Serwis Sacred Plus i Podziemia Sacred 2 Sacred 3 Citadel
Sacred 2

Logowanie
Login:
Hasło:
Zarejestruj się!
Zapomniałem hasła!

Księgi

Księga pierwsza: Elfy
Księga druga: Artamark
Księga trzecia: Nor Plat
Księga czwarta: Dyr-Lain
Księga piąta: BengareszKsięga Trzecia: Nor Plat

Księga trzecia


Nor Plat

Klimat i topografia: Kraina orków, Nor Plat, znajduje się na północy Ankarii. Masyw górski odcina skute lodem, rozległe równiny, które od strony północnej graniczą z Morzem Smoczym. Spoglądając na te tereny z górskich szczytów, próżno by na nich szukać drzew. Po całej krainie, jak okiem sięgnąć, rozciąga się tundra o barwie brązowej i gdzieniegdzie tylko dostrzec można kępy trawy oraz mchu, które uczepione kurczowo skał, toczą zaciekłe zmagania z zimnym wiatrem. Z północy ku południu, przez całą krainę, przepływa rzeka Numak, która przez większość roku pozostaje skuta lodem.

Mieszkańcy: Te zimne i nieprzyjazne tereny zamieszkują głownie monstra. Znaleźć ich tu można całą gamę: od trolli, ogrów, czy goblinów, aż po orki, które jako jedyne wznoszą osady i przejawiają jakiekolwiek oznaki "kultury".

Orki charakteryzują się dwiema głównymi cechami: głupotą oraz entuzjazmem do walki. To potencjalne wybuchowe połączenie najlepiej łagodzić przyjacielską postawą i krótkimi, dającymi się łatwo zrozumieć zdaniami. Niewielu podróżników zapuszcza się do Nor Plat i właśnie dlatego orki tak chętnie witają przybyszów i zapraszają ich do swych oberży - by móc posłuchać historii z odległych krain. Ci, którzy zostają poproszeni o taką historię, winni mieć na względzie, by traktowała ona o wojnie i śmierci oraz żeby była na tyle nieskomplikowana, by dało się ją zrozumieć po pięciu czy sześciu kuflach miodu.

W Nor Plat wyznaje się tylko jednego boga, a jest nim Kuan - bóg wojny. Niemalże każdy ork wznosi ku niemu swe modły. Jednak taka jedność w wierze wcale nie oznacza bezkonfliktowej koegzystencji. W zasadzie większość orkowych osad jest na wojennej ścieżce ze swymi sąsiadami. Wszystko to powodowane jest złożoną hierarchią, która obowiązuje w klanie, krwawymi porachunkami, których powodów nikt nie pamięta, oraz orkowym kodeksem honorowym. Każdy ork - od poławiacza ze skutego lodem Numaku, po trapera z tundry - uważa się za wojownika. Jedno słowo wypowiedziane w złych okolicznościach prawie zawsze prowadzi do rozlewu krwi. Mówi się nawet, że główną przyczyną zgonu u dorosłych orków jest nagła utrata głowy.

Ciekawe miejsca: Orkowe osady to przeważnie proste chaty, szambodziury oraz wielka pijalnia w centrum, która służy za miejsce spotkań. Orki dzielą swe jednopokojowe chaty z posiadanym bydłem. Chaty są pozbawione kominów. Zamiat tego jest w nich prosto i elegancko skonstruowany odpływ, który powoduje wywiewanie dymu przez otwór w dachu, co pozwala na jednoczesne wędzenie mięs, które wiszą u poddasza każdej orkowej chaty.

Zapaleni łowcy z pewnością znajdą w Nor Plat coś dla siebie. Inni mogą mieć nadzieję, iż uda im się zaobserwować jedną z rzadkich lodowych nawałnic, które przewalają się z nagła przez te tereny, nadając im cudaczne formy i kształty.

Zwyczaje: W Entruagu - największej i zarazem jedynej osadzie na rzece Numak - podczas letniego przesilenia odbywa się nietuzinkowe święto, zwane "zapasami z morsem". Już o wschodzie słońca orki stają nad brzegiem rzeki i skaczą do wody, gdy tylko pierwszy promień słońca dotknie tafli. Następnie w rzece zawodnicy siłują się z trzykrotnie od siebie większymi morsami byczymi, które należy spróbować wyciągnąć na brzeg. Orki przybywają z każdego zakątka krainy, by móc uczestniczyć w tym święcie. Wszyscy zgromadzeni są witani przez kapłanów Kuana. Większość orków wierzy, że jeśli uda im się pokonać morsa, Kuan ześle im zwycięstwo nad elfami. Nikomu, jak dotąd, nie udało się jednak wygrać z morsem, a mimo wszystkiego święto obchodzone jest rok w rok.

Porady: Targowanie się nie jest częścią orkowej kultury. Orki zawsze podają sumę, jaką chcą dostać za swoje towary. Podróżnicy, którzy mimo wszystko chcą spróbować potargować się z orkiem, winni być jedną nogą w strzemieniu.CiekawostkiCzy wiesz, że Krasnolud, jako jedyna postać w Sacred nie może jeździć konno?
Drogowskaz
Cenega

Cenega Sklep

Ascaron Fansite

Imperium Diablo

gry RPG, cRPG, recenzja, solucja


Insimilion

Insimilion

Fable

Wiedźmin 2

Dragon Age


HackSlashSite

Fabryka SnówValid HTML 4.0 Transitional

Copyright by www.sacred.pl team 2004-2017
All rights reserved.
Wykonano 3 zapytań do bazy podczas generowania strony.