Serwis Sacred Plus i Podziemia Sacred 2 Sacred 3 Citadel
Sacred 2

Logowanie
Login:
Hasło:
Zarejestruj się!
Zapomniałem hasła!

Sacred2: potwory


Orkowie


Orkowie byli zawsze wojowniczym rodem. Ich serca ciągną do bitwy i każdy z nich poświęci życie za swój lub klanu honor - jeśli tylko muszą. Stare orkijskie przysłowie mówi: "Dopiero gdy wydrą miecz z mej zimnej, martwej dłoni, wtedy jestem pokonany!"

Orkowie są także bardzo społecznymi istotami. Żyją w grupach, klanach i wioskach. Tam, z dala od pól bitewnych, wszystko jest prosto zhierarchizowane. Kobiety korzystają z ochrony wojowników, w zamian kształcąc dzieci, zapewniając i przygotowując jedzenie, a także zajmując się codziennymi sprawami.

Orkijska kultura, rzemiosło i sztuka mogą się wydawać prymitywne na pierwszy rzut oka. Jednakże są zgodne ze sztywnymi wytycznymi zarówno jasnych jak i praktycznych orkijskich praw. Orkijska broń wytrzymuje porównanie z elficką, jeśli chodzi o efektywność i wytrzymałość.

Orkowie żyją w chatach i domach, które ozdabiają szczegółowymi drewnianymi rzeźbami, kośćmi i rogami. Zwyczajowo ubierają się w skóry i farbowane ubrania włókienne, a także używają kości i rogów by ich wygląd był jeszcze bardziej odstraszający. Tylko najwyżsi rangą wojownicy mogą nosić zbroje płytowe.

Wojny domowe wybuchały w orkijskich krainach północno-zachodniej Ankarii od lat. Dwa klany, Ore-Thag i Grurag dziko walczyły o dominację. Gdy walka rozgorzała, wiele mniejszych szczepów pozostało neutralnych - gotowych przyłączyć się do zwycięskiej strony we właściwym momencie.


Rodzina: Goblinoidy
Zachowanie: Agresywne i odważne
Rozmieszczenie: północno-zachodnia Ancaria
Populacja: nieznana
Rozmiar: zbliżony do ludzkiego
Siła: niebezpieczne
Postawa: chaotyczne
Cytat: "If it doesn't run, eat it. If it runs, kill it. Then eat it."Ork łucznik


Wielu przeciwników Orków popełniło błąd nie doceniając ich łuczników. W przeciwieństwie do jednostek dystansowych innych armii, Orkowie wolą stawić czoła nadchodzącemu wrogowi niż się wycofać.

Orkijscy łucznicy dzierżący miecz są tak samo niebezpieczni jak każdy inny Ork. Używają łuków tylko by przerzedzić szeregi wroga zanim wyrżną ich do nogi.


Ork szaman


Szamani mają specjalne miejsce w hierarchii Orków. Wszystkie Orki odnoszą się z szacunkiem do magii, a skoro szamani są Orkami, którzy nauczyli się wykorzystywać tę dziwną siłę na własne potrzeby, stają się wysoko szanowanymi członkami orkijskiej społeczności. Jednocześnie są uważani za dziwnych i potencjalnie niebezpiecznych. Orkowie nie ufają niczemu czego nie rozumieją.


Ork champion


Orkijscy championi są bardzo dobrze wyszkolonymi Orkami z równie dobrym doświadczeniem bitewnym. Orkowie uznają ich za bohaterów i wychwalają w wierszach i pieśniach. Championi zawsze walczą w ciężkich zbrojach które zazwyczaj są zdobione i malowane. Te dodatki zwiększają jeszcze bardziej trwogę pojawieniem się na polu bitwy.

Orkijscy championi są zawsze w pierwszych szeregach. Ich okrzyki inspirują młodszych i mniej doświadczonych Orków do rzucenia się w wir walki przeciwko swoim wrogom.


Ork wojownik


Orkijscy wojownicy stanowią trzon Orkijskich armii. W nich młodzi Orkowie garną się by sprawdzić swój zapał w walce a i starsi Orkowie, którym nie udało się dołączyć do elity walczą ramię w ramię. Mimo to Orkijscy wojownicy są śmiertelnie niebezpiecznymi wrogami doskonale korzystającymi ze swoich broni.

W walce większość Orków wybiera broń ostrą, której sam widok budzi strach w sercach wrogów. Orkijska technika walki opiera się na unieruchomieniu wroga pojedynczym ciosem. "Możesz zignorować ranę - ale nie połamane kości" to podstawowe zdanie każdego Orkijskiego trenera sztuk walki.

Właściwie Orkijscy wojownicy nie obawiają się ran. Zgodnie z pogłoskami Orkijscy wojownicy oczekują bólu spowodowanego ranami by wprowadzić się w pewnego rodzaju szał bitewny. A z każdą kolejną ich ataki potężnymi dwuręcznymi broniami stają się coraz silniejsze. Jak na razie jednak nikt kto w ogóle powrócił z bitwy z rękami nie był w stanie tych plotek potwierdzić...


Ciężkozbrojny Ork wojownik


Ciężkozbrojni Orkijscy wojownicy poświęcają część zwinności w zamian za lepszą ochronę w bitwie. Dzielą tę samą pozycję jak zwykli wojownicy i są zwykle wystawiani przeciwko wrogom, którym powinno stawić się czoło w ciężkiej zbroi.

Każdy Ork ma wolny wybór co do swojej broni. Wszystko jest dobre, począwszy od zwykłych mieczy do ogromnych dwuręcznych toporów.


CiekawostkiCzy wiesz, że w Sacred Podziemia można dostać przedmioty z zestawów jako nagrodę za questy?
Drogowskaz
Cenega

Cenega Sklep

Ascaron Fansite

Imperium Diablo

gry RPG, cRPG, recenzja, solucja


Insimilion

Insimilion

Fable

Wiedźmin 2

Dragon Age


HackSlashSite

Fabryka SnówValid HTML 4.0 Transitional

Copyright by www.sacred.pl team 2004-2017
All rights reserved.
Wykonano 4 zapytań do bazy podczas generowania strony.