakować potwory, driady pozwoliły grupie elfów na zbudowanie Aerendyru – osady na południu wyspy. Wkrótce potem przyszło im żałować tej decyzji, ponieważ Aerendyr okazuje się zatruwać całą wyspę. Możliwe, iż właśnie przez to gorzkie doświadczenie driady traktują obcych nieufnie i z rezerwą. Każdy przybysz jest mile widziany w ich osadach, lecz jakiekolwiek zaabsorbowanie driady rozmową – wykraczającą poza proste powitanie – jest niezwykle trudne. Jedynym sposobem na bliższe poznanie jest tak naprawdę wyznawanie tego samego bóstwa – Kybele, bogini natury – oraz pomaganie w pielęgnowaniu fauny i flory na wyspie. Każdy podróżnik, któremu tylko pozwoli na to czas, nie powinien przegapić okazji do ich poznania, bowiem driady mają naprawdę wiele do opowiedzenia. Ich mądrość zaskoczy tych, którzy postrzegają driady jako „zaklinaczki roślin” lub istoty „tulące owoce”.

Ciekawe miejsca: Na Dyr-Lain nie istnieje konkretne miejsce, które można by polecić, ponieważ cała wyspa warta jest zobaczenia. Niektórzy potrafią spędzać tam całe tygodnie, podziwiając piękno ogrodów i wdzięk zamieszkujących je zwierząt. Podróż do stolicy – Dyr-Laigh – to wręcz konieczność. Żadne inne miejsce w Ankarii nie odzwierciedla tak idealnej harmonii między naturą, a sztuką architektoniczną. Próżno szukać tam ostrych krawędzi, prostych linii, czy kątów. Wszystko jest gładkie, a barwy budynków czy chociażby driadycznych strojów przypominają kolorem tamtejszą roślinność. Dyr-Laigh to niewątpliwie fascynujące miasto, choć jego nocne życie pozostawia wiele do życzenia.

Zwyczaje: Przyjęło się tu, iż każdy, kto zje jakiś owoc, zobowiążę się do zasadzenia jego pestki i późniejszego doglądania rośliny. Od gości oczekuje się natomiast, by przekazywali pestki driadom, które zaopiekują się nimi w imieniu odwiedzających.

Porady: Za bardzo niegrzeczne uważa się tu przerywanie kobietom w połowie zdania. Niektórzy twierdzą, że Dyr-Lain to najbardziej gawędziarskie miejsce Ankarii.CiekawostkiCzy wiesz, że w Sacred na jednym cd-keyu, można założyć tylko jedno konto?
Drogowskaz
Cenega

Cenega Sklep

Ascaron Fansite

Imperium Diablo

gry RPG, cRPG, recenzja, solucja


Insimilion

Insimilion

Fable

Wiedźmin 2

Dragon Age


HackSlashSite

Fabryka SnówValid HTML 4.0 Transitional

Copyright by www.sacred.pl team 2004-2017
All rights reserved.
Wykonano 3 zapytań do bazy podczas generowania strony.