Serwis Sacred Plus i Podziemia Sacred 2 Sacred 3 Citadel
Sacred 2

Logowanie
Login:
Hasło:
Zarejestruj się!
Zapomniałem hasła!

Sacred2: potwory


Koboldy


Koboldy to małe złośliwe szkodniki zamieszkujące zachodnie regiony Ancarii. Zdradliwe, chytre i bez skrupułów, zawsze bronią terytorium, które aktualnie uznają za ich własne. Są wielkimi tchórzami, unikają bezpośrednich konfrontacji gdy tylko mogą i wolą walczyć posiadając dużą przewagą liczebną lub z zasadzki - a jeżeli możliwe, to najlepiej jedno i drugie.

Koboldy żyją razem w klanach i plemionach, czczą bożków i totemy - lub rzeczy, które aktualnie gotują się w ich kotłach nad ogniem. Często ich klany są ze sobą skłócone. Walki i potyczki między nimi są na porządku dziennym. Ale jeżeli przychodzi stawić czoło wspólnemu wrogowi to potrafią się zjednoczyć.


Rodzina: duchy ziemi
Zachowanie: Tolerancyjni między sobą, wrogo nastawieni przeciwko prawie wszystkim większym istotom, sprzymierzone z Trollami
Rozmieszczenie: północno-zachodnia Ancaria
Populacja: bardzo duża
Rozmiar: małe
Siła: słabe
Postawa: chaotyczne-złe
Cytat: "Grab 'em and hack 'em"Kobold robotnik


Zwykłe Koboldy nie są ani wojownikami, ani szamanami. Są po prostu częścią ich klanu, zwyczajni robotnicy pośród wieloma innymi robotnikami. Te Koboldy nie lubią opuszczać swych bezpiecznych obozów ani pobliskich gotujących się kociołków.


Kobold myśliwy


Kobold myśliwy walczy na dystans, wspomagając wojowników z bezpiecznej odległości. Można by dyskutować na temat tego czy myśliwi Koboldów są większymi tchórzami od swoich dosyć tchórzliwych braci. W przeszłości, myśliwi Koboldów powlekali swoje strzały truciznami i innymi miksturami. Okazało się to być raczej niekorzystne, ponieważ pomiędzy Koboldami panuje zwyczaj zjadania poległych ofiar.


Kobold wojownik


Koboldy wojownicy są dokładnie tym: wojownikami. Nie znają się prawie w ogóle na niczym innym poza walką, jedzeniem i piciem. Koboldy nie mają żadnych szczególnych strategii walki. Zamiast tego, latają za swoim przywódcą i uderzają oraz dźgają wszystko co on uderza i dźga. Nie obchodzi ich czy ofiarą ma być jeleń czy smok.


Kobold przywódca


Trzeba wiele wysiłku, aby Kobold piechur stał się przywódcą. Musi posiadać siłę i odwagę, ale także umiejętność trafnej oceny siły wroga. Przywódcy Koboldów są jednocześnie wojownikami oraz intelektualną elitą dla swoich poddanych.


Kobold mag


Koboldy magowie to Koboldy, które z niewiadomych dla nas przyczyn zdołały opanować sztukę magii. Dzięki specjalnej wrodzonej magii, znanej wyłącznie Koboldom, potrafią one rzucać rozmaite zaklęcia. Zazwyczaj używają czaru "plague ball", ale także widziano Koboldów magów przyzywających żywiołaki. Każdy Kobold szaman nosi ze sobą swój totem, używając go jako magicznego katalizatora. Totemy są dla ich właścicieli najcenniejszymi rzeczami.


CiekawostkiCzy wiesz, że po wykonaniu zadania Posłaniec i powrocie do Sandry oprócz doświadczenia często można dostać posążek?
Drogowskaz
Cenega

Cenega Sklep

Ascaron Fansite

Imperium Diablo

gry RPG, cRPG, recenzja, solucja


Insimilion

Insimilion

Fable

Wiedźmin 2

Dragon Age


HackSlashSite

Fabryka SnówValid HTML 4.0 Transitional

Copyright by www.sacred.pl team 2004-2017
All rights reserved.
Wykonano 4 zapytań do bazy podczas generowania strony.