Serwis Sacred Plus i Podziemia Sacred 2 Sacred 3 Citadel
Sacred 2

Logowanie
Login:
Hasło:
Zarejestruj się!
Zapomniałem hasła!

Księgi

Księga pierwsza: Wstęp
Księga druga: Zioła Ancarii - właściwości, działanie i sposób wykorzystania
Księga trzecia: Trucizny Ancarii: właściwości, działanie i zastosowanieKsięga Trzecia: Trucizny Ankarii

Księga trzecia


Trucizny Ankarii i ich właściwości, działanie oraz zastosowanie

Cieniste ziele – najbardziej znana trująca roślina Ankarii. Rośnie w jaskiniach, pod kamieniami i w innych zacienionych miejscach. Nieugotowana, cechuje się charakterystyczną goryczą, której nie przytłumią nawet najlepsze przyprawy. Jednakże, po poddaniu jej kilkugodzinnemu gotowaniu, cieniste ziele staje się niemalże bezsmakowe, co ułatwia zaaplikowanie go do jedzenia ofiary. Dodanie pustelniczego ziela spowoduje zatarcie jakiegokolwiek śladu po charakterystycznym posmaku trucizny. Cieniste ziele jest rośliną o szybkim działaniu, wywołującą obłęd, gorączkę i finalnie – śmierć.

Niedźwiedzia łapa – roślina o właściwościach trujących, pochodząca z iglastych lasów północy, porasta głównie czubki tamtejszych drzew. Włoski, które pokrywają liście tej rośliny są trujące, a ich wygląd jest porównywany do brunatnego futra niedźwiedzi. Aby je zebrać, wystarczy zeskrobać je nożem, Niedźwiedzią łapę można dodawać do posiłku ofiary bez konieczności uprzedniego jej przygotowania. Ziele to zawdzięcza swoją nazwę nie tylko wyglądowi, ale i szybkości, z jaką zabija, dlatego jej działanie porównano do ataku niedźwiedzia.

Kwaśnomlecz – okrutna trucizna. Trujące soki o białym kolorze i słodkawym zapachu znajdują się w korzeniach tej rośliny. Przy ich ekstrakcji należy uważać, by trucizna nie weszła w kontakt ze skórą, ponieważ właśnie tą drogą przedostaje się ona do organizmu i wywołuje w nim powolne zatrucie organów wewnętrznych. Zatrucie kwaśnomleczem jest wielostopniowe i objawia się dopiero po wielu miesiącach. Roślina ta porasta tereny pustynne, zbocza i szczeliny międzyskalne. Ponieważ w miejscu na skórze, gdzie aplikuje się truciznę, powstaje nieznaczne przebarwienie, zaleca się nanoszenie jej na słabo widoczne miejsca ciała, jak spód stopy.

Zgubny korzeń rośnie głównie na rozkładających się zwłokach. Wypicie wywaru naparzonego z liści tej rośliny powoduje niemalże natychmiastowy obłęd. Mówi się, że zgubny korzeń jest w stanie wyssać duszę zarówno z żywych, jak i umarłych. Nieprzyrządzone liście tej rośliny można umieszczać w szafkach, by odstraszały mole.
Widmowa mgła – do pozyskania tej trucizny wymagane są ogromne zdolności, bowiem jedynie opary powstające na skutek jej warzenia są trujące. W związku z tym, należy zachować szczególną ostrożność przy ekstrakcji trucizny w wietrznych miejscach. W kontakcie ze skórą ofiary (lub nieuważnego truciciela) widmowa mgła potrafi wywołać bolesne guzki. Uzdrowiciele często błędnie diagnozują początkowe objawy działania trucizny jako gorączkę CYSTOWĄ, a czynią tak przeważnie w płynących z tego korzyści materialnych. Pozostawione bez leczenie guzki zabliźniają się po dwóch lub trzech dniach.

Zmora rolnika – rośnie na polach pszenicy i kukurydzy. Kwiaty tej rośliny posiadają mieszki nasion wielkości pięści, które pękają jak tylko się ich dotknie, zasypując swą ofiarę trującymi cierniami. Kolce jadowe wywołują bolesną opuchliznę, a ich przypadkowe połknięcie może doprowadzić do zgonu. Truciciele raczej unikają tej rośliny, głównie z uwagi na trudności obchodzenia się z nią.

Ziele chwiejności – często spotykane nieopodal stawów i sadzawek. Przyrządzone korzenie tej rośliny powodują znaczne zakłócenie błędnika, czyniąc normalne poruszanie się – niemożliwym. Korzeni ziela chwiejności używa się przeważnie w pędzeniu księżycówki, by dać dowód rzekomej sile tego trunku. Ususzone liście rośliny mogą posłużyć za przyprawę, gdyż ich smak odzwierciedla smak cynamonu.

Mech obżarcia – roślina o właściwościach trujących, choć używana także w rolnictwie, porastająca tereny górskich pustkowi. Z uwagi na jej wzmacniające apetyt właściwości, hodowcy często wykorzystują ją do tuczenie bydła. Ususzony mech obżarcia stosuje się w niewielkich ilościach jako suplement zwierzęcej paszy. Nierozcieńczony, stanowi truciznę o widowiskowym działaniu, ponieważ zmusza swą ofiarę do opychania się na śmierć. Często używa się go podczas królewskich uczt, jako środka odstraszającego.

Czarny palec – rośnie w zacienionych miejscach jak pieczary czy ruiny. Na południu rozpoznawany również pod nazwą „dwustepa”, ponieważ po spożyciu śmierć przychodzi natychmiastowo. Po ugotowaniu, czarne liście tej rośliny stają się bezwonne i pozbawione smaku. Z łatwością można je dodać do sosów o ciemnej konsystencji. Pozostałości po wywarze mogą posłużyć za barwnik do tkanin.CiekawostkiCzy wiesz, że odnogłowy potrafią zablokować na pewien czas regenerację czarów i sztuk walki?
Drogowskaz
Cenega

Cenega Sklep

Ascaron Fansite

Imperium Diablo

gry RPG, cRPG, recenzja, solucja


Insimilion

Insimilion

Fable

Wiedźmin 2

Dragon Age


HackSlashSite

Fabryka SnówValid HTML 4.0 Transitional

Copyright by www.sacred.pl team 2004-2017
All rights reserved.
Wykonano 3 zapytań do bazy podczas generowania strony.