Serwis Sacred Plus i Podziemia Sacred 2 Sacred 3 Citadel
Sacred 2

Logowanie
Login:
Hasło:
Zarejestruj się!
Zapomniałem hasła!

Księgi

Księga pierwsza: Elfy
Księga druga: Artamark
Księga trzecia: Nor Plat
Księga czwarta: Dyr-Lain
Księga piąta: BengareszKsięga Druga: Artamark

Księga druga


Artamark

Klimat i topografia: Ziemie ludzi to kraina zieleni. Z gór, które opasają te tereny, nieustannie wieje chłodny wiatr, przynoszący latem deszcz, a zimą śnieg. Artamark pełen jest ogromnych lasów, a ziemie pod drzewami jest żyzna. Szeroki wachlarz tutejszych upraw stanowi podstawę wielu smacznych rodzajów chleba, serwowanych w karczmach Artamarku. Ta zielona kraina wciąż zachwyca przybyszów swym pięknem ośnieżonych górskich szczytów czy unoszącej się nad lasem delikatnej mgły, która zaraz potem wyparuje pośród bladych promieni słońca.

Mieszkańcy: Mieszkańcy Artamarku są przyjaźni i otwarci na obcych. Kraina ta jest prawie wyłącznie zamieszkiwana przez ludzi. Kryte strzechą domostwa wyglądają jak malowane, choć zimą zapewniają odpowiednią ochronę przed częstymi nawałnicami. Większość ludzi Artamarku pracuje na roli bądź trudni się ciesielstwem, lecz są tacy, którzy próbują szczęścia jako myśliwi. Polują oni na leśną zwierzynę głównie dla mięsa, sprzedając pozyskane skóry wędrownym kupcom. Rozbójnicy mieszkający w lasach Artamarku często okradają później tych kupców.

Obcy są tu zazwyczaj mile widziani, choć tubylcy mają często w nosie Wysokie Elfy czy orki. Wynika to głównie z tego, że Wysokie Elfy postrzegają ludzi jako niewolników, a orki nieustannie zagrażają granicom północnego Artamarku.

Ciekawe miejsca: Ludzie nie są szczególnie znani ze swych osiągnięć architektonicznych. Budynki przez nich wznoszone są proste i praktyczne, a ich budowniczowie zdają się nie mieć poczucia estetyki. Jednak istnieje tu kilka miejsc, które powinno się odwiedzić, na przykład Moc Urtaka nieopodal granicy z orkami. Mówi się, że budowlę te wznoszono przez ponad dwieście lat i gdy tak się przypatrzeć jej masywnym murom wznoszących się ponad lasem, to faktycznie można dać temu wiarę.

Znajdując się na południu Artamarku targowisko w Czarnodębie powinno być ostatnim przystaniem w wyprawie po tej krainie – głównie dlatego, by ustrzec się przed obrabowaniem w drodze na północ. Targ ten jest największy w Artamarku, a handluje się na nim głównie futrami, mięsem i różnymi wyrobami, w których przeważają rzeźby z drewna. Wytwarzane przez ludzi wyroby drewniane są wysoko cenione w całej Ankarii, a co więcej, stanowią jedyną formę sztuki, jaką wyraża się na tych ziemiach. Na targowisku znaleźć można każdy rodzaj wyrobów z drewna – od małych kolczyków, po prawdziwych rozmiarów rzeźby wojownika, która wygląda tak autentycznie, jakby miała zaraz ożyć.

W Artamarku wręczanie prezentu, który mógłby się przydać dającemu jest postrzegane jako niegrzeczne, ponieważ implikuje, że osobie, która wręcza podarek, powodzi się lepiej, a to z kolei wskazywałoby na wywyższanie się.

Porady: Jeśli to tylko możliwe, zaleca się podróżowanie po Artamarku w okresie letnim. Pogoda jest wtedy bardziej znośna, a i można skosztować lokalnego specjalnego – brei z mózgu jelenia i truskawek, podawanej z świeżym chlebem.CiekawostkiCzy wiesz, że kraina Podziemi nazywa się Menelgond?
Drogowskaz
Cenega

Cenega Sklep

Ascaron Fansite

Imperium Diablo

gry RPG, cRPG, recenzja, solucja


Insimilion

Insimilion

Fable

Wiedźmin 2

Dragon Age


HackSlashSite

Fabryka SnówValid HTML 4.0 Transitional

Copyright by www.sacred.pl team 2004-2017
All rights reserved.
Wykonano 3 zapytań do bazy podczas generowania strony.