Serwis Sacred Plus i Podziemia Sacred 2 Sacred 3 Citadel
Sacred 2

Logowanie
Login:
Hasło:
Zarejestruj się!
Zapomniałem hasła!

Księgi

Księga pierwsza: Wstęp
Księga druga: Zioła Ancarii - właściwości, działanie i sposób wykorzystania
Księga trzecia: Trucizny Ancarii: właściwości, działanie i zastosowanieKsięga Druga: Zioła Ankarii

Księga druga


Zioła Ankarii – właściwości, działanie i sposób wykorzystania

Sitowiak Nitkowaty* - rośnie w wysokiej trawie i na skraju pól. Po ugotowaniu i odparowaniu wody przybiera formę lepkich nitek, które można przykładać na piekące oczy lub wszelkie siniaki, gdzie powinny pozostawać przez jeden dzień. Ziele łagodzi także nieprzyjemne objawy kaca z powodu nadmiernego spożycia alkoholu – robić okłady na skronie i czoło. To główny składnik zapasów każdego uzdrowiciela mieszkającego w pobliżu koszar.

Rożkokwiat Purpurowy – można go znaleźć na suchych i nasłonecznionych równinach, nigdy nie rośnie w miejscach zacienionych. Przeżuwany, odświeża oddech, tak więc działa odwrotnie do Pustelnicy Liściowatej. W formie pasty chroni skórę przed oparzeniem słonecznym, a jako płyn ma dobroczynny wpływ na żołądek i trawienie. Jeśli jednak dawka naparu jest zbyt duża, może niekiedy spowodować niebieskawe zabarwienie skóry. Dotychczas nieznane jest antidotum, znoszące ten efekt.

Mech Cieniolubny* - rośnie w miejscach wilgotnych i cienistych, przede wszystkim w jaskiniach i na mokradłach. Można go wyciąć z gruntu i natychmiast, bez żadnego wcześniejszego przygotowania przyłożyć do stłuczenia, zwichnięcia i złamania. Opatrunki z mchu cieniolubnego powinno się zmieniać codziennie. Jedzenie rośliny nie jest wskazane, nawet po ugotowaniu, ponieważ może wywoływać halucynacje, gorączkę, a nawet prowadzić do śmierci.

Pustelnica Liściowata* - można ją znaleźć w prawie każdym lesie liściastym w Ankarii, gdzie rośnie w zaroślach i pod wierzchnią warstwą ściółki. Pustelnice Liściowatą można spożywać surowo albo gotowaną. Łagodzi ona bóle wywołane wszelkiego rodzaju podrażnieniami. Aplikowana bezpośrednio na skórę zmniejsza ból szyi i uszu, ale powoduje, że przez parę dni skóra okropnie cuchnie. Jedzenie ziela powoduje nieświeżość oddechu, co można zrównoważyć, zażywając działający odwrotnie Rożkokwiat Purpurowy. Pustelnica stanowi przybranie wszelkiego rodzaju zdrowych posiłków, ale jej spożywanie z dużą ilością alkoholu może wywołać wzdęcia i powodować biegunki.

Lubczykorum Officinarum* - nazywany potocznie „zielem zakochanych”, rośnie na obszarach skalistych i piaszczystych. To jedno z ziół, która zna każda kobieta i każdy mężczyzna w Ankarii. Jego kwiaty nie wydzielają żadnej woni, ale zmiażdżony i dodany do potrawy powoduje, że ktoś, kto ją zje, zakochuje się w pierwszej osobie, jaką zobaczy. Odpowiedzialni zielarze powinni wyjaśniać wszystkim zainteresowanym klientom, że efektu działania nie da się usunąć poprzez zjedzenie ziela ponownie, należy więc dokładnie zaplanować moment wykorzystania rośliny, jeśli rozważamy jej dodanie do jedzenia. Łodygi Lubczykorum Officinarum zwiększają potencję, a pasta przygotowana z ziela umożliwia usunięcie zbędnego owłosienia.

Ziele Wszystkolecznika – rośnie w stojącej wodzie i na bagnach. Napar na wodzie popijany na gorąco pomaga na przeziębienia, niedomagania narządów wewnętrznych, szczególnie płuc i wątroby. Jednocześnie ten sam wywar świetnie nadaje się do polerowania poczerniałych sreber. Ziele Wszystkolecznika może sprowadzać głęboki sen z przyjemnymi marzeniami, usuwać kurzajki i brodawki, zmniejszać ból zębów i głowy, a nawet przyspieszać gojenie ran, jeśli nasączy się nim bandaże. Można go również używać do słodzenia żywności, ale należy pamiętać, by nigdy nie stosować do na surowo, ponieważ po spożyciu powoduje wypadanie włosów, zatrzymanie akcji serca, a nawet śmierć.

Lancetnik Ognisty – to najrzadsza roślina w Ankarii, ponieważ porasta wyłącznie kratery aktywnych wulkanów. Powinno się ją zbierać z największą ostrożnością, gdyż łodygi zawierają kwas tak silny, że wżera się w dłonie, niszczy skórę, a nawet powoduje korozję metalu. Zalecaną metodą pozyskiwania ziela jest wykopywanie go w całości wraz z korzeniami oraz wstępne obgotowywanie w dużym zbiorniku wypełnionym wodą, zanim podejmie się próby jego przetransportowania. Ta imponująca, wydłużona czerwona roślina przez bardzo długi czas był wykorzystana wyłącznie jako egzotyczna przyprawa na stołach książąt i królów, zanim odkryto, że jej korzenie usuwają gorączkowe majaki i leczą przerażającą żółtą febrę.

Chelidonium* - niepozorna roślina rosnąca nad strumieniami i innymi zbiornikami z płynącą wodą, rozwija się do momentu, aż temperatura nie stanie się zbyt wysoka. Łyk odwaru z ziela bardzo dobrze wpływa na trawienie, ale piorunujący efekt występuje już po kilku minutach, więc przed zastosowanie, Chelidonium warto dokładniej rozważyć czas i miejsce zażywania.

Mech Upstrzony – rośnie na pniach starych, szerokolistnych drzew, wyłącznie od północy. Nałożony na ciało lub skórę głowy likwiduje łupież, zmniejsza suchość i podrażnienia skóry, usuwa wysypki i zapobiega grzebuły stóp. Niestety po zjedzeniu przez jakiś czas ma się nieodparte wrażenie, że jest się lamą. Nie wiadomo, jaka jest tego przyczyna.

Ziele Pustynnika* - rzadko spotykana roślina, występująca tylko w miejscu styku oceanów i pustyń. Żucie jej świeżych , bądź ugotowanych liści wywołuje stan euforycznego szczęścia, który może utrzymywać się przez kilka godzin, natomiast przygotowanie z ziela herbatki znacznie znosi ten efekt, a napar wywołuje tylko uczucie przyjemnego zadowolenia. Ziele Pustynnika pomaga pacjentom radzić sobie ze smutkiem po stracie ukochanej osoby czy w innych tego typu sytuacjach. Nie wolno go jednak zażywać przez dłuższy czas bez przerwy, bo może to doprowadzić do paraliżu nóg i szaleństwa.CiekawostkiCzy wiesz, że na multi, po zabiciu D'Cay, Sisslitha i Sirithcama, w Kuźni Przodków pojawi się róg i rozbijając go, przywołamy demona Sakkary?
Drogowskaz
Cenega

Cenega Sklep

Ascaron Fansite

Imperium Diablo

gry RPG, cRPG, recenzja, solucja


Insimilion

Insimilion

Fable

Wiedźmin 2

Dragon Age


HackSlashSite

Fabryka SnówValid HTML 4.0 Transitional

Copyright by www.sacred.pl team 2004-2017
All rights reserved.
Wykonano 3 zapytań do bazy podczas generowania strony.